Nabór w ARiMR z PROW 2014-2020. Tym razem na inwestycje na obszarach Natura 2000

OPRAC.:
Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Trwa kolejny z naborów PROW 2014-2020
Trwa kolejny z naborów PROW 2014-2020 pixabay.com/MabelAmber
Udostępnij:
- Rolnicy, którzy gospodarują na obszarach cennych przyrodniczo, mogą ubiegać się o przyznanie wsparcia na „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 20000 - zapowiada Halina Szymańska, prezes ARiMR. Wspomniane wsparcie to nawet 500 tysięcy złotych. Trwa nabór wniosków w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Trwa nabór wniosków na Inwestycje na obszarach Natura 2000, potrwa do 30 grudnia 2020 r. Wsparcie finansowane jest z budżetu PROW na lata 2014-2020. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać

  • osobiście,
  • drogą elektroniczną
  • rejestrowaną przesyłką pocztową.

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 - kto może dostać pomoc?

Pieniądze na inwestycje może dostać rolnik, jeżeli m.in. w gospodarstwie, którego jest posiadaczem, łączna powierzchnia trwałych użytków zielonych i pastwisk trwałych położonych na obszarze Natura 2000 wynosi co najmniej 1 ha.

Celem udzielanego wsparcia jest ułatwienie prowadzenia działalności rolniczej w zgodzie z podwyższonymi standardami środowiskowymi obowiązującymi na tych cennych przyrodniczo terenach.

To też może Cię zainteresować

Wsparcie przyznaje się na inwestycje, które m.in. przyczynią się do utrzymania i użytkowania w gospodarstwie trwałych użytków zielonych położonych na obszarze Natura 2000, nie będą negatywnie oddziaływać na cele ochrony obszaru Natura 2000 i nie są sprzeczne z działaniami ochronnymi obligatoryjnymi ustalonymi dla obszaru Natura 2000, na którym jest położone gospodarstwo, w planach zadań ochronnych lub w planach ochrony (jeśli plany takie zostały ustanowione).

Ile pieniędzy na inwestycje na obszarach Natura 2000?

Refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (w przypadku młodego rolnika – 60 proc.). Limit pomocy przypadający na jednego beneficjenta i na jedno gospodarstwo wynosi 500 tys. zł.
Wysokość wsparcia zależy od rodzaju realizowanej inwestycji.

  • 500 tys. zł (maksymalnie) w przypadku budowy lub modernizacji budynków inwentarskich lub adaptacji innych budynków na budynki inwentarskie,
  • 200 tys. zł (maksymalnie) w przypadku realizacji pozostałych inwestycji, np. zakupu maszyn do utrzymania trwałych użytków zielonych, urządzeń do pojenia zwierząt czy przechowywania pasz.

Pomocna może być wyszukiwarka obszarów Natura 2000, którą udostępnia Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska: wyszukaj obszary Natura 2000 w Polsce

Źródło, szczegóły na arimr.gov.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Sytuacja cenowa w branży mięsnej w Polsce

Wideo

Materiał oryginalny: Nabór w ARiMR z PROW 2014-2020. Tym razem na inwestycje na obszarach Natura 2000 - Gazeta Pomorska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie