Niedźwiadki Chemart Przemyśl przegrały z Mickiewiczem. Mistrzostwo ligi rozstrzygnie się w Katowicach

Niedźwiadki Chemart nie wystawiły podstawowego składu, ale nie straciły szans na mistrzostwo 2 ligi Łukasz Solski
Niedźwiadki Chemart wystąpiły bez podstawowych rozgrywających, ale w pierwszym meczu finału fazy play off stoczyły wyrównany pojedynek z AZS AWF Mickiewiczem. Ostatecznie przemyślanie ulegli Ślązakom 99:105. Rewanż za tydzień w sobotę w Katowicach. Lepszy w dwumeczu zostanie mistrzem 2 ligi

Stawką dwumeczu jest tytuł mistrza 2 ligi, rzecz prestiżowa, ale Kacper Majka i Rafał Serwański zmagali się w tym sezonie z kontuzjami, dlatego trener Daniel Puchalski dał odpocząć oby rozgrywającym. To potężnie obniżyło notowania gospodarzy, którzy jednak przegrali w godnych rozmiarach i przed rewanżem w Katowicach nie stoją na straconej pozycji.

Lukę po wspomnianym duecie w dużej mierze wypełnił nieoczekiwanie skutecznie Michał Kindlik. Rezerwowy playmaker Niedźwiadków. Trafił 6 z 10 prób za 3, rozdał 10 asyst i zaliczył mecz okraszony double-double. Trójka wysokich – Janczak, Puchalski, Egner – też nieźle punktowała (w sumie 56 oczek), ale katowiczanie prowadzili jednak od pierwszej do ostatniej minuty. Ich zaliczka przez ponad 20 minut zwykle wynosiła poniżej 10 oczek.

Krótko po dużej przerwie Mickiewicz odjechał na 15 punktów (60:45 w 22. min), ale Kindlik wycelował zza łuku, Łukasz Uberna zaliczył akcję 2+1, Ślązacy trochę zbastowali, jednak pod koniec ćwiartki znów odskoczyli (81:65). Nasza drużyna zwarła szyki (kolejna „trójka” Kindlika) i na ostatnią małą przerwę zeszła przy rezultacie 74:83.

Na początku IV kwarty zza linii 6.75 trafili Chudzik, Salamonik i mistrz grupy C kontrolował wynik (91:77). Na finiszu nadsańska drużyna zdołała zmniejszyć straty i ostatecznie przegrała w godnych rozmiarach. Drugi o ostatni mecz w następną sobotę w Katowicach.
***
Wynik pierwszego meczu o 3. miejsce: Sokół Marbo Międzychód – Ciech Noteć Inowrocław 91:80 (15:27, 21:21, 28:18, 27:14). Gra się do dwóch zwycięstw, a stawką jest awans do 1 ligi.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 99:105 (25:30, 20:24, 29:29, 25:22)

Niedźwiadki Chemart: Skubiński 0, Kindlik 24 (6x3, 10as., 5 str.), Puchalski 17 (1x3), Egner 19 (1x3, 13 zb.), Janczak 20 (2x3, 7 bl.) oraz Complak 0, Bal 11 (3 prz.), Uberna 7, Kulikowski 0, Kucharski, Lunguana, Chalicki. Trener Daniel Puchalski.

AZS AWF Mickiewicz Romus: Krzymiński 15 (3x3, 11 zb.), Karpacz 24 (9 zb., 2 str., 3 prz.), Leszczyński 2, Wojciechowski 12 (2x3, 11 as.), Lewiński 25 (1x3, 4 str.) oraz Xharavina 0, Chudzik 5 (1x3, 5 as., 5 prz.), Tobiasz 0, Mroczek 4 (1x3), Nowak 6, Adamus 2, Salamonik 10 (2x3, 3 str.). Trener Łukasz Szczypka.