Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

NDP 2011: Twoje studia – Twoja przyszłość

Józef Lonczak
Nowy Kampus Techniczny PWSZ w Krośnie. Fot. Tomasz Jefimow
Nowy Kampus Techniczny PWSZ w Krośnie. Fot. Tomasz Jefimow
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie zgłosiła do konkursu produkt, a właściwie usługi edukacyjne.

Dynamicznie rozwijająca się PWSZ oferuje kandydatom studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia, tj. inżynierskie i licencjackie.

Uczelnia ta kształci na kierunkach inżynierskich, humanistycznych i kultury fizycznej. Na wszystkich kierunkach i specjalnościach kształcenia uczelnia prowadzi studia pierwszego stopnia: inżynierskie lub licencjacie.

Ciekawe kierunki i specjalności Studenci mają do wyboru 13 kierunków, jak: budownictwo, energetyka, filologia, informatyka, mechanika i budowa maszyn, pielęgniarstwo, towaroznawstwo, turystyka i rekreacja. Na większości kierunków studenci mają do wyboru ciekawe i poszukiwane specjalności, m.in.: sieciowe systemy informatyczne, geotechnika i kształtowanie środowiska, obrabiarki sterowane numerycznie, mechatronika i diagnostyka samochodowa, mechanika lotnicza, nawigacja powietrzna. Więcej: www.pwsz.krosno.pl

Atutem krośnieńskiej uczelni jest profesjonalna kadra z dużych środowisk akademickich m.in. z Krakowa, Rzeszowa i Lublina. Władze PWSZ postawiły też na rozwój naukowy własnej kadry, dzięki temu ponad 20. pracowników uczelni uzyskało doktoraty. PWSZ ma nowoczesną bazę dydaktyczną i ww. szeroką gamę kierunków i specjalności. Kolejnym atutem PWSZ jest współpraca międzynarodowa realizowana z 42 uczelniami europejskimi i 3 z USA.

Na rynku lokalnym krośnieńska uczelnia PWSZ nie ma dużej konkurencji. Natomiast jej przewagą nad dużymi i odległymi ośrodkami akademickimi jest dostępność studiów na miejscu, co można ująć krótko: „wiedza blisko Ciebie”.

Projekt marzeń Znaczącą datą dla PWSZ był 30 września br., kiedy otwarto nowy kompleks budynków dydaktyczno-naukowych dla kierunków inżynierskich. Wśród gości, którzy z władzami uczelni świętowali otwarcie, byli m.in. prezydent Krosna, przedstawiciele Rady Miasta Krosna, wiceminister gospodarki i inni.

- Tegoroczna inauguracja roku akademickiego jest szczególnie uroczysta. Oddajemy do użytku Kampus Techniczny, który powstał w miejscu, gdzie nasi przodkowie pod koniec XIX wieku otworzyli szkołę rolniczą, dzięki której na Podkarpacie dotarły nowe technologie. Jeszcze kilka lat temu, trudno było sobie wyobrazić, że taki projekt zostanie zrealizowany. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do spełnienia tego planu i marzenia – mówił Franciszek Tereszkiewicz, kanclerz PWSZ w Krośnie.

 

Z nowych obiektów dumne są także władze Krosna, które przekazały PWSZ w Krośnie pozostałości po ZS Rolniczych. Dzięki środkom z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej w ramach projektu „Rozbudowa, przebudowa i wyposażenie obiektów PWSZ w Krośnie” przebudowano budynki o łącznej powierzchni 3000 mkw. Do sprawnej realizacji tego zadania przyczynili się Zarząd i pracownicy PARP oraz instytucji pośredniczącej w realizacji projektu.

- Obiekt, który przekazaliśmy 10 lat temu uczelni, zmienił się w imponujący, nowoczesny kampus. Konsekwencja podjętych działań pozwoliła na zrealizowanie tego projektu – podkreślał Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

- Jest mi miło, że dzięki wsparciu ministra gospodarki zrealizowano ten projekt. Pieniądze przeznaczone na przebudowę tych obiektów trafnie zainwestowano. Cieszy też to, że myślicie poważnie o energetyce. Rozwój gospodarczy Polski wymaga rozwoju energetyki, odnawialnych źródeł energii i sieci energetycznych – mówił Mieczysław Kasprzak, wiceminister gospodarki.

Dotrzymaliśmy słowa Rok akademicki 2011/12 rozpoczyna na I roku 1425 studentów, w tym 923 na studiach stacjonarnych. Znakomite warunki stworzone do prowadzenia badań naukowych dla kierunków inżynierskich pozwolą studentom łączyć teorię z praktyką.

- Dotrzymaliśmy słowa. Tutaj będą uczyli się młodzi ludzie. Będą poszerzać swoje umiejętności. Bardzo chcemy, żeby absolwenci naszej uczelni nie mieli problemów ze znalezieniem pracy. Chcemy, żeby uczelnia miała dobrą markę w całej Polsce. Będziemy się o to starać – zapewniał Janusz Gruchała, rektor PWSZ w Krośnie.

 

Największe bogactwo Od początku istnienia uczelni zapisało się na studia prawie 18 tys. osób, a liczba wydanych dyplomów licencjackich i inżynierskich przekroczyła 8 tys. W salach wykładowych, w laboratoriach i pracowniach uczy 227 nauczycieli – w tym 46 profesorów i profesorów habilitowanych oraz 88 doktorów.

- Nasz region, jak żaden inny, ma największe bogactwo. Bogactwo młodych, pracowitych i otwartych na świat ludzi. Mam nadzieję, że wypełnicie mury tych budynków siłą młodości, entuzjazmu i zmusicie do wysiłku nauczycieli – mówił do studentów Franciszek Tereszkiewicz.

 

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24