Rekordowa skuteczność UMKS Kielce

Ewa Nadgrodkiewicz
Piotr Karólewski (z piłką) musiał się sporo napracować, aby sforsować obronę krakowian. S. Stachura
Po dwóch porażkach z rzędu koszykarze z Kielc odnieśli zwycięstwo. W meczu 23. kolejki drugiej ligi UMKS pokonał we własnej hali krakowską Wisłę 104:96.

UMKS Kielce - Wisła Kraków 104:96 (31:27, 26:21, 24:26, 23:22).
UMKS: Kasperzec 25 (6x3), Gil 21 (1x3), Kij 16 (2x3), Makuch 10, Karólewski 6 - Nowakowski 12 (1x3), Miernik 10, Cetnar 2, Jurczyk 2.

Obie drużyny nie zachwycały grą w defensywie, ale w przypadku kielczan słabsza postawa była jak najbardziej uzasadniona. - We wtorek i środę trenowaliśmy tylko we trzech. Pozostali zawodnicy byli chorzy, a część z nich nie zdążyła się jeszcze wykurować - mówił po meczu trener Grzegorz Kij.

Mimo to, kielczanie ani na moment nie dali odebrać sobie zwycięstwa. Jedyny remis (66:66) padł w 26 minucie, ale po serii udanych rzutów Łukasza Kasperca kielczanie schodzili na przerwę przed ostatnią kwartą z kilkupunktowym prowadzeniem (81:74). Na trzy minuty przed końcem meczu setny punkt zdobył Hubert Makuch (100:87).

ZAGRAJĄ O FINAŁ

Już jutro w hali MOSiR przy ulicy Żytniej w Kielcach odbędą się pierwsze mecze turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorów starszych. Oprócz gospodarza turnieju - kieleckiego UMKS - o dwa miejsca premiowane awansem do finału będą walczyć drużyny Śląska Wrocław, Prokomu Trefl Sopot i Polonii 2011 Warszawa. Terminarz turnieju - wtorek (26 lutego): Śląsk Wrocław - Prokom Trefl Sopot (godzina 17), UMKS Kielce - Polonia 2011 Warszawa (19); środa (27 lutego): Polonia 2011 - Śląsk (16), UMKS - Prokom Trefl (18); czwartek (28 lutego): Prokom Trefl - Polonia 2011 (16), UMKS - Śląsk (18).
W innych meczach: Hawajskie Koszule Żory - AZS Politechnika Radom 80:65, MMKS Dąbrowa Górnicza - AZS AWF Katowice 76:62, Pogoń Ruda Śląska - Alba Chorzów 71:79, Polonia Przemyśl - MCKiS Jaworzno 80:69, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MOSiR Krosno 75:98.