Neckermann Polska upadł. Aż 3600 polskich turystów wraca z problemami OŚWIADCZENIE BIURA PODRÓŻY [27.09.2019 r.]

TK

Wideo

Zobacz galerię (3 zdjęcia)
Neckermann Polska ogłosił niewypłacalność. To oznacza koniec słynnego biura podróży. Zawiedzeni klienci wracają na lotnisko w Pyrzowicach. Prezes Biura podróży Neckermann Polska wystosował oświadczenie do swoich klientów. Niedawno Neckermann wstrzymał wycieczki i sprzedaż. Co to oznacza dla 3600 polskich turystów korzystających w 29 krajach z usług biura podróży Neckermann Polska? Na wieść o problemach finansowych tego biura podróży właściciele hoteli nerwowo reagują. "Musiałem opuścić hotel i zorganizować ostatni nocleg na własną rękę. Z Neckermann Polska owszem miałem kontakt, ale nie uzyskałem żadnej pomocy" - informuje jeden z turystów. Przypomnijmy, że Neckermann to biuro podróży należące do grupy Thomas Cook. Ostatecznie Neckermann Polska podzielił losy Thomasa Cooka. Turyści będą mieć problemy. Firma opublikowała oświadczenie, przypomnijmy, że 25 września firma odwołała wszystkie loty. Trwają kłopoty klientów biura, ale Neckermann obiecuje pomoc.

Neckermann ogłosiło upadłość. To koniec biura podróży Neckermann Polska

Neckermann ogłosiło upadłość. Biuro podróży Neckermann Polska złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Marszałek województwa mazowieckiego uruchamia gwarancję ubezpieczeniową. Neckermann informuje, że za granicą przebywa około 3600 turystów.

Neckermann Polska ostatecznie zawiesza wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą produktów turystycznych w naszym kraju.

Biuro podróży informuje, że wszyscy klienci są objęci ochroną, wynikającą z udzielonych gwarancji ubezpieczeniowych oraz z przepisów o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym.

OŚWIADCZENIE NECKERMANN POLSKA

Komunikat Zarządu spółki pod firmą Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o.
Szanowni Państwo, drodzy Klienci, Kontrahenci, Partnerzy, Agenci i Współpracownicy,

Z ogromną przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym działając w zgodnie z przepisami polskiego prawa, a w szczególności z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 listopada 2017r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych w związku z niewypłacalnością Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o. („Spółka”, „Neckermann Polska”) złożyłem stosowny wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych wystawionych przez AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 50 B w celu pokrycia roszczeń klientów Neckermann Polska oraz w celu sprowadzenia do kraju wszystkich klientów Neckermann Polska pozostających obecnie zagranicą.

Jednocześnie w najbliższych dniach Zarząd Spółki złoży do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości Neckermann Polska. Działanie to jest podyktowane koniecznością wynikającą z przepisów art 21 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe.

W związku z zaistniałą sytuacją w dniu dzisiejszym zawieszamy wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych.

Bezpośrednim powodem powyższych działań jest ogłoszenie w dniu 23 września 2019 r. upadłości przez Thomas Cook PLC, a w konsekwencji także ogłoszenie w dniu 25 września 2019 r. upadłości spółki Thomas Cook GMBH, właściciela 100 % udziałów w Neckermann Polska. Chciałbym zaznaczyć, że polski oddział pomimo stabilnej kondycji finansowej nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki. Problemy naszego właściciela na rynku brytyjskim oraz niemieckim są przyczyną zlikwidowania działalności operacyjnej na wielu rynkach światowych, w tym na rynku polskim.

Przez ostatnie 23 lata Neckermann Polska realizował w Polsce misję służenia z najwyższą jakością swoim Klientom. Wraz z moimi współpracownikami i prawie 140-osobowym zespołem polskiego oddziału jesteśmy w pełnej gotowości i pomimo zaistniałej sytuacji nadal pracujemy, tak aby proces upadłości w Polsce był jak najmniej odczuwalny, mając na uwadze możliwości jakimi obecnie dysponujemy.

Ponadto potwierdzam, że wszyscy Klienci Neckermann Polska są objęci ochroną, wynikającą z udzielonych gwarancji ubezpieczeniowych oraz z przepisów o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym.

Organem do którego należy się zwrócić w przypadku, gdy podróżny w momencie niewypłacalności znajduje się poza granicami kraju jest Marszałek Województwa Mazowieckiego, który w zależności od sytuacji może pokryć koszty kontynuacji imprezy turystycznej, pokryć koszty powrotu lub podjąć działania związane z organizacją powrotu.

Kontakt: Departament Kultury, Promocji i Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Brechta 3 03-472 Warszawa, tel. +48 22 597 95 40, +48 22 597 95 43, +48 22 597 95 45, +48 22 597 95 41, adres e-mail: dkpit@mazovia.pl

Ponadto informuję także, że od dzisiaj Wszyscy Klienci Neckermann Polska Biuro Podróży sp. z o.o. mogą zgłaszać się do WP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) w celu zaspokojenia swoich roszczeń. Poniżej zamieszczam dane kontaktowe:

Dla osób przebywających poza granicami kraju:
została uruchomiona 24 godzinna infolinia: +48 22 522 29 00

Dla osób, które miały wylecieć i dokonały pełnej płatności lub przedpłaty za wyjazd:
została uruchomiona infolinia do zgłaszania roszczeń działającą w godzinach 8:00-16:00:
+48 22 563 11 00 oraz adres mailowy: nm.odwolanie@allianz.com
Z poważaniem,

Maciej Nykiel
Prezes Zarządu

Odwołane loty w biurze Neckermann. Co dalej? Klienci mają problemy 25.09.2019

Neckermann odwołał loty w dniu 25 września 2019 roku. To spore problemy dla klientów. Komplikacji uległa sytuacja w niektórych hotelach i na lotniskach. Powodem jest upadek biura podróży Thomas Cook.

Neckermann obiecuje, że nie zostawi blisko 2000 turystów bez pomocy. Jak informują eksperci UOKiK biuro podróży ma obowiązek oddać pieniądze, jeśli nie wywiązało się z umowy. Neckermann może zaproponować również inną ofertę wakacyjną, ale klient nie musi jej przyjmować - przypomina RMF FM.

Co zatem zrobić mogą klienci?

  • czekać na realizację wyjazdu,
  • czekać na odwołanie wykupionego wyjazdu i domagać się odszkodowania lub zwrotu poniesionych kosztów.

Co z lotami na 26 września i późniejszymi wyjazdami z Neckermanna? Teoretycznie powinny być aktualne. Turyści jednak mają wątpliwości i bacznie obserwują rozwój wydarzeń.

Neckermann wstrzymuje wycieczki. Upadnie jak Thomas Cook?

Neckermann wstrzymuje wycieczki. Wycieczek w burze podróży Neckermann nie da się nabyć w żaden z możliwych sposobów. Jak informuje "Puls Biznesu" w Neckermannie wycieczek nie można kupić:

  • indywidualnie,
  • u agenta,
  • z pomocą systemu rezerwacyjnego.

Co z turystami przebywającymi na wczasach? Jak mówi Marek Kamieński, członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych na łamach "PB": Klienci Neckermanna nie mają kłopotów. Klienci, którzy aktualnie są na Majorce wrócą spokojnie zgodnie z planem.

Neckermann Polska potwierdził jednak, że "występują incydenty" dotyczące pobytu gości w hotelach (niektóre informują turystów, że ich pobyty nie zostały opłacone).

Część hoteli zażądała od klientów opłacenia hotelu z góry z własnej kieszeni. Osoby, które nie były w stanie tego zrobić koczują na walizkach.

Zadłużone biura podróży na Śląsku: sprawdź przed wyjazdem

Potwierdza to informacje, które PB otrzymał od jednego z polskich turystów, przebywających z Neckermann Polska na Majorce. Jak nas poinformował, w poniedziałek "hotele zażądały opuszczenia pokoju lub opłatę za cały pobyt".

"Musiałem opuścić hotel (nie chcąc płacić za cały pobyt) i zorganizować (na szczęście) ostatni nocleg na własną rękę. Z Neckermann Polska owszem miałem kontakt, ale nie uzyskałem żadnej pomocy. Jedynie sprzeczne informacje w stosunku do tego, co twierdziła recepcja hotelu" - przekazał.

Czy Neckermann będzie miał kłopoty, jak biuro podróży Thomas Cook, które ogłosiło upadłość?

Neckermann Polska publikuje oświadczenie. Wynika z niego, że upadek biura podróży Thomas Cook odbija się na całej branży turystycznej, a sytuacja nabiera "nowej dynamiki".

Komplikacji uległa sytuacja w niektórych hotelach, na lotniskach, firmach transportowych i miejscowościach wakacyjnych, spowodowana koniecznością repatriacji przez brytyjskie władze do Wielkiej Brytanii kilkuset tysięcy turystów z powodu upadku brytyjskiej firmy Thomas Cook PLC. - informuje Neckermann Polska.

Z komunikatu wynika, że wszystkie loty w środę zostają odwołane - "anulowane wyloty na wszystkie destynacje w całym dniu 25.09.2019".

Jak zapewnia prezes zarządu Maciej Nykiel, Neckermann Polska dołoży wszelkich starań, by w razie problemów udzielić pomocy polskim klientom.

Upadek Thomasa Cooka, a Neckermann Polska

Eksperci co do ewentualnego upadku Neckermanna są ostrożni. Kamieński na łamach "PB" stwierdził, że biuro podróży Neckermann Polska jest odrębną spółką i prowadzi osobną działalność. Inni natomiast wieszczą, że jak firma upada, to wraz ze wszystkimi spółkami.

Przyczyną upadku firmy Thomas Cook było olbrzymie zadłużenie. Obecnie setki tysięcy klientów pozostają bez pomocy rozproszeni po całym świecie i trwają starania, by sprowadzić ich do krajów.

Czy Neckermann Polska czeka upadek? Tego nie wiadomo, jednak wstrzymana sprzedaż może nie wróżyć nic dobrego. Z biura podróży Neckermann Polska na wakacjach przebywa aktualnie blisko dwa tysiące Polaków.

Nie przegapcie

Materiał oryginalny: Neckermann Polska upadł. Aż 3600 polskich turystów wraca z problemami OŚWIADCZENIE BIURA PODRÓŻY [27.09.2019 r.] - Dziennik Zachodni

Komentarze 11

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Właśnie wróciłam z wakacji na Majorce z Neckermannem. Czytam teraz te artykuły i stwierdzam, że ci, co wrócili do domu, są po prostu debilami albo nieukami, co nie potrafią się dogadać po angielsku. Też nam powiedziano, że mamy zapłacić. Była to normalna rozmowa, a my nie byliśmy agresywni, jak zapewne większość rodaków po otrzymaniu tej informacji. BO PRZECIEŻ ZAPŁACILI, TO MOGĄ SIEDZIEĆ W HOTELU DO KOŃCA. Serio? Wystarczyło, że zadzwoniłam do ubezpieczyciela i następnego dnia hotel dostał przelew za nasze wakacje. Druga opcja była taka, że na koniec zapłacę sama z karty kredytowej, a następne dostałabym zwrot. W CZYM TU JEST KUZWA PROBLEM??!???? Za głupotę się płaci, tym razem kosztem wymarzonych wakacji i wypoczynku. Siedzimy i się z was śmiejemy POLAKI BURAKI CEBULAKI

M
Marciniok

Kiedyś kupowałem u nich wycieczki, a w tym roku zdecydowałem się na samodzielną podróż. Pojechałem do Niemiec busem vipmartour i nie żałuje jedne z lepszych wakacji na jakich byłem. Busy czyste i zadbane. Na powrocie również skorzystałem z ich usług, z wakacji wróciłem cały i szczęśliwy.

e
endi

ale info, w miarę spokojnie się zaczął ten rok, a tu taka wiadomość. Trudny biznes ta branża turystyczna, także dla mniejszych. Na blogu smeo otym był dobry artykuł jak to wygląda w małych biurach podróży.

O
Oscar

Drogi redaktorze. Nie ma firmy WP P

W
Wwwww

Najpierw wypompowali pieniadze do Anglii A potem upadłość A panstwo polskie zamiast obserwować zagranicznych właścicieli to zajmuje się praniem nam mózgów.za to co zrobili ci co zarządzał neckerman polska powinni pójść na 10 lat do więzienia z przymusem pracy fizycznej,zakaz dożywotnie zajmowania stanowisk kierowniczych i przepadek całego majątku prywatnego. Może wtedy by się nauczyli że się nie okrada Polaków

A
Andriu

Podawać nazwy hoteli i miejscowość tych hoteli które źle potraktowały niewinnych klientów. Niech ludzie się dowiedzą które hotele omijać z daleka. Jak płacisz to całują po rękach a jak jesteś ofiara tak jak w tym przypadku to wywalają cię w nocy na ulicę.

k
khkh

Tak to jest jak sie kupuje u niemieckiego badziewia wycieczke. przeciez jest itaka, rainbow itd

G
Gość
24 września, 12:04, Gość:

Kto wam powiedział że Neckermann nie sprzedaje wycieczek? Przecież to jest nie prawda?

24 września, 12:08, Gość:

Prawda, odwołując też obecnie wykupione wycieczki, miałam dziś z nimi lecieć na Majorkę, pobyt odwołany wczoraj po 23 przez biuro

24 września, 12:37, Gość:

Czy ktoś wie coś więcej o wylocie do Altay na jutro 25.09.2019, jak sytuacja na miejscu (see planet) ? Proszę o komentarz ludzi coś wiedzacych

Jeśli chodzi o hotel Sea Planet

G
Gość
24 września, 12:04, Gość:

Kto wam powiedział że Neckermann nie sprzedaje wycieczek? Przecież to jest nie prawda?

24 września, 12:08, Gość:

Prawda, odwołując też obecnie wykupione wycieczki, miałam dziś z nimi lecieć na Majorkę, pobyt odwołany wczoraj po 23 przez biuro

Czy ktoś wie coś więcej o wylocie do Altay na jutro 25.09.2019, jak sytuacja na miejscu (see planet) ? Proszę o komentarz ludzi coś wiedzacych

G
Gość
24 września, 12:04, Gość:

Kto wam powiedział że Neckermann nie sprzedaje wycieczek? Przecież to jest nie prawda?

Prawda, odwołując też obecnie wykupione wycieczki, miałam dziś z nimi lecieć na Majorkę, pobyt odwołany wczoraj po 23 przez biuro

G
Gość

Kto wam powiedział że Neckermann nie sprzedaje wycieczek? Przecież to jest nie prawda?

Dodaj ogłoszenie