Jacek Kmiecik
Neymar w meczu z Serbią był aż dziewięć razy faulowany. W 79. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kostki AFP/EASTNEWS
Napastnik reprezentacji Brazylii, Neymar doznał bolesnej kontuzji kostki, przez co opuścił boisko w 79. minucie spotkania z drużyną Serbii (2:0) w ostatnim meczu 1. rundy fazy grupowej mistrzostw świata 2022 w Katarze. Według Sport.es, „Canarinho” skręcił kostkę podczas faulu przeciwnika.

Neymar stoczył słowną potyczkę z Mitroviciem

W 77. minucie spotkania Brazylijczyk Neymar doznał kontuzji i po dwóch minutach został zmuszony do zejścia z boiska. Wcześniej jednak stoczył potyczkę z Aleksandrem Mitroviciem. Serbski napastnik dał znak sędziemu spotkania, aby Brazylijczyk jak najszybciej opuścił boisko (w tym czasie Serbia przegrywała 0:2).

Neymar w końcu wstał z murawy, po czym powiedział coś do Mitrovicia, zakrywając usta meczową koszulką, aby kamery nie mogły zarejestrować jego słów. W 79. minucie Neymar opuścił boisko (zastąpił go Anthony), kontynuując załatwianie dyskusję z Mitroviciem.

Neymar był faulowany przez Serbów dziewięć razy

Lider drużyny Adenora Bacchiego Tite w meczu z Serbią był faulowany dziewięciokrotnie przez rywali, co najmniej cztery razy więcej niż jakikolwiek inny zawodnik tego mundialu.

Konkretny termin powrotu do zdrowia Neymara nie został określony. Kiedy jednak Brazylijczyk usiadł na ławce, zakrył twarz koszulką, a koledzy z drużyny go pocieszali. Vinicius powiedział później, że nie zna powagi kontuzji Neymara, ale wyraził nadzieję, że wkrótce będzie mógł wrócić na boisko. Wkrótce Neymar będzie musiał przejść badania lekarskie.

Dublet dla „Canarinhos” zaliczył napastnik Tottenhamu Hotspur Richarlison w 62. i 73. minucie.