Nagrody dla jasielskich sportowców

Ewa WawroZaktualizowano 
Nagrodzeni karatecy
Nagrodzeni karatecy FOT. ARCHIWUM
Karate, judo, piłka nożna, siatkówka, narciarstwo, pływanie, strzelectwo laserowe - to dyscypliny sportu, w których jasielscy sportowcy w 2009 roku odnieśli największe sukcesy.

Wspaniałe wyniki w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, krajowe i międzynarodowe osiągnięcia, poprzedzone wytrwałą pracą sportowców i ich trenerów, zostały nagrodzone przez władze Jasła.

- Cieszę się, że osiągnęliście znakomite wyniki w tak szerokim zakresie. To również dzięki waszym sukcesom, otrzymaliśmy w tym roku tytuł Sportowa Gmina. Znajdujemy się w gronie ok. 20 gmin w Polsce, które uzyskały ten tytuł. Jest to szczególnie dla mnie ważne, bo jak wiadomo sport rozwija i hartuje nie tylko ciało, ale również ducha, to jest też jedną z najbardziej pożytecznych form organizacji czasu wolnego. Jako burmistrz miasta staram się wspierać państwa działania na rzecz sportu, a moja radość jest tym większa, gdy efekty tej pracy są postrzegane pozytywnie zarówno w naszym mieście, kraju oraz na międzynarodowym forum - powiedziała Maria Kurowska, burmistrz Jasła, podczas wręczania nagród oraz pamiątkowych dyplomów wyróżnionym sportowcom, trenerom oraz działaczom sportowym.

28 sportowców i 9 tenerów

Sportowcy:

Diana Pięta (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Złoty i Srebrny medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie, Srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach dzieci w Krakowie.

Alan Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Złoty, 3 srebrne i brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie.

Joanna Pięta (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie, brązowy medal w Mistrzostwach Okręgu w Tarnobrzegu.

Rafał Szumiec (Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów START Poznań). Zdobyte sukcesy w narciarstwie zjazdowym niepełnosprawnych (mono-ski): I m-ce w slalomie gigancie i II m-ce w slalomie w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych w Szczyrku, IV m-ce w slalomie i VI m-ce w slalomie gigancie w międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Rokietnicy, IX m-ce w slalomie gigancie i XII m-ce w slalomie w paraolimpijskich zimowych światowych zawodach 2009 w Szwecji, zdobycie kwalifikacji do igrzysk paraolimpijskich Vancouver 2010.

Aleksandra Zając (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Konkurencja kata seniorek: IV m-ce w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, III m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie, II m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle.

Justyna Zborowska (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Konkurencja kata juniorek: II m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie, I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie. Kategoria Kumite: III m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie.

Paulina Wałęga (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Kategoria Kumite: III m-ce Puchar Polski w Krośnie, I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, II m-ce w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier w Baja.

Angelika Jarecka (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Kategoria Kata: I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, III m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, I m-ce w Ogólnopolskim Turnieju w Przeworsku, I m-ce w Ogólnopolskim Turnieju w Przeworsku.

Ireneusz Brożyna (JKS "Czarni" Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Kategoria: Trampkarz młodszy I m-ce w Międzynarodowym Turnieju w Akropoli we Włoszech, I m-ce w ogólnopolskim turnieju Umbro Cup w Pustyni, I m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych, Reprezentant kadry PZPN Rzeszów w roczniku 1997.

Arkadiusz Górka (JKS "Czarni" Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Kategoria: Trampkarz młodszy I m-ce w Międzynarodowym Turnieju w Akropoli we Włoszech, I m-ce w ogólnopolskim turnieju Umbro Cup w Pustyni, I m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych, Reprezentant kadry PZPN Rzeszów w roczniku 1997.

Jakub Podgórski (JKS "Czarni" Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii młodzik starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, III m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych.

Bogumił Czyżowicz (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii młodzik starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, III m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych.

Dariusz Brągiel (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowiej junior młodszy, II m-ce w Międzynarodowym Halowym Turnieju piłki nożnej Winter Cup 2009 w Jaśle, II m-ce w podkarpackiej lidze juniorów młodszych, V m-ce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Mateusz Skała (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej junior młodszy, II m-ce w Międzynarodowym Halowym Turnieju piłki nożnej Winter Cup 2009 w Jaśle, II m-ce w podkarpackiej lidze juniorów młodszych, V m-ce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Karol Madejczyk (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej junior młodszy B, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, I m-ce w Międzynarodowym Turnieju Jasło 2009.

Łukasz Urban (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej trampkarz starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, I m-ce w Międzynarodowym Turnieju Jasło 2009.

Kamil Garbacik (UKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: VII m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w Kielcach, brązowy medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Agnieszka Jamróg (UKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: VII m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Opolu, srebrny i brązowy medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Sara Kowalczyk (UKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: Złoty medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence oraz udział w Mistrzostwach Polski Juniorek w Opolu.

Barbara Śliwa (UKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: I, II i III m-ce w Grand Prix o puchar białej gwiazdy w Krakowie, V m-ce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Austrii w Wiedniu, Srebrny medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Krystyna Myśliwiec (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących "Podkarpacie"). Zdobyte sukcesy w strzelectwie laserowym: I m-ce w konkurencji karabin, II m-ce w konkurencji pistolet i II m-ce w dwuboju w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Strzelectwie osób niewidomych i słabo widzących w Iławie.

Rafał Cabaj (MKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Arkadiusz Janik (MKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Patryk Łaba (MKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Trenerzy, instruktorzy, działacze sportowi

Damian Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło) - Pływanie - Trener

Robert Podkulski (JKS "Czarni" Jasło) - Piłka Nożna - Instruktor

Robert Hap (JKS "Czarni" Jasło) - Piłka Nożna - Trener II klasy

Tadeusz Krygowski (Jasielski Klub Kyokushin Karate) - Karate - Instruktor I Klasy

Michał Czarnecki (UKS "MOSiR" Jasło ) - Judo- instruktor o specjalności I Dan

Przemysław Czarnecki (UKS "MOSiR" Jasło ) - Instruktor sportu o specjalności Judo

Marcin Ciosek (MKS "MOSiR" Jasło) - Instruktor siatkówki

Marek Bajorek (UKS "MOSiR" Jasło ) - Działacz sportowy, Członek Zarządu UKS "MOSiR" Jasło

Jerzy Łaba (MKS "MOSiR" Jasło ) - Działacz sportowy Członek Zarządu MKS "MOSiR" Jasło

polecane: FLESZ: 10 matek, które zmieniły świat

Wideo

Materiał oryginalny: Nagrody dla jasielskich sportowców - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3