Nie ma mocnych na KTS Forbet Tarnobrzeg

Agata Rybka
Qian tylko raz, 6 lat temu, przegrała z Xu Jie. Ich pojedynki zawsze wywołują najwięcej emocji. FOT. AGATA RYBKA
Po bardzo zaciętym, trwającym dwie godziny meczu KTS obronił pozycję lidera kobiecej ekstraklasy.

Tarnobrzeżanki znów okazały się silniejsze od swojego odwiecznego rywala z Nadarzyna.

- Drużyna z Nadarzyna jest dla nas bardzo trudnym przeciwnikiem, dlatego taki wynik nas bardzo cieszy - mówił tuż po meczu Zbigniew Nęcek, coach KTS.

- Może się wydawać, że 3:0, to musi być łatwa wygrana, ale tak nie było. Liczyłem na właśnie takie ustawienie i trafiłem.

Świetnie mecz dla gospodarzy rozpoczęła Zhou Xiao, która dość gładko pokonała swoją rodaczkę, Yan Xiaoshan. "Bobas" mocno zaczęła wygrywając pierwszego seta do 1.

W drugiej partii przy stole spotkały się dwie najlepsze zawodniczki, które reprezentowały Polskę na Olimpiadzie w Pekinie. Kibice mogli oglądać wiele efektownych akcji.

Najbardziej zacięty był trzeci set, w którym walka toczyła się punkt za punkt. Żadna z zawodniczek nie wypracowała większej niż jednopunktowa przewagi.
- Był to bardzo dobry pojedynek pod względem taktycznym, a od trzeciego seta, mógł się różnie potoczyć - mówił Marcin Kusiński, trener gości.

Zwycięstwo KTS przypieczętowała Hana Bartosova, która chociaż przegrywała z młodą Natalią Bąk 2:0 w setach, to najpierw doprowadziła do remisu, po to, żeby w piątym secie zdemolować swoją rywalkę pozwalając jej zdobyć zaledwie jeden punkt.

- W przerwie musiałem wymienić kilka ostrych uwag z Haną, ale poskutkowało - mówił Nęcek.
KTS Forbet Tarnobrzeg - MUKS START Nadarzyn 3:0

Zhou Xiao - Yan Xiaoshan 3:0 (11-1, 11-8, 11-8)
Li Qian - Xu Jie 3:1 (11-6, 11-8, 13-15, 11-9)
Hana Bartosova - Natalia Bąk 3:2 (9-11, 8-11, 11-7, 11-7, 11-1)