Niedosyt beniaminka. Czarni Trześń w debiucie w 4 lidze przegrali na swoim stadionie [ZDJĘCIA, RELACJA]

MJ
Czarni Trześń przegrali w debiucie w 4 lidze ze Stalą II Mielec.
Czarni Trześń przegrali w debiucie w 4 lidze ze Stalą II Mielec. KZ
Czarni Trześń ulegli u siebie Stali II Mielec 1:2. Dla gospodarzy był to absolutny debiut na poziomie 4 ligi Podkarpackiej.

Czarni przed rozpoczęciem pierwszego w historii meczu w czwartej lidze otrzymali gratulacje, puchary i bon finansowy od związkowych działaczy.

Grę, przez większość spotkania, prowadziły wzmocnione rezerwy Stali Mielec, ale w pierwszej połowie dwóch bardzo dobrych okazji nie wykorzystali gospodarze. Niezłą okazję miał Marek Wójcika, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości obok słupka uderzył Dawid Maziarz.

Trześń słabo rozpoczęła drugą połowę. Po trafienie Bartka Bajorka mielczanie zyskali przewagę, ale po kilku minutach Czarni odpowiedzieli wyrównującym golem. Maziarz po minięciu jednego z obrońców rywali, wyłożył piłkę grającemu trenerowi, Mateuszowi Dopartowi, a ten zaskoczył Damiana Primela precyzyjnym uderzeniem z narożnika szesnastki.

Odpowiedź mielczan przyszła bardzo szybko. Czarni czuli niedosyt, bo zaprezentowali się z dobrej strony, a skończyli jako przegrali.

– Od postronnych obserwatorów słyszeliśmy, że zasługiwaliśmy na punkt. Walczyliśmy z mocnym przeciwnikiem. Zagrało 6 zawodników w ekstraklasowej kadry pierwszego zespołu Stali – podkreślał M. Dopart.

Mimo przegranej swojej gry nie wstydzili się też zawodnicy Czarnych.

- Wyszliśmy bez jakiegoś stresu, chcieliśmy zagrać spokojnie, wyczekać przeciwnika i poczekać na swoje okazje, a mieliśmy ich pierwszej połowie kilka. Brakło skuteczności – wspomina Piotr Karkut, obrońca Czarnych. – Mądrze się broniliśmy, zespół fajnie się przesuwał, asekurował. Była szansa na punkt, ale brakło szczęścia. Cieszy to, że była mocna walka i nikt nogi nie odstawiał. Nie przestraszyliśmy się rywala. Jesteśmy w stanie z każdym powalczyć i nie jednemu urwać punkty – podsumowuje Karkut.

Czarni Trześń - Stal II Mielec 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 B. Bajorek 47, 1:1 M. Dopart 57, 1:2 Kłos 58.

Czarni: Rudolf – Buda, P. Karkut, Łebek ż, K. Szymański (75 Strojny) – Maziarz, Wójciak (54 Mucha), Chruściel, Soboń, Tęczar (68 M. Szymański) - M. Dopart. Trener Mateusz Dopart.

Stal II: Primel – K. Kardyś (65 Wyparło), A. Zięba cz [76, atak z tyłu], Sosiński, Kościelny, Wyjadłowski ż (80 Czekaj) - Galara (80 Szumilas), B. Bajorek (65 Pyryt), W. Kłos (65 D. Poręba), Sadłocha (65 Guca) - Duszkiewicz. Trener Sebastian Bajorek.