Nauczyciel na Medal 2017: Najlepsi nauczyciele z Podkarpacia nagrodzeni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof Kapica
W plebiscycie „Nauczyciel na medal” wzięło udział około 500 nauczycieli z całego Podkarpacia. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Przypomnijmy, że laureatów wskazali, Czytelnicy Gazety Codziennej „Nowiny” w głosowaniu esemesowym. Spośród zgłoszonych nauczycieli wyłonili najlepszych w naszym województwie.Zwycięzcy plebiscytuW kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie miała sobie równych Barbara Selwa, nauczycielka matematyki i fizyki w Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie k. Rzeszowa. – Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, które padły dziś w kierunku nauczycieli. Dziękuję również moim uczniom, którzy na mnie głosowali oraz absolwentom – mówiła odbierając nagrodę. W kategorii nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum najwięcej głosów zdobyła Ilona Kruk, nauczycielka biologii i przyrody w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9 w Rzeszowie. – Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów, a także moim kochanym dzieciom za oddane głosy. Ogromnym zaszczytem jest dla mnie to, że znalazłam się w gronie tych nauczycieli, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tym zawodzie – mówiła.Rodzice najmłodszych uczniów (klas I-III) najbardziej docenili Anetę Banaś, nauczycielkę z Zespołu Szkół Społecznych w Jaśle.– Kocham dzieci i uwielbiam swoją pracę. Największym medalem dla mnie jest uśmiech moich uczniów – powiedziała odbierając statuetkę i nagrodę. Wspaniałe nagrodyNauczyciele, którzy w finale wojewódzkim, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zdobyli najwięcej głosów otrzymali: statuetkę „Nauczyciel na medal” oraz dyplom uznania, voucher na studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny do wyboru spośród zaproponowanych przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, zaproszenie Tomasza Poręby, posła do Parlamentu Europejskiego na wyjazd do Europarlamentu oraz voucher na pobyt dla dwóch osób w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy.- Plebiscyt „Nauczyciel na Medal” wyłonił tych nauczycieli, którzy cieszą się sympatią, uznaniem oraz szacunkiem rodziców, uczniów i społeczności lokalnej – mówiła o plebiscycie Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty. - Nauczyciele należą do najbardziej wyjątkowych ludzi na całym świecie, bo kto inny mógłby każdego dnia ofiarowywać cudzym dzieciom to, co najlepsze – dodała.O wyjątkowości tego zawodu mówiła także Izabela Pyra, dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. - Na  Podkarpaciu mamy wielu wspaniałych nauczycieli, których trzeba pokazywać, promować, a nade wszystko stawiać za wzór – mówiła. Dodała również, że w naszym regionie jest najwięcej mianowanych i dyplomowanych nauczycieli, czyli tych, którzy dbają o swój rozwój i poświęcają się w pracy z uczniem.
W plebiscycie „Nauczyciel na medal” wzięło udział około 500 nauczycieli z całego Podkarpacia. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, klas IV-VII i gimnazjum oraz uczących młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Przypomnijmy, że laureatów wskazali, Czytelnicy Gazety Codziennej „Nowiny” w głosowaniu esemesowym. Spośród zgłoszonych nauczycieli wyłonili najlepszych w naszym województwie.Zwycięzcy plebiscytuW kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie miała sobie równych Barbara Selwa, nauczycielka matematyki i fizyki w Zespole Szkół Techniczno – Weterynaryjnych w Trzcianie k. Rzeszowa. – Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, które padły dziś w kierunku nauczycieli. Dziękuję również moim uczniom, którzy na mnie głosowali oraz absolwentom – mówiła odbierając nagrodę. W kategorii nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum najwięcej głosów zdobyła Ilona Kruk, nauczycielka biologii i przyrody w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9 w Rzeszowie. – Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów, a także moim kochanym dzieciom za oddane głosy. Ogromnym zaszczytem jest dla mnie to, że znalazłam się w gronie tych nauczycieli, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tym zawodzie – mówiła.Rodzice najmłodszych uczniów (klas I-III) najbardziej docenili Anetę Banaś, nauczycielkę z Zespołu Szkół Społecznych w Jaśle.– Kocham dzieci i uwielbiam swoją pracę. Największym medalem dla mnie jest uśmiech moich uczniów – powiedziała odbierając statuetkę i nagrodę. Wspaniałe nagrodyNauczyciele, którzy w finale wojewódzkim, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zdobyli najwięcej głosów otrzymali: statuetkę „Nauczyciel na medal” oraz dyplom uznania, voucher na studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny do wyboru spośród zaproponowanych przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, zaproszenie Tomasza Poręby, posła do Parlamentu Europejskiego na wyjazd do Europarlamentu oraz voucher na pobyt dla dwóch osób w Hotelu Nowy Dwór w Świlczy.- Plebiscyt „Nauczyciel na Medal” wyłonił tych nauczycieli, którzy cieszą się sympatią, uznaniem oraz szacunkiem rodziców, uczniów i społeczności lokalnej – mówiła o plebiscycie Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty. - Nauczyciele należą do najbardziej wyjątkowych ludzi na całym świecie, bo kto inny mógłby każdego dnia ofiarowywać cudzym dzieciom to, co najlepsze – dodała.O wyjątkowości tego zawodu mówiła także Izabela Pyra, dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. - Na Podkarpaciu mamy wielu wspaniałych nauczycieli, których trzeba pokazywać, promować, a nade wszystko stawiać za wzór – mówiła. Dodała również, że w naszym regionie jest najwięcej mianowanych i dyplomowanych nauczycieli, czyli tych, którzy dbają o swój rozwój i poświęcają się w pracy z uczniem. Krzysztof Kapica
Wielki finał akcji „Nauczyciel na Medal” za nami. Laureaci plebiscytu odebrali z rąk wojewody podkarpackiego, Ewy Leniart oraz redaktora naczelnego Gazety Codziennej „Nowiny”, Stanisława Sowy medale i nagrody podczas Podkarpackiej Konferencji Edukacyjnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24