Udar mózgu to poważne zagrożenie zdrowotne dzisiejszych czasów, które dotyka coraz więcej osób, również w młodym wieku. Skutki udaru powodują ograniczenia na wielu płaszczyznach życia, nie tylko zdrowotnej, ale też rodzinnej i społecznej oraz zawodowej i ekonomicznej. Na Podkarpaciu, podobnie jak w innych regionach kraju, problem ten przybiera na sile. W ostatnim czasie udar mózgu dotknął blisko 9400 osób.
Udar to choroba, która dotyka nie tylko samego pacjenta, ale wręcz paraliżuje cały system rodzinny. Opieka nad osobą po udarze często wymaga zaangażowania wielu osób i wiąże się z dużymi wyzwaniami. Powrót do sprawności po udarze mózgu jest procesem długotrwałym i bardzo złożonym. Dlatego tak ważne jest holistyczne podejście do problemu, które obejmuje zarówno leczenie medyczne, jak i wsparcie psychologiczne oraz szeroko rozumianą rehabilitację.
Konferencja „Zrozumieć udar” to wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat tej choroby i jej skutków. Podczas spotkania eksperci z różnych dziedzin podzielą się swoją wiedzą na temat przyczyn, objawów i metod leczenia udaru.
Jednym z najważniejszych elementów konferencji będą wypowiedzi osób, które na własnej skórze doświadczyły skutków udaru. Pacjenci i ich rodziny podzielą się swoimi historiami, dzięki czemu uczestnicy będą mogli lepiej zrozumieć, jak żyje się po wystąpieniu tej choroby i jakie wsparcie jest dostępne. To wyjątkowa okazja, aby zadać pytania i porozmawiać bezpośrednio z osobami, które zmagają się ze skutkami udaru.
Konferencja „Zrozumieć udar” to nie tylko wykłady i panele dyskusyjne, ale także przestrzeń do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia.
Fundacja U_DAR Inkubator Przemian, będąca organizatorem konferencji powstała na bazie wieloletnich doświadczeń i obserwacji w pracy z osobą po udarze mózgu. Z myślą o osobach po udarze mózgu i ich rodzinach i ma na celu wypełnić lukę w systemie wsparcia dla tych osób. Proces rehabilitacji po udarze jest długi i wymagający, a rodziny często czują się zagubione i bezradne.
Dlatego potrzebne jest:
- Wsparcie: Zapewnienie kompleksowego wsparcia osobom po udarze i ich rodzinom.
- Edukacja: Upowszechnianie wiedzy na temat udaru mózgu i procesów rehabilitacji.
- Emocjonalne wsparcie: Stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia.
Motyl w naszym logo symbolizuje konieczność przemiany i nadzieję, że w jej wyniku może narodzić się coś pięknego. Udar jest trudnym doświadczeniem, ale z odpowiednim wsparciem można odzyskać utracone umiejętności i cieszyć się życiem na nowo.
U_DAR to akronim, który oznacza:
- Ucierpiałeś – doznałeś choroby w wyniku której utraciłeś swoje dotychczasowe możliwości
- Doświadczaj – skonfrontuje się ze swoimi ograniczeniami i możliwościami
- Akceptuj – siebie i swoją sytuację.
- Rozwijaj – swoje umiejętności i potencjał.
- Jesteśmy przekonani, że mając taką pomoc można z czasem przywrócić osobę dotkniętą uszkodzeniem mózgu a cały zaburzony przez chorobę system rodzinny wesprzeć w tym trudnym i wyczerpującym procesie walki o godność i jakość życia - zapewniają organizatorzy konferencji.
Wydarzenie realizowane jest dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Rzeszowa
Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Tak wygląda szara rzeczywistość żony Mroczka 4 miesiące po ślubie. Koniec bajki?
- Paweł Deląg tylko raz był bliski ślubu. Aktor zdradził nazwisko niedoszłej żony
- Przeżyła z mężem 40 lat. Nie wiedziała, że już nie żyje. Sama odeszła zaraz po nim
- Wachowicz ściągnęła makijaż i pokazała plamy na dłoniach! Ledwo da się ją rozpoznać