MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Następne ognisko koronawirusa na Podkarpaciu. Wśród personelu medycznego szpitala psychiatrycznego w Jarosławiu

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
Wojciech Wojtkielewicz
Potwierdziliśmy 3 wyniki dodatnie wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu - informuje podkarpacki sanepid. W Jarosławiu i okolicy kwarantanną objęto już ponad 661 osób.

Mamy najnowsze dane podkarpackiego sanepidu w sprawie ognisk zachorowań na koronawirusa w regionie.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. 314 przypadków zakażenia i 30 zgonów w kraju [RAPORT 18.06]

Jarosław

Powiatowa stacja sanepidu informuje, że potwierdzono 57 wyników dodatnich w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu, w tym u 34 pacjentów (z różnych powiatów: jarosławski, łańcucki, leżajski, przeworski, stalowowolski; w tym 4 zgony) i 7 osób z personelu medycznego oraz 12 osób z kontaktu.

W dalszym ciągu zamknięty jest oddział chorób wewnętrznych. Przyjęcia pilne do pozostałych oddziałów szpitalnych są realizowane, natomiast do odwołania wstrzymane są przyjęcia planowe.

W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w potwierdzono 3 wyniki dodatnie wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu.

Kwarantanną objęto ponad 661 osób. Na bieżąco prowadzone są badania osób z tzw. bliskiego kontaktu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne

Przemyśl

Tutejsza stacja podaje, że w ognisku w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 23 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 14 osób z kontaktu domowego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył 428 decyzji o objęciu kwarantanną osób z bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi i osób zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Ustrzyki Dolne

PPIS w Ustrzykach Dolnych otrzymał informację od Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o dodatnim wyniku osoby z Małopolski, która przebywała w dniach 11-14 czerwca w Stężnicy w Kompleksie Wypoczynkowo Rekreacyjnym „Natura Park”. Po przeprowadzeniu dochodzenia kwarantanną objęto 16 osób (w tym 6 osób z bezpośredniego kontaktu oraz 10 domowników). Wójt Gminy Baligród podjął decyzję o odwołaniu zajęć opiekuńczych w klasie przedszkolnej.

Rzeszów

W Rzeszowie jest 25 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim, w tym 3 osoby duchowne, 6 osób z personelu medycznego oraz 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie, a także 10 osób z kontaktu (w tym 5 z powiatu strzyżowskiego).

Ogółem kwarantanną objęto ponad 520 osób.

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego 50 osób z personelu szpitala przebywa w kwarantannie.
Praca w Stacji Dializ prowadzona jest w odpowiednich środkach ochrony osobistej, wdrożono zalecenia konsultanta krajowego w dziedzinie nefrologii.

Nadal prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne.


Jakie zasady obowiązują w kinach? Sprawdziliśmy, o czym należy pamiętać w Kinie Zorza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24