Niedźwiadki Chemart Przemyśl były osłabione kadrowo i stanęły w czwartej kwarcie

Niedźwiadki miały za duże braki kadrowe, aby po raz drugi pokonać Cracovię. Tylko kilka minut spędził na boisku Rafał Serwański Agnieszka Majchrowicz/resovia facebook
Niedźwiadki Chemart Przemyśl przegrały szósty mecz w sezonie. Drużyna znad Sanu w 28. kolejce 2 ligi przegrała na wyjeździe z Cracovią 72:78. Nasz zespół miał pod Wawelem osłabioną kadrę

Niedźwiadki mają szeroką kadrę, ale pod Wawelem musiały sobie radzić bez czterech podstawowych zawodników – Maximilliana Egnera, Bartosza Bala, Łukasza Uberny i Rafała Serwańskiego, który wyszedł od gry, ale na boisku spędził tylko 3 minuty.
Mimo tych problemów przemyślanie trzymali fason – po 30 minutach wygrywali 64:57.

W czwartej kwarcie naszej drużynie brakło już jednak atutów. Gospodarze też nie błyszczeli, ale pierwsze 5 minut wygrali 8:0. Niedźwiadki wreszcie trafiły (Kucharski), 3 minuty przed syreną prowadziły 69:68, ale finisz należał do krakowian, a konkretnie do Golusa i Hałki, którzy zapewnili Cracovii dziesiąte zwycięstwo w roli gospodarza.

Cracovia 1906 Yabimo – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 78:72 (18:20, 17:22, 22:22, 21:8)

Cracovia: Mularczyk 4, Łopatkiewicz 5 (8 zb.), Golus 18 (10 as., 5 str., 4 prz.), Karlik 20 (5x3, 12 zb., 4 str., 6 prz.), Hałka 25 (3x3) oraz Korczyński 0, Stypiński 0, Bona 4, Kaliński 2, Seliga 0. Trener Łukasz Kasperzec.

Niedźwiadki Chemart: Serwański 2, W. Majka 7 (1x3), Kucharski 8, Janczak 13 (7 zb., 3 bl.), K. Majka 11 (1x3, 11 as., 8 str., 4 prz.) oraz Skubiński 10 (4 str., 4 prz.), Puchalski 17 (3x3, 7 zb., 3 str., 4 prz.), Kulikowski 2, Lunguana 2, Complak 0. Trener Daniel Puchalski.