NBA: Pierwsza porażka Warriors u siebie od ponad roku

Kacper Rogacin (AIP)
Golden State Warriors 0 Boston Celtics 109:106.
Golden State Warriors 0 Boston Celtics 109:106. Marcio Jose Sanchez
54 - tyle zwycięstw z rzędu u siebie liczyła imponująca passa koszykarzy Golden State Warriors. W ostatniej kolejce serię trwającą od 27 stycznia 2015 roku przerwali w końcu Boston Celtics, wygrywając 109:106.

Mecz był niesamowicie wyrównany i w pewnym momencie wydawało się, że większe szanse na wygraną mają gospodarze. W ostatniej akcji Stephen Curry spróbował rzutu za trzy, ale nie zdobył trafienia i to goście zwyciężyli, przerywając obłędną passę Warriors.

- Zwykle trafiam takie rzuty - mówił po spotkaniu Curry. - To po prostu nie była nasza noc - dodał.

Powody do zadowolenia ma za to Marcin Gortat, którego Washington Wizards pokonali na wyjeździe Phoenix Suns 106:99. Polak zagrał w sumie 29 minut, zdobywając w tym czasie 11 punktów. Gortat dorzucił do tego 11 zbiórek oraz dwa bloki.