Niedzielne mecze 1 i 4 ligi [RELACJE, ZDJĘCIA]

Stal Mielec bezbramkowo zremisowała w Legnicy.
Stal Mielec bezbramkowo zremisowała w Legnicy. Piotr Krzyżanowski
Stal Mielec (białe stroje) powinna być zadowolona z punktu, wywalczonego na Dolnym Śląsku.

1 liga. Remis Stali Mielec u faworyta w Legnicy [ZDJĘCIA]

Piłkarze Cosmosu Nowotaniec mocno postawili się faworyzowanemu Sokołowi Sieniawa. Przegrali tylko 0:1, na dodatek po karnym.Gospodarze zagrali bardzo odważnie i nawet w 3 minucie zdobyli bramkę. Niestety dla nich sędzia asystent zdecydował, że strzelec bramki był na pozycji spalonej, o co po meczu mieli pretensje miejscowi. Sokół przez całe spotkanie stworzył sobie zdecydowanie więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki, jednak na przeszkodzie stanęła skuteczność. Losy meczu rozstrzygnęły się w 63 minucie, wtedy to po faulu na Mateuszu Jędryasie w polu karnym arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Patryk Kapuściński.  - Rozegraliśmy trudny mecz, który powinniśmy rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. Zmarnowaliśmy pięć stu procentowych okazji dwa razy Jakub Stefan, dwa razy Adrian Mołdoch, raz Mateusz Jędryas, nie trafiali w sytuacjach nie do uwierzenia. Brakowało nam precyzji. Cieszą trzy punkty wywiezione z trudnego terenu – podsumował mecz trener Sokoła Marcin WołowiecCosmos Nowotaniec - Sokół Sieniawa 0:1 (0:0)Bramka: 0:1 Kapuściński 63-karny.Cosmos: Czarnecki - Ziembicki, Kędra ż (70 Rabicki), Chrząszcz ż, (83 Królicki), Szarek - Suszko ż, Dymnicki, Kwolek (75 Pieszczoch), Laskowski, Bąk - Porcek. Trener Janusz Sieradzki.Sokół: Korziewicz - Kardyś, Kapuściński, Sivyi ż, M. Padiasek - Lis (90 Lipniarski), Bursztyka ż (60 Wilusz), Mołdoch (65 Tołpa), Kasza, Stefan (73 Gnatek) – M. Jędryas ż (82 Kalin) Trener Marcin Wołowiec.Sędziował Krzak (Mielec). Widzów 200.

4 liga. Karny dał trzy punkty Sokołowi Sieniawa z Nowotańcu [ZDJĘCIA]

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 4. kolejki 4 ligi podkarpackiej Izolator zremisował z Ekoballem Stalą 1:1.

Pierwsza strata Ekoballu Stali. Remis sanoczan w Boguchwale [ZDJĘCIA]

Stal Rzeszów remisuje z Motorem Lublin 1:1.Stal Rzeszów dobrze grała, ale nie wygrała z Motorem [RELACJA]TopSportowy24 - sportowy przegląd tygodnia

Stal Rzeszów - Motor Lublin 1:1 [ZDJĘCIA]

Zwycięstwo w meczu z rywalem zza miedzy smakuje wyjątkowo – cieszył się Szymon Feret, którego gol dał Resovii 3 punkty w derbach ze Stalą Rzeszów. Pierwsze w historii derby Rzeszowa w Centralnej Lidze Juniorów były ciekawym, żywym spotkaniem, w którym nikt się nie oszczędzał, jedni i drudzy walczyli o pełną pulę. W ofensywie z początku nieco bardziej konkretna była Resovia. W 17. minucie piłkę sprzed pustej już bramki Stali wybił Jakub Marcinek. Natomiast 10 minut później, po rykoszecie, od straty gola biało-niebieskich uratowała poprzeczka.  Podopieczni Ryszarda Federkiewicza w ataku również byli groźni. Po tym, jak z lewej strony zacentrował Bartosz Walków, z bliskiej odległości główkował Maciej Kozicki. Jakub Bieleń celująco zdał egzamin z refleksu i wybił piłkę na róg.     Po pauzie nadal trwał zacięty bój. Akcję decydującą o jego losach przeprowadzili resoviacy. – Dawid Obłoza podał mi tak, że wystarczyło tylko dołożyć głowę – podkreślał po meczu Szymon Feret. W ekipie gospodarzy dobrą zmianę dał Szafar. On też w 84. min, wychodząc na czystą pozycję, został przed polem karnym nieprzepisowo powstrzymany przez Marcinka, za co ten zobaczył „czerwień”. Stalowcy, mimo gry w osłabieniu, do końca próbowali odrobić stratę, lecz Resovia nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.  RESOVIA – STAL RZESZÓW 1:0 (0:0)Bramka: Feret 70-głową. Resovia: Bieleń – Delekta, Noga, Geniec, Cynar – Gralec, Obłoza, Feret, Kądziołka (61 Pecko) – Krężel (76 Leśniak), Twardowski (46 Szafar). Trener Roman Borawski. Stal: Kozak – Bobola ż, Marcinek cz (84, za faul), Kozicki, Wołowiec – Walków (75 Samołyk), Kruła, Wanat – Siwiec ż (82 Grabiec), Szagała ż, Majka (75 Szymański). Trener Ryszard Federkiewicz. Widzów 300.  POZOSTAŁE WYNIKI: Polonia Warszawa – UKS SMS Łódź 3:2, Progres Kraków – MOSP Białystok 4:0, Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 2:2, Korona Kielce – Cracovia 0:5. TopSportowy24 - sportowy przegląd tygodnia

Resovia pokonała Stal Rzeszów w derbowym meczu Centralnej Li...