Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu potrwa do niedzieli. Na miejscu jest, między innymi, Andrzej Duda. Prezydent nawiązał do wieści o drastycznej podwyżce VAT-u na leki weterynaryjne.

Obecny w Poznaniu prezydent podjął temat zapowiedzi wyższego VAT-u na leki weterynaryjne. Mowa aż o 15 procentach (podwyżka do 23 proc.) - TUTAJ przypominamy.

- Proszę o wycofanie się z takich pomysłów. To ugodzi w hodowców, w schroniska, w zwykłych ludzi, którzy mają swoich pupili. To szkodliwa i dotkliwa podwyżka - mówił podczas otwarcia Narodowej Wystawy Rolniczej Andrzej Duda.

- To właśnie w Poznaniu, w 1846 roku, powstała pierwsza fabryka maszyn rolniczych im. Cegielskiego. Zaczęło się od warsztatu, skończyło na dużym przedsiębiorstwie - podkreślił podczas otwarcia wydarzenia Przemysław Trawa, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- W roku stulecia odzyskania Niepodległości byłoby dziwne, gdybyśmy my - rolnicy - nie pokazali, ile wieś wniosła do walki o wolność - wskazał Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu rolnictwa. - Cieszę się, że najważniejsze wydarzenie rolniczego roku dochodzi do skutku w symbolicznym miejscu.

Konferencja z okazji otwarcia Narodowej Wystawy Rolniczej „Polska wieś - 100 lat przemian i postępu”:

Wystawa jest zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trzech pawilonach.

GODZINY OTWARCIA
piątek, 30 listopada: 9:00-18:00
sobota, 1 grudnia: 9:00-18:00
niedziela, 2 grudnia: 9:00-17:00

Jeśli nie bierzecie udziału w Narodowej Wystawie Rolniczej, możecie liczyć na naszą relację!