Niepokonani

MARIAN STRUŚ
Hokeiści z Sanoka mają za sobę kolejny trudny dwumecz. Mimo oporu rezerw mistrza Polski, wygrali obydwa spotkania i pozostają drużyną bez porażki w I lidze. W sobotnim meczu potrzebna była dogrywka.

KH SANOK - DWORY UNIA II 7-6 (0-0, 4-2, 2-4; 1-0) i 6-2 (1-1, 3-0, 2-1)

Bramki - sobota: Kostecki 2 (23, 27), T. Demkowicz 2 (33, 63), Galant (31), D. Demkowicz (43), Barnuś (58) - Radwan 3 (24, 55, 60), Noworyta (36), Resiak (42), Kotoński (48); niedziela: Ciepły 2 (19, 23), Radwański 2 (32, 44), Niemiec (35), Kostecki (59) - Krąpiec (3), Radwan (42).
KH: Janiec - D. Demkowicz, Stolarik, Niemiec, M. Mermer, Radwański - Ciepły, Rąpała, Miśków, Piecuch, Barnuś - Lisowski, Mika, T. Demkowicz, Kostecki, Galant - P. Karnas, G. Brejta, T. Mermer. W niedzielę bez T. Lisowskiego.
DWORY UNIA II: Witek - Noworyta, Szynal, Stachura (do 30 min.), Radwan, Resiak - Maj, Górka, Kotoński, Bernaś, Boba - Kozak, Madeja, Żak, Krąpiec, Bisaga oraz Góralczyk. W niedzielę tak samo.
Sędziowali: Jan Ryniak (Sanok), Katarzyna Zygmunt i Jan Syniawa (Krynica) oraz Marek Ostrowski (Kraków), Jan Syniawa i Marek Syniawa (Krynica). Kary: 6 i 37 minut (w tym kara meczu dla Stachury) oraz 22 (w tym 10 za niesportowe zachowanie dla Niemca) i 12 minut. Widzów: 1000 i 1300.
SOBOTA. Niemrawa i bezbramkowa I tercja nie zapowiadała późniejszych emocji. Ruszyło się w II tercji. Pierwsi do szturmu przystąpili sanoczanie, którzy wykorzystując kary ostro grających oświęcimian, strzelili im w II tercji cztery gole, w tym trzy grając w przewadze. Ale goście też pokazali lwi pazur, zdobywając po szybkich akcjach Radwana dwa gole. Gdy Barnuś w 58. minucie wyprowadził na KH na prowadzenie 6-5, ryknęły trybuny, aby za chwilę zamilknąć. Na 6 sekund przed syreną Radwan doprowadził do remisu.
W dogrywce pierwsi zaatakowali sanoczanie, ale i goście groźnie kontratakowali. Po 2 minutach i 1 sekundzie gry Tomasz Demkowicz zdobył złotą bramkę, która dała sanoczanom zwycięstwo. Po raz pierwszy tak ciężko wywalczone.
NIEDZIELA. Tylko w I tercji goście dorównywali kroku miejscowym. W II sanoczanie ruszyli do ataku, osiągnęli wyraźną przewagę i zdobyli trzy piękne bramki. Gospodarze tym razem pewnie utrzymywali przewagę, dokumentując ją golem Kosteckiego w 59 min. meczu. O ile w sobotę gole strzelał wyłącznie III atak, o tyle w tym meczu piersze skrzypce grał atak pierwszy. W sobotę słabszy dzień miał bramkarz Łukasz Janiec, który w niedzielę bronił już wyśmienicie.

Pozostałe wyniki ? Zagłębie Sosnowiec - MMKS Nowy Targ 6-6 po dogrywce (1-2, 2-4, 3-0 - 0-0) i 6-3 (1-0, 2-0, 3-3) ? Stoczniowiec II Gdańsk - SMS II PZHL Sosnowiec 1-5 (1-2, 0-2, 0-1) i 2-4 (0-1, 2-2, 0-1) ? TKH II Toruń - Polonia Bytom 3-6 (1-2, 1-3, 1-1) i 6-14 (1-5, 2-6, 3-3) ? SMS I PZHL Sosnowiec - Cracovia 4-3 (1-1, 1-2, 2-0), a niedzielny mecz zakończył się po zamknięciu tego numeru.
? Wynik nierozegranego meczu z ub. niedzieli: Zagłębie - Dwory Unia II 0-5 vo (brak lekarza).

1. KH Sanok 10 29 73-22
2. SMS I 13 24 57-34
3. Polonia 12 24 56-40
4. Unia II 12 23 53-37
5. Zagłębie 14 19 71-71
6. SMS II 12 18 40-25
7. Cracovia 9 16 50-27
8. TKH II 12 9 38-102