Nie żyje redaktor Adam Socha

  Nie żyje redaktor Adam Socha

  red

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Nie żyje redaktor Adam Socha

  ©Archiwum

  W niedzielę rano zmarł Adam Socha, były dziennikarz Nowin Rzeszowskich i długoletni dziennikarz sportowy Polskiego Radia Rzeszów, autor książek o tematyce podkarpackiego sportu, działacz i entuzjasta sportu. Miał 86 lat.
  Nie żyje redaktor Adam Socha

  ©Archiwum

  Śp. Adam Socha urodził się Krośnie 13 grudnia 1930 roku. Pracę dziennikarza rozpoczął w Nowinach Rzeszowskich. Współpracował blisko z Wiadomościami Fabrycznymi, gazetą zakładową WSK Rzeszów oraz innymi gazetami w regionie. Od 1962 roku, przez 31 lat był etatowym dziennikarzem sportowym rozgłośni, Polskiego Radia w Rzeszowie pełniąc również rolę regionalnego korespondenta Programu I Polskiego Radia.

  Relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe na Podkarpaciu, m.in. mecze piłkarzy Stali Mielec w najwyższej lidze w ramach Studia S13, siatkarek Stali Mielec i siatkarzy Resovii. Z Radiem Rzeszów współpracował do 2011 roku.

  Był człowiekiem o dużej kulturze, zawsze pogodny, lubił żartować, był chodzącą encyklopedią sportu nie tylko na Podkarpaciu, bardzo życzliwy, do ostatnich chwil bardzo interesował się wszystkim, co dzieje się na sportowych arenach, przede wszystkim Podkarpacia.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.nowiny24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Galerie zdjęć

  Wideo