NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Największe tragedie podkarpackich sportowców. Na torach ginęli żużlowcy, na drogach siatkarze i piłkarze
  • Podkarpacka wieś na starych zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego
  • Za nami Plebiscyt „Piłkarskie Laury Podokręgu Rzeszów”

  Nie żyje Wiesław Myśliwiec, działacz antykomunistyczny,...

  Nie żyje Wiesław Myśliwiec, działacz antykomunistyczny, pracownik Urzędu Marszałkowskiego

  Stanisław Sowa

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Wiesław Myśliwiec

  Wiesław Myśliwiec ©Archiwum

  Wiesław Myśliwiec, wieloletni pracownik Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego zginął tragicznie w minioną niedzielę po południu na Cyprze, gdzie wypoczywał wraz z żoną. Miał 54 lata. O tragicznym wypadku Polaka poinformowały tamtejsze media.
  Wiesław Myśliwiec

  Wiesław Myśliwiec ©Archiwum

  Wiesław Myśliwiec ukończył studia na Wydziale Ekonomii Filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie. W latach 80. był działaczem podziemnej Solidarności oraz Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Organizował punkty kolportażowe prasy niezależnej. W 1985 r. został aresztowany i skazany na 1,5 roku więzienia za to, że drukował ulotki nawołujące do bojkotu wyborów do Sejmu PRL. Był przewodniczącym reaktywowanego w 1989 NZS na UMCS Filia w Rzeszowie, do 1990 Międzyuczelnianej NZS w Rzeszowie.
  Był też delegatem na I i II Zjazd NZS we Wrocławiu i Gdańsku. W latach 1990-1992 radny Miasta Rzeszów z listy Komitetu Obywatelskiego. Od 1997 do 2001 roku przewodniczący RS AWS w Rzeszowie, członek Zarządu Wojewódzkiego. Od 2006 członek Grupy Ujawnić Prawdę w Rzeszowie, która ujawniała nazwiska byłych współpracowników PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa.

  Kilka lat temu opisywaliśmy w Nowinach proces, który Wiesław Myśliwiec wytoczył dziennikarzowi „Super Nowości”, w związku z pomówieniem o żądanie łapówki. Proces ten Myśliwiec wygrał.

  - To straszna wiadomość, nie możemy uwierzyć, że nasz Kolega nie przyjdzie już do pracy – mówi Tomasz Leyko, rzecznik marszałka województwa podkarpackiego.

  Na stronie urzędu opublikowano komunikat o śmierci urzędnika. Wiesław Myśliwiec pracował ostatnio na stanowisku kierownika w oddziale wspierania rozwoju gospodarczego, Departamentu Rozwoju Regionalnego. Zawsze pogodny, uśmiechnięty. Zaglądał do naszej redakcji. Czasem zadzwonił z jakimś tematem lub po prostu, by zapytać, co słychać. Miałem zaszczyt zaprzyjaźnić się ze śp. Wiesławem w 1989 r. (jako studenci, przy „Cepelii” na ul. 3 Maja w Rzeszowie, prowadziliśmy stoisko z materiałami promującymi kandydatów solidarnościowych w pierwszych częściowo wolnych wyborach w 1989 roku).

  Wiesiu, my też w Nowinach nie możemy uwierzyć, że już nas nie odwiedzisz.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (27)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (27) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!