Dlaczego nasza drużyna nie wygrała Ligi?
- Bo, jak na swoje możliwości grała dość przeciętnie - twierdzi Marek Karbarz, mistrz świata i olimpijski, wiceprezes Asseco Resovii. - Ten zespół nie dorósł jeszcze mentalnie, aby wygrywać z Brazylią. Słaba zagrywka i blok nie pozwoliły nam na sprawienie niespodzianki.
Mieli ich na patelni
Polacy przegrali w półfinale z Brazylijczykami 1:3. W finale Brazylia pokonała Rosję 3:1 i po raz siódmy wygrała Ligę.
- Brazylijczycy, to już nie ta sama drużyna, co dwa lata temu. Potrafi się jednak śpiąc na najważniejsze mecze i między innymi na tym polega jej wielkość - uważa Karbarz. - Rosjanie mieli Brazylię na patelni, ale nie potrafili postawić kropki nad "i".
Nie pomyślał o klimatyzacji
Karbarz, podobnie, jak spora grupa kibiców z naszego regionu, wrócił z Katowic oczarowany postawą fanów polskiej siatkówki.
- W Katowicach zawsze jest fajnie. Ten fenomen siatkówki trwa i ma się bardzo dobrze. Oby trwał, jak najdłużej. Kibice są niesamowici. Rozbijają się za biletami, płacą za nie niemałe pieniądze, tłoczą się pod halą w której jest jak w saunie i jeszcze tak fantastycznie się zachowują - kręci z uznaniem głową świetny ongiś zawodnik.
- A swoją drogą to ciekawe, jak to się stało, że ci, co budowali "Spodek" na 12 000 miejsc nie pomyśleli o klimatyzacji. Pewnie w Polsce wtedy jeszcze jej nie stosowano, ale w innych krajach na pewno już była. Może brali pod uwagę tylko, że w hali grać będą hokeiści, nie przewidzieli takiego boomu na siatkówkę.
Kasa gra
W Katowicach grano nie tylko o prestiż i medale, ale także o kasę. Brazylia za wygranie Ligi skasowała milion dolarów, druga Rosja pół miliona. Polacy dostali 200 tysięcy zielonych. 35 tys. USD otrzymał Brazylijczyk Ricardo Garcia - najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) finału. Najlepszy rozgrywający
- Paweł Zagumny zainkasował 14 720 dolarów, a najlepszy punktujący - Rosjanin Siemion Połtawski wyjechał bogatszy o 40 tys.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?