Najciekawsze wydarzenia sportowe na Podkarpaciu

luci
Pado
Piłka nożna po raz kolejny będzie sportem, który zdominuje wydarzenia sportowe na Podkarpaciu w weekend. W ten najbliższy nie zabraknie jednak dla niej konkurencji, a tą będą z pewnością mecze koszykarzy MOSiR-u Krosno, czy kolejny żużlowy pojedynek w Rzeszowie.

Piłkarskim wydarzeniem nr jeden wydaje się być mecz Stali Stalowa Wola z Resovią, derby województwa będziemy mieć też w III lidze: Izolator Boguchwała - Czarni Jasło. Dla gości będzie to pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera.

Niejedna łezka może polać się w Przemyślu, gdzie Czuwaj rozegra swój ostatni mecz w ekstraklasie. Drużyna prowadzona przez Piotra Kroczka i Bogusława Kubickiego żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce po zaledwie jednym sezonie, a mecz z Legnicą jest ostatnim u siebie.

Oto pełne zestawienie najciekawszych wydarzeń sportowych na Podkarpaciu 10-12 maja.
BILARD
W RZESZOWIE: Amatorski turniej bilardowy (n. 12, Kula&Bowling Klub w Galerii Nowy Świat).

BIEGI
W DĘBICY: Grand Prix Dębicy 2013 w teście Coopera (s. 17, stadion ZSZ nr 1, ul. Rzeszowska 78).

KOSZYKÓWKA
I liga mężczyzn * finał play-off: PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno - Śląsk Wrocław (s. 20, n. 18).

PIŁKA NOŻNA
II liga kobiet: Moravia Morawica - Sokół Kolbuszowa Dolna (n. 15.30).
III liga kobiet: Wanda II Kraków - Resovia (s. 14).
II liga: Stal Stalowa Wola - Resovia (s. 17), Motor Lublin - Siarka Tarnobrzeg (s. 17), Stal Rzeszów - Znicz Pruszków (s. 17),
III liga: Izolator Boguchwała - Czarni 1910 Jasło (n. 11), Stal Mielec - Lublinianka Wieniawa Lublin (s. 17), Avia Świdnik - Karpaty Krosno (s. 16, Poniatowa), Stal Kraśnik - Polonia Przemyśl (n. 16), Orlęta Radzyń Podlaski - Stal Sanok (n. 16), Podlasie Biała Podlaska - Orzeł Przeworsk (n. 17), Tomasovia Tomaszów Lubelski - Chełmianka Chełm (n. 17), Unia Nowa Sarzyna - Orlęta Łuków 0-3 vo.
IV liga: Rzemieślnik Pilzno - Piast Tuczempy (n. 17), JKS 1909 Jarosław - Stal Nowa Dęba (s. 17), Pogoń Leżajsk - Sokół Sieniawa (n. 17), Strumyk Malawa - Resovia II (n. 11.30), Żurawianka Żurawica - Przełęcz Dukla (s. 18), Cosmos Nowotaniec - OKS Mokrzyszów Tarnobrzeg (n. 14), Kolbuszowianka Kolbuszowa - Wisłok Strzyżów (n. 17).

Podokręg Dębica
KLASA O: Lechia Sędziszów - Chemik Pustków (s. 17), Pogórze Wielopole Skrzyńskie - Czarnovia Czarna (s. 17), Wisłoka Dębica - Wisłok Wiśniowa (s. 17), Zryw Dzikowiec - Victoria Czermin (n. 17), Raniżovia Raniżów - Kaskada Kamionka (n. 17), Sokół Kolbuszowa Dolna - Radomyślanka Radomyśl Wielki (s. 17), Błękitni Ropczyce - Brzostowianka Brzostek (s. 17), Igloopol Dębica - Start Wola Mielecka (s. 17).
KLASA A: Ocieka - Bielowy/Strzegocice (n. 16), Kawęczyn - Frysztak (n. 14), Głowaczowa - Krzywa (n. 11), LKS Pustków - Lubzina (n. 15), Straszęcin - Borowa (n. 17), Łopuchowa - Przedbórz (n. 17), Łęki Górne - Żyraków (n. 17), Golemki - Gumniska 3-0 vo.
KLASA B1: Olchowa - Borek Wielki (n. 14), Wolica Piaskowa - Gnojnica (n. 11), Nockowa - Brzeźnica (n. 14), Paszczyna - Stasiówka (n. 14), Góra Ropczycka - Zagorzyce (n. 14), Ostrów - Zawada (n. 15), Będziemyśl - Mała (n. 11, w Olchowej).

KLASA B2: Żdżary - Korzeniów (n. 11), Stara Jastrząbka - Bobrowa (n. 14, w Żdżarach), Podgrodzie - Wiewiórka (n. 14), Wisłoka II Dębica - Góra Motyczna (n. 11), Zasów-Mokre - Nagoszyn (n. 15), Siedliska Bogusz - Dulcza Wielka (n. 11), Jodłowa - Bielowy/Strzegocice II (n. 14).

Okręg Jarosław
KLASA O: Syrenka Roźwienica - Błękitni Grzęska (n. 17), LKS Miękisz Nowy - KS Wiązownica (n. 17), Granica Stubno - LKS Skołoszów (n. 16), Wólczanka Wólka Pełkińska - Start Pruchnik (s. 11), Pogórze Rokietnica - Huragan Gniewczyna (n. 17), Hetman Laszki - MKS Radymno (n. 17), Polonia II Przemyśl - MKS Kańczuga (s. 17), Pogoń-Sokół Lubaczów - Czuwaj Przemyśl (s. 17).
KLASA A JAROSŁAW: Duńkowice - Święte, Cieszacin Wielki - JKS II Jarosław, Rudołowice - Dobkowice, Ostrów - Michałówka, Węgierka - Pawłosiów, Zapałów - Morawsko (wszystkie n. 17), Wysock - Makowisko (n. 14.30), Pauzuje Łowce.
KLASA A LUBACZÓW: Krowica - Piwoda, Lisie Jamy - Cieszanów, Cewków - Narol, Futory - Oleszyce, Wielkie Oczy - Młodów, Horyniec - Dachnów, Ruda Różaniecka - Basznia Dolna (wszystkie n. 17).
A PRZEMYŚL: Jaksmanice - Bircza, Kaszyce - Orły, Leszno - Hurko/Hureczko, Małkowice - Kosienice, Dubiecko - Krówniki, Zadąbrowie - Fredropol, Wyszatyce - Olszany (wszystkie n. 17), Ostrów - Medyka rozegrano awansem.
KLASA A PRZEWORSK: Krzeczowice - Majdan Sieniawski, Kisielów - Babice, Żurawiczki - Nowosielce, Gorzyce - Tryńcza, Gorliczyna - Świętoniowa, Jagiełła - Urzejowice, Zarzecze - Siennów (wszystkie n. 17).
KLASA B1 JAROSŁAW: Wierzbna - Wola Buchowska, Pełkinie - Chłopice, Jankowice - Rozbórz Długi, Przedmieście Jarosław - Sośnica, Kidałowice - Munina (wszystkie n. 14),. Pauzuje San Jarosław, FC Roźwienica.
KLASA B2 JAROSŁAW: Wietlin III - Tuchla, Korzenica - Manasterz, Nienowice - Młyny, Bobrówka - Chotyniec, Surochów - Łazy, Zaleska Wola - Koniaczów, Wietlin - Mołodycz (wszystkie n. 14),
KLASA B LUBACZÓW: Antoniki - Stary Lubliniec, Wólka Krowicka - Opaka, Wola Wielka - Łukawiec, Cetula - Stary Dzików, Płazów - Zabiała-Stare Sioło, Zalesie - Ryszkowa Wola (wszystkie n. 14).
KLASA B PRZEMYŚL: Batycze - Huwniki, Kalników - Hurko, Trójczyce - Nehrybka, Walawa - Pikulice, Grochowce - Olszynka, Orzechowce - Ujkowice (wszystkie n. 14), Torki - Nakło (n. 14.30), Pauzuje Bolestraszyce.
KLASA B PRZEWORSK Pantalowice - Rozbórz, Łopuszka Wielka - Maćkówka, Jodłówka - Gać, Ujezna - Mirocin, Studzian - Sietesz, Hawłowice - Manasterz, Różniatów - Niżatyce (wszystkie n. 14).

Okręg Krosno
KLASA O: Iwonka Iwonicz - LKS Pisarowce (s. 16.30), Partyzant Targowiska - LKS Skołyszyn (n. 15), Górnik Strachocina - LKS Przysietnica (n. 16.30), Nafta Jedlicze - Leśnik Baligród (n. 11), Szarotka Uherce - Bieszczady Ustrzyki Dolne (n. 16.30), Przełom Besko - LKS Głowienka (n. 16.30), Burza Rogi - Grabowianka Grabówka (s. 17), Start Rymanów - Kotwica Korczyna (n. 16.30), Pauzuje Stal II Sanok.
KLASA A1: Lesko - Bukowsko (n. 16.30), Jasienica Rosielna - Zmiennica (s. 10), Bażanówka - Polańczyk (n. 16.30), Nowosielce - Zarszyn (n. 16.30), Klimkówka - Izdebki (n. 13), Haczów - Pielnia (n. 14), Brzozów - Sieniawa (n. 16.30), Pauzuje Długie.
KLASA A2: Kombornia - Krościenko Wyżne/Pustyny (n. 15), Nowy Żmigród - Kopytowa (n. 16.30), Kołaczyce - Dobieszyn (n. 15), Sobniów Jasło - Łężyny (n. 11), Nienaszów - Zarzecze (n. 16.30), Kobylany - Zręcin (s. 17), Faliszówka - Bieździedza (n. 12, Kopytowa), Pauzuje Lubla.
KLASA B1: Poraż - Niebieszczany (n. 13), Golcowa - Pakoszówka (n. 16.30), Czerteż - Płowce/Stróże Małe (n. 14), Grabownica - Czaszyn (n. 13), Srogów Górny - Tarnawa (n. 16.30), Pobiedno - Bezmiechowa (n. 16.30), Czarna - Lutowiska (n. 13).
KLASA B2: Jasionów - Rymanów Zdrój (n. 16.30), Guzikówka Krosno - Równe (n. 11), Domaradz - Markiewicza Krosno (n. 11), Jaśliska - Chorkówka (n. 16.30), Górki - Przełęcz II Dukla (n. 13), Głębokie - Jasionka (n. 16.30), Pauzuje Lubatówka.
KLASA B3: Nowy Glinik - Osobnica (n. 11), Brzyska - Moderówka (n. 13), Łęki Dukielskie - Czarni II Jasło (n. 13), Wojaszówka - Czeluśnica (n. 15, Odrzykoń), Dębowiec - Lubatowa (n. 11), Osiek Jasielski - Mrukowa (n. 13), Łubienko - Draganowa (n. 11), Pauzuje Hankówka-Brzyszczki.
KLASA C1: Jankowce - Ropienka, Średnia Wieś - Sanoczek, Markowce - Zagórz, Łukowe - Olszanica (wszystkie n. 13), Rzepedź - Trepcza 3-0 vo. Pauzuje Tyrawa Solna.
KLASA C2: Jabłonica Polska - Dydnia, Trześniów - Wesoła, Pustyny - Odrzechowa, Nozdrzec - Milcza, Hłudno - Wzdów (wszystkie n. 11), Posada Górna - Iskrzynia (n. 13), Pauzuje Niebocko.
KLASA C3: Orlew Krosno - Wietrzno (n. 13.30), Żeglce - Świerzowa (n. 13), Odrzykoń - Węglówka (n. 11), Bóbrka - Potok (n. 13), Iwla - Szczepańcowa (n. 13), Wrocanka - Makowiska (n. 11).
KLASA C4: Łęki Strzyżowskie - Święcany (n. 13), Warzyce - Niegłowice (n. 11), Łubno Szlacheckie - Tarnowiec (n. 13), Błażkowa - Brzezówka (n. 13), Chlebna - Krempna (n. 11), Pauzuje Niepla.

Podokręg Rzeszów
KLASA O: Włókniarz Rakszawa - Głogovia Głogów (s. 17), Astra Medynia Głogowska - KS Zaczernie (n. 16), SPAR Jedność Niechobrz - Górnovia Górno (s. 17), Strug Tyczyn - Grodziszczanka Grodzisko Dolne (n. 11.30), Błażowianka Błażowa - Stal II Rzeszów (s. 17), KS Stobierna - LKS Trzebownisko (n. 17), Dynovia Dynów - Orzeł Wólka Niedźwiedzka (n. 17), CCC Dąbrówki - Sawa Sonina (s. 17), Pauzuje LKS Przybyszówka.
KLASA A1: Wysoka Strzyżowska - Hermanowa (n. 14), Zabajka - Nowa Wieś (n. 14), Grodzisko - Budy Głogowskie (n. 14), Niebylec - Zimowit Rzeszów (n. 14), Klęczany - Sokołów (n. 11), Korona Rzeszów - Zgłobień (n. 11), Bratkowice - Czudec (n. 14).
KLASA A2: Handzlówka - Nienadówka (n. 16), Żołynia - Wólka Podleśna (n. 16), Kraczkowa - Palikówka (n. 13), Łukawiec - Jawornik Polski (n. 16), Krzemienica - Wola Dalsza (n. 15), Rogóżno - Brzóza Stadnicka (n. 11), Głuchów - Albigowa (n. 16).
KLASA A3: Tuszów-Malinie - Przecław (n. 16.30), Hucina - Gryf Mielec (n. 17), Trześń - Ławnica (n. 11), Jaślany - Wadowice Górne (n. 16), Babicha - Podleszany (n. 16), Cmolas - Przyłęk (n. 12), Stal II Mielec - Widełka (n. 11, na Gryfie).
KLASA B1: Jasionka - Świlcza (n. 12), Biała - Dąbrowa (n. 14), Głogovia II - Staroniwa Rzeszów (n. 16), Junak Rzeszów - Rudna Mała (n. 11.30), awansem Rudna Wielka - Mrowla 5-2. Trzciana - Zimowit II Rzeszów 3-0 vo
KLASA B2: Szufnarowa - Nosówka (n. 14, Kozłówek), Lubenia - Pstrągowa (n. 14), Tytan Rzeszów - Kozłówek (n. 16, ul. Wyspiańskego), Dobrzechów - Grunwald Rzeszów (n. 14), Pauzuje Lutoryż, Mogielnica.
KLASA B3: Kosina - Husów (n. 14, Rogóżno), Chmielnik - Wysoka (n. 11.30), Harta -Wola Rafałowska (n. 14, Bachórz), Lecka - Sawa II Sonina (n. 12.45, Nowy Borek), Dylągówka - Bachórz (n. 12), Markowa - Borek Stary (n. 16), Hyżne - Błażowianka II 3-0 vo.
KLASA B4: Łąka - Trzeboś, Wysoka Głogowska - Sitowianka Budy Łańcuckie, Zalesie - Stobierna-Krzywe, Białobrzegi - Czarna, Strażów - Budy Łańcuckie/Korniaktów (n. 14), Hucisko - Trzebuska (n. 11).
KLASA B5: Smoczanka Mielec - Podborze (n. 17.30, na Gryfie), Padew Narodowa - Dębiaki (n. 14), Kawęczyn - Wola Chorzelowska (n. 14), Borowa - Orłów (n. 14), Górki - Złotniki (n. 14), Gliny Małe - Breń Osuchowski (n. 11), Chrząstów - Trzciana (n. 11), Pauzuje Rzędzianowice.
KLASA B6: Trzęsówka - Ostrowy Baranowskie (n. 14), Tuszyma - Werynia (n. 14), Sokół II KD - Łączki Brzeskie (n. 12), Chorzelów - Trześń (n. 14), Widełka II - Kosowy (n. 15), Ostrowy Tuszowskie - Siedlanka (n. 14), Zarębki - Kolbuszowianka II (n. 12), Pauzuje Dobrynin.

Podokręg Stalowa Wola
KLASA O: Wisan Skopanie - LZS Podwolina (s. 14), OKS Wielowieś Tarnobrzeg - Bukowa Jastkowice (n. 16), Strzelec Dąbrowica - Sparta Jeżowe (s. 16), San Wrzawy - Sokół Nisko (n. 16), KP Zarzecze - Tłoki Gorzyce (s. 17), Słowianin Grębów - Orzeł Rudnik (n. 16), Sokół Kamień - LZS Ździary (s. 17), San Kłyżów - Olimpia Pysznica (n. 17, w Pysznicy).
KLASA A1: Krzeszów - Brzyska Wola, Brzóza Królewska - Podlesianka Kamień, Wola Zarczycka - Ulanów, Rzeczyca Długa - Harasiuki, Łętownia - Jelna, Łowisko - Przędzel (wszystkie n. 16), Kuryłówka - Groble (n. 15.30),
KLASA A2: Jadachy - Sokolniki, Stany - Skowierzyn, Majdan Królewski - Zaklików, Knapy - Chwałowice, Kotowa Wola - Przyszów, Kępie Zaleszańskie - Sobów (wszystkie n. 16), Żabno - Tarnowska Wola (n. 17),
KLASA B1: Serbinów - Hadykówka, Baranów Sandomierski - Stale, Wola Baranowska - Żupawa, Chmielów - Krzątka, Zakrzów - Cygany (wszystkie n. 16), Ocice - Kopcie (n. 16.30), Komorów - Bojanów 3-0 vo.
KLASA B2: Wydrza - Rozwadów, Lipa - Radomyśl, Zdziechowice - Wola Rzeczycka, Trześń - Majdan Zbydniowski, Zbydniów - Zabrnie, Emaus Gorzyce - Pilchów (wszystkie n. 16), Pauzuje LZS II Turbia.4
KLASA B3: Bieliny - Sokół II Nisko, Racławice - Koziarnia, Sójkowa - Majdan Łętowski, Kurzyna - Glinianka, Jarocin - Bieliniec, Kopki - Wólka Tanewska (wszystkie n. 16), Hucisko - Stal II Stalowa Wola (n. 15).
KLASA B4: Łukowa - Chałupki, Grodziszczanka II - Hucisko, Biedaczów - Przychojec, Stare Miasto - Tarnogóra (wszystkie n. 13), KS Sarzyna - Giedlarowa (n. 12.30), Dębno - Wierzawice (n. 17).

Makroregion juniorów starszych: Cracovia - Stal Stalowa Wola (s. 12), Stal Rzeszów - KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski (s. 12).
Makroregion juniorów młodszych: Wisła Kraków - Stal Mielec (s. 14), Karpaty Krosno - KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski (s. 14).
PIŁKA RĘCZNA
PGNiG Superliga * o miejsca 5-8: Tauron Stal Mielec - MKS Piotrków Trybunalski (s. 19.15); o utrzymanie: AZS Czuwaj Przemyśl - Siódemka Miedź Legnica (s. 20).

ŻUŻEL
Speedway Ekstraliga: PGE Marma Rzeszów - Betard Wrocław (n. 18).
II liga: Victoria Piła - KSM Krosno (n. 18).

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie