Niedźwiadki Chemart Przemyśl znów dały szkołę Zastalowi i są w III rundzie

Przemyślanie w Zielonej Górze mieli trochę problemów tylko w II kwarcie. Nz. w akcji Szymon Janczak, najlepszy strzelec naszej ekipy Agnieszka Majchrowicz/resovia facebook
Niespodzianki nie było - w II rundzie fazy play off w 2 lidze Niedźwiadki Chemart pokonały na wyjeździe Aldemed SKM Zasta Zieloną Górę 93:59, wygrały serię 2:0 i awansowały do trzeciej rundy

Zastal ma w składzie samych nastolatków, którzy mają na koncie medale młodzieżowych mistrzostwach Polski, w I rundzie play off ograli wyżej notowaną Obrę Kościan, ale w meczach z Niedźwiadkami Chemart nie miały wiele do powiedzenia. Przemyślanie w hali przy Mickiewicza wygrali 86:51 i w Zielonej Górze też dość łatwo postawili na swoim.

Zaskakujący przebieg miał tylko początek II kwarty. Nasza drużyna rozpoczęła grę pierwszą piątką, ale przegrała połowę tej ćwiartki 3:12 i Zastal z nawiązką odrobił straty (30:28). Miejscowi kibice mieli nadzieję, że ich pupile pójdą za ciosem, ale Niedźwiadki zwarły szyki i opanowały sytuację. Po dwóch odsłonach wygrywały 47:36.

Po dużej pauzie emocji już nie było. Nadsańska drużyna rozpoczęła III kwartę od 13:0, wypracowała 24 punkty zapasu i do końca kontrolowała mecz.

W ćwierćfinale fazy play off drużyna Daniela Puchalskiego zmierzy się ze Zniczem Basket Pruszków. Ponownie gra się do dwóch zwycięstw. Jako że pruszkowianie zostali mistrzem grupy, pierwszy mecz rozegrają w swojej hali

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra – Niedźwiadki Chemart 59:93 (18:25, 18:22, 8:29, 15:17)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Niedźwiadków Chemart i ich awans do III rundy.

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra: Góreńczyk 4 (3 prz.), Żeromski 9 (1x3), Łupiński 6 (3 str.), Szpakowski 8 (1x3, 3 str.), Węgrowski 11 (1x3) oraz Nowicki 6 (2x3, 4 as.), Rajca 4 (4 str.), Kunc 9 (1x3), Jagiełowicz 2, Orpel 0, Kubka 0. Trener Dawid Mazur.

Niedźwiadki Chemart: Skubiński 10 (3 str.), Puchalski 12 (1x3), Egner 14 (13 zb., 2 bl.), Janczak 15 (5 bl.), K. Majka 11 (1x3, 12 as., 4 str.) oraz Kindlik 3, Bal 10, Uberna 6 (1x3), W. Majka 4, Kulikowski 3, Kucharski 0, Lunguana 5 (1x3). Trener Daniel Puchalski.