Niedźwiadki Chemart Przemyśl przegrały mecz kolejki z Mickiewiczem Katowice

Drużyna z Przemyśla przesadnie wysoko nie przegrała, ale też nie postraszyła lidera Łukasz Solski
W hicie 11. kolejki w 2. lidze Niedźwiadki Chemart przegrały na wyjeździe z Mickiewiczem Katowice 73:86. Dla przemyślan to druga porażka w sezonie. Ślązacy umocnili się na pozycji lidera tabeli

Przemyślanie chcieli się zrehabilitować za porażkę z Bozzą Kraków i starcie z liderem było do tego doskonałą okazją. Nasz zespół walczył, ale na koniec musiał się zadowolić faktem, że na trudnym terenie nie dał się stłamsić i rozegrał w miarę wyrównane spotkanie.

Nadsańska drużyna nie prowadziła w stolicy Górnego Śląska ani przez moment, jednak gospodarze musieli być czujni, ponieważ ich zaliczka długo nie przekraczała dziesięciu punktów. Dopiero w 20. minucie, po trójce Lewińskiego, Mickiewicz wygrywał 44:41. Takim samym trafieniem odpowiedział Kacper Majka, za dwa trafił Salamonik i na dużą przerwę gospodarze zeszli z wynikiem 46:34.

W dalszej części gry katowiczanie kontrolowali mecz. W III ćwiartce ich zaliczka oscylowała na poziomie 15 punktów, wynosząc po dwóch kwadransach 14 „oczek” (69:55).

Nasz zespół próbował ratować mecz, ale nie miał argumentów – w 33. minucie przegrywał już 59:78. Trafienia K. Majki, Skubińskiego, Kucharskiego, Puchalskiego pozwoliły zmniejszyć straty do ośmiu „oczek” (71:79), ale miejscowi nie spanikowali. Po rucie Wojciechowskiego, trójce Lewińskiego złapali drugi oddech i postawili na swoim.

AZS AWF Mickiewicz Katowice – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 86:73 (25:19, 21:15, 23:21, 17:18)

AZS AWF: Karpacz 14 (10 zb., 6 str., 2 prz., 4 bl.), Stróżczyk 12, Wojciechowski 8 (5 as.), Lewiński 22 (6x3, 4 str., 3 prz.), Salamonik 22 (4x3, 8 zb., 4 str.) oraz Chudzik 6 (2x3), Kłaczek 2, Tobiasz 0, Mroczek, Adamus. Trener Łukasz Szczypka.

Niedźwiadki Chemart: Uberna 20 (1x3, 7 zb., 3 str.), Serwański 10 (2x3, 4 as.), Puchalski 5, K. Majka 12 (3x3, 8 as., 6 str., 4 prz.), Kulikowski 4 (2 bl.) oraz Skubiński 2, Bal 5, W. Majka 2, Kucharski 3 (1x3, 3 prz.), Strzępek 10. Trener Daniel Puchalski.