Nagrody dla jasielskich sportowców

Ewa Wawro
Nagrodzeni karatecy
Nagrodzeni karatecy FOT. ARCHIWUM
Karate, judo, piłka nożna, siatkówka, narciarstwo, pływanie, strzelectwo laserowe - to dyscypliny sportu, w których jasielscy sportowcy w 2009 roku odnieśli największe sukcesy.

Wspaniałe wyniki w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, krajowe i międzynarodowe osiągnięcia, poprzedzone wytrwałą pracą sportowców i ich trenerów, zostały nagrodzone przez władze Jasła.

- Cieszę się, że osiągnęliście znakomite wyniki w tak szerokim zakresie. To również dzięki waszym sukcesom, otrzymaliśmy w tym roku tytuł Sportowa Gmina. Znajdujemy się w gronie ok. 20 gmin w Polsce, które uzyskały ten tytuł. Jest to szczególnie dla mnie ważne, bo jak wiadomo sport rozwija i hartuje nie tylko ciało, ale również ducha, to jest też jedną z najbardziej pożytecznych form organizacji czasu wolnego. Jako burmistrz miasta staram się wspierać państwa działania na rzecz sportu, a moja radość jest tym większa, gdy efekty tej pracy są postrzegane pozytywnie zarówno w naszym mieście, kraju oraz na międzynarodowym forum - powiedziała Maria Kurowska, burmistrz Jasła, podczas wręczania nagród oraz pamiątkowych dyplomów wyróżnionym sportowcom, trenerom oraz działaczom sportowym.

28 sportowców i 9 tenerów

Sportowcy:

Diana Pięta (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Złoty i Srebrny medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie, Srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach dzieci w Krakowie.

Alan Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Złoty, 3 srebrne i brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie.

Joanna Pięta (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie, brązowy medal w Mistrzostwach Okręgu w Tarnobrzegu.

Rafał Szumiec (Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów START Poznań). Zdobyte sukcesy w narciarstwie zjazdowym niepełnosprawnych (mono-ski): I m-ce w slalomie gigancie i II m-ce w slalomie w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych w Szczyrku, IV m-ce w slalomie i VI m-ce w slalomie gigancie w międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Rokietnicy, IX m-ce w slalomie gigancie i XII m-ce w slalomie w paraolimpijskich zimowych światowych zawodach 2009 w Szwecji, zdobycie kwalifikacji do igrzysk paraolimpijskich Vancouver 2010.

Aleksandra Zając (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Konkurencja kata seniorek: IV m-ce w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, III m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie, II m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle.

Justyna Zborowska (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Konkurencja kata juniorek: II m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie, I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie. Kategoria Kumite: III m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie.

Paulina Wałęga (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Kategoria Kumite: III m-ce Puchar Polski w Krośnie, I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, II m-ce w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier w Baja.

Angelika Jarecka (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Kategoria Kata: I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, III m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, I m-ce w Ogólnopolskim Turnieju w Przeworsku, I m-ce w Ogólnopolskim Turnieju w Przeworsku.

Ireneusz Brożyna (JKS "Czarni" Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Kategoria: Trampkarz młodszy I m-ce w Międzynarodowym Turnieju w Akropoli we Włoszech, I m-ce w ogólnopolskim turnieju Umbro Cup w Pustyni, I m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych, Reprezentant kadry PZPN Rzeszów w roczniku 1997.

Arkadiusz Górka (JKS "Czarni" Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Kategoria: Trampkarz młodszy I m-ce w Międzynarodowym Turnieju w Akropoli we Włoszech, I m-ce w ogólnopolskim turnieju Umbro Cup w Pustyni, I m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych, Reprezentant kadry PZPN Rzeszów w roczniku 1997.

Jakub Podgórski (JKS "Czarni" Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii młodzik starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, III m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych.

Bogumił Czyżowicz (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii młodzik starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, III m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych.

Dariusz Brągiel (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowiej junior młodszy, II m-ce w Międzynarodowym Halowym Turnieju piłki nożnej Winter Cup 2009 w Jaśle, II m-ce w podkarpackiej lidze juniorów młodszych, V m-ce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Mateusz Skała (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej junior młodszy, II m-ce w Międzynarodowym Halowym Turnieju piłki nożnej Winter Cup 2009 w Jaśle, II m-ce w podkarpackiej lidze juniorów młodszych, V m-ce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Karol Madejczyk (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej junior młodszy B, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, I m-ce w Międzynarodowym Turnieju Jasło 2009.

Łukasz Urban (JKS "Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej trampkarz starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, I m-ce w Międzynarodowym Turnieju Jasło 2009.

Kamil Garbacik (UKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: VII m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w Kielcach, brązowy medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Agnieszka Jamróg (UKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: VII m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Opolu, srebrny i brązowy medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Sara Kowalczyk (UKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: Złoty medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence oraz udział w Mistrzostwach Polski Juniorek w Opolu.

Barbara Śliwa (UKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: I, II i III m-ce w Grand Prix o puchar białej gwiazdy w Krakowie, V m-ce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Austrii w Wiedniu, Srebrny medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Krystyna Myśliwiec (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących "Podkarpacie"). Zdobyte sukcesy w strzelectwie laserowym: I m-ce w konkurencji karabin, II m-ce w konkurencji pistolet i II m-ce w dwuboju w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Strzelectwie osób niewidomych i słabo widzących w Iławie.

Rafał Cabaj (MKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Arkadiusz Janik (MKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Patryk Łaba (MKS "MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Trenerzy, instruktorzy, działacze sportowi

Damian Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło) - Pływanie - Trener

Robert Podkulski (JKS "Czarni" Jasło) - Piłka Nożna - Instruktor

Robert Hap (JKS "Czarni" Jasło) - Piłka Nożna - Trener II klasy

Tadeusz Krygowski (Jasielski Klub Kyokushin Karate) - Karate - Instruktor I Klasy

Michał Czarnecki (UKS "MOSiR" Jasło ) - Judo- instruktor o specjalności I Dan

Przemysław Czarnecki (UKS "MOSiR" Jasło ) - Instruktor sportu o specjalności Judo

Marcin Ciosek (MKS "MOSiR" Jasło) - Instruktor siatkówki

Marek Bajorek (UKS "MOSiR" Jasło ) - Działacz sportowy, Członek Zarządu UKS "MOSiR" Jasło

Jerzy Łaba (MKS "MOSiR" Jasło ) - Działacz sportowy Członek Zarządu MKS "MOSiR" Jasło

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie