NOWINY24
  POLECAMY

  To się czyta i ogląda

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To się czyta i ogląda

  • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
  • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
  • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

  Natalie Portman ma promować Rzeszów [WIDEO]

  Natalie Portman ma promować Rzeszów [WIDEO]

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Władze Rzeszowa chcą sprowadzić do miasta hollywoodzką gwiazdę Natalie Portman.

  Natalie Portman (właśc. Hershlag, bo przyjęła panieńskie nazwisko babci), urodziła się 9 czerwca 1981 r. w Jerozolimie. Rodzice mają żydowskie korzenie. Ojciec to potomek emigrantów z Polski i Rumunii, a matka z Austrii i Rosji. W wieku 3 lat przeprowadziła się z rodziną do Waszyngtonu, a później do Connecticut i Nowego Jorku. Ukończyła psychologię na Harvardzie. Zadebiutowała w "Leonie zawodowcu". Później zagrała w takich produkcjach, jak: "Gwiezdne wojny", "Marsjanie atakują", "Gorączka", "Zakochany Paryż", "Miłość i inne komplikacje". Występowała w kultowej "Ulicy Sezamowej". Przed rokiem poślubiła tancerza Benjamina Millepieda, z którym ma syna.  - Mój dziadek był Polakiem. Był z miasta o nazwie Rzeszów - Natalie Portman, zdobywczyni Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Czarny łabędź".

  Ale to nie pierwszy raz, kiedy urodzona w Izraelu, a od dziecka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych aktorka, chwali się polskimi korzeniami.

  - Jeszcze nigdy nie byłam w Polsce, ale naprawdę bardzo bym chciała tu przyjechać - zapowiedziała dodając, że skoro za rok przeprowadza się z mężem i synkiem do Paryża, to będzie jej do nas bliżej.
  I ten fakt zamierza wykorzystać prezydent Rzeszowa.

  - Chcemy zaprosić Natalie Portman. Oczywiście, będzie to najpierw oficjalne zaproszenie przez menedżerów aktorki. Być może później, jeśli nadarzy się okazja, powtórzymy je osobiście - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - To dla miasta zaszczyt, że tak znana osoba przyznaje się do rzeszowskich korzeni.

  Wiadomo, że dziadek Portman miał na nazwisko Herslag. Co jeszcze o nim wiadomo?

  - To nie jest takie proste do ustalenia. Jedyny dokument, jaki udało się odnaleźć w rzeszowskim Archiwum Państwowym, z lat 30., rzeczywiście potwierdza, że rodzina Herslagów mieszkała w Rzeszowie - mówi rzecznik.

  To karta meldunkowa Leisera Herschlaga (nazwisko pisane przez "ch"), który urodził się w 1882 r. i jego żony oraz czwórki dzieci.

  - Mieszkali przy ul. Jabłońskiego, pod numerem 11. Prawdopodobnie dziadek aktorki prowadził w Rzeszowie garbarnię i sklep ze skórami - zdradza M. Chłodnicki. - Aktorka zapewne zdaje sobie sprawę, że od tego czasu miasto zmieniło się diametralnie. Warto będzie dokładniej "pogrzebać" w archiwum. Może uda się jeszcze jakieś nieznane dokumenty odnaleźć? Pewnie bardzo będzie ją ciekawić drzewo genealogiczne, związane z Rzeszowem.

  Rzecznik podkreśla, że dotychczasowe wywiady, które ukazały się w mediach, to dla miasta wspaniała promocja. Na cały świat. Tym milsza, że Portman z własnej woli o przodkach wspomina. - Prezydent chciałby osobiście podziękować za to aktorce. A gdyby się udało ją zaprosić do nas, to przecież też na tym zyskamy, bo taka wizyta spotka się z na pewno z zainteresowaniem mediów, z dużymi stacjami włącznie - mówi.
  Pomysł zaproszenia gwiazdy podoba się Michałowi Stańczakowi, specjaliście od PR i absolwentowi produkcji filmowej.

  - Przyjazd takiej gwiazdy do miasta, które stara się być innowacyjne, byłoby świetną promocją. I mimo powątpiewania niektórych taka wizyta wcale nie jest niemożliwa. Chociażby z uwagi na to, że Rzeszów ma lotnicze połączenie z Paryżem - zwraca uwagę i dodaje: - Ale cała sprawa będzie miała sens, jeśli nie ograniczy się wyłącznie do tej jednej wizyty.  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (36)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (36) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Nabór do konkursu na Młodzieżową Nagrodę Karola Wielkiego

  Nabór do konkursu na Młodzieżową Nagrodę Karola Wielkiego

  Zrób sobie prezent na Walentynki! Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie

  Zrób sobie prezent na Walentynki! Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie