Niesamowity finisz Startu Rymanów, hit w Tyczynie - weekend w klasach okręgowych

Sec, Kostek, Kp, Ds, Slaff
Orzeł Przeworsk pewnie pokonał Start Lisie Jamy
Orzeł Przeworsk pewnie pokonał Start Lisie Jamy Grzegorz Kostka
W weekend o punkty rywalizowali piłkarze w klasach okręgowych.

Dębica

Strzelić pięć bramek i nie wygrać meczu? To jest możliwe, o czym przekonali się piłkarze z Siedlanki i Czarnej, którzy mimo tak bogatego dorobku strzeleckiego kończyli mecz z zaledwie jednym punkcie. Większy niedosyt może czuć Czarnovia, która gola odzierającego ją z dwóch punktów straciła w ostatniej akcji spotkania. Pierwszą porażkę w sezonie, w dodatku wysoką, zaliczył spadkowicz z Trześni. Jedyną niepokonaną drużyną są Błękitni Ropczyce, którzy prowadzą w tabeli, mimo że mają jeden mecz zaległy.

Chemik – Wisłoka II 1:2 (0:2)

Bramki: Gawęda 59 – Pociask 19, Sysło 28.

Chemik: Papiernik - Gwóźdź (46 Ziemiński), Balasa, Kopacz, Kucharski, Hajnas, Gołąb (56 Kulas), Strózik (46 Haracz ż), Gawęda, Nędza (60 Tomaszewski), Jezuit. Trener Piotr Kozioł.

Wisłoka II: Daniel – Bieszczad (48 Falarz), Gacoń (48 Smoleń ż), Kieroński, Kontrabecki, Rolewicz, Jasiak, Lis (58 Pękala ż), Pociask (80 Maciosek), Sysło, Nicoś. Trener Wacław Maciosek.

Sędziował Gawle (Dębica).

POZOSTAŁE WYNIKI:
Golemki – Piast 3:1 (1:0) Waśko dwie, Kantor – Chudyba;
Radomyśl Wielki – Żyraków 1:0 (0:0) Szlachetka 84;
LKS Pustków – Chorzelów 6:1 (2:1) Strzałka 68, 72, 90+4, Gawryś 43, 52, M. Kalita 14 – Raś 44;
Ropczyce – Smoczanka 4:0 (2:0);
Trześń – Czermin 0:4 (0:1) Kłos 53, 66, Hul 16, Dąbek 81;
Siedlanka – Czarna 5:5 (2:2) Błach trzy, A. Rajpold, Flis – Jeleń, Janiec, Porzuczek, Stańczyk, Frąc;
Sokół II – Ostrowy Baranowskie 6:2 (4:1) Chmielowiec dwie, Skupiński dwie, Lorenc, Okoniewski – R. Szalony, T. Grabiec.

Jarosław

Przebudził się Piast Tuczempy, który strzelił cztery bramki Promykowi. Start Pruchnik w Horyńcu zdobył sześć goli. Ciągle bez zwycięstwa pozostaje MKS Kańczuga, która przegrała w Gniewczynie.

Orzeł Przeworsk - Start Lisie Jamy 5:0 (1:0)

Bramki: Struś 4, 88, Kielich 48, Kocur 54, Broda 79-karny.

Orzeł: Bieleń (85 Łuczyk) - Gurak, Pikuła ż, Broda, Kowal – Kielich (79 Fluda), Majba (85 Kiełbicki), Lech (88 Krupa), Kocur ż (76 Młodnicki) - Struś, Piątek (67 Boratyn). Trener Marcin Laska.

Lisie Jamy: Szularz – Szwed, Parciak (46 Matyjanek), Sauko ż, Mostovyj ż, Pytel, Sikora (59 Zygarlicki), Bem (59 R. Klufas), Kalita, Sitarz, Ważny. Trener Anna Klufas.

Sędziowała Lonc (Jarosław). Widzów 150.

Był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym Orzeł zagrał tak jak by oczekiwali ich kibice. Przeworski zespół kontrolował spotkanie od pierwszej minuty i po 4 minutach już prowadził. Przed przerwą miejscowi zmarnowali kilka sytuacji. Po przewie swoją przewagę potwierdzili czteroma golami.

Piast – Urzejowice 4:0 (2:0) Golba 62, Iwański 67, Strawa 43, samob 37;
Morawsko – Laszki 3:2 (3:1) Owarzany 34, 16, Pindak 41 - Bawoł 7, Klaczkowski 77;
Horyniec – Pruchnik 2:6 (1:4) Łysakowski 15, Pleskacz 90 – K. Mikłasz trzy, K. Rabczak, Znamieńczyków, samob;
Piwoda – Kaszyce 1:2 (1:0) Krajewski – Stopa, Trelka;
Gniewczyna - Kańczuga 3:1 (0:0) K. Niemiec dwie, Mirek - Bawor;
Torki - Lubaczów 0:5 (0:1) Hass 44, Szczybyło 49, Basznianin 51, Roman 86, Kuziemski 90;
Gorliczyna – Gorzyce 1:1 (0:1) G. Kyciński - Słysz 25.

Krosno

Niesamowity finisz lidera
Piłkarze Startu Rymanów dokonali rzeczy rzadko spotykanej na piłkarskich boiskach. W ciągu ostatnich kilku minut, w tym większości doliczonych do regulaminowego czasu gry, zdobyli 3 gole, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Biorąc pod uwagę, że uczynili to z mocnym rywalem, jakim są Czarni, dodatkowo na boisku w Jaśle, ich wyczyn nabiera dodatkowego znaczenia. W ogóle przyjezdnym nie było łatwo w tym meczu. Do przerwy prowadzili bowiem jaślanie, a gościom szło pod górkę. Start rozpoczął za to udanie drugą odsłonę, a w samej końcówce zdeklasował wręcz przeciwnika, zadając mu raz po raz nokautujące ciosy. Jak zwykle niezawodny okazał się Rafał Nikody, popisując się klasycznym hat-trickiem, i co za tym idzie, godną podziwu skutecznością.

Czarni Jasło – Start Rymanów 1:4 (1:0)

Bramki: E. Piątkowski 31 – Rafał Nikody 50-karny, 90-karny, 93, Wojtasik 94.

Czarni: Szostak – Kurdziel, R. Mastaj, Zubrytski (10 E. Piątkowski), Kosiba - Florian, Niemiec, Urban (75 Rodak), Sudyka (58 Rzońca), Fryc – M. Krajewski (68 Filipak). Trener Mateusz Ostrowski.

Start: Czarnecki – Grzegorz Gierlasiński, Litarowicz, Smaleuski, Szczurek –Walaszczyk, Maścibrzuch, Rafał Nikody, Femin, Radosław Nikody (72 Wojtasik) –Macnar (87 Dereniowski). Trener Kamil Walaszczyk.

Sędziował: Charchut (Rzeszów). Widzów 200.

Jedlicze - Mrukowa 0:0
Odrzykoń – Nienaszów 1:1 (1:0) J. Dziadosz 18 – K. Kiełtyka 78;
Besko - Ustrzyki Dolne 0:3 (0:1) Valihura 20, Tarnolicki 56, Kumah-Doe 71;
Czeluśnica – Górki 1-3;
Bukowsko – Dukla 0-2 Frączek 50 ,Hres 82;
Markiewicza Krosno – Sanok 0-6 Domaradzki 57,62,Czyrny 66 80 ,Barszczak 70, Wanat 88;
Targowiska - Jabłonica Polska 2:3 Wilk,Filar – Frączek x2,Winiarski

Rzeszów

Na emocje nie mogli narzekać kibice w Zgłobniu, gdzie spotkały się zespoły ze strefy spadkowej – Iskra i Plantator. Obie drużyny przed meczem miały na swoim koncie po jednym punkcie i walczyły o pierwsze ligowe zwycięstwo. Zdecydowanie lepiej weszli w mecz gospodarze prowadząc w 15 minucie już 2:0. Jednak tuż przed przerwą Plantator doprowadził do wyrównania. Goście poszli za ciosem i tuż po przerwie objęli prowadzenie. Następne minuty należały jednak do Iskry, która w 86 minucie wyszła już na dwubramkowe prowadzenie, a gości z Nienadówki było stać jeszcze na bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry. Po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu Iskra odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w lidze, a Plantator po piątej kolejce zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.
Mecz dwóch drużyn typowanych do awansu odbył się w Tyczynie, gdzie tamtejszy Strug podejmował Włókniarza Rakszawę, który ostatnio jest pod formą. Kibice nie doczekali się bramek, a Strug dopisując jeden punkt do swojego dorobku samodzielnie przewodzi w wyścigu po IV ligę.

Iskra Zgłobień - Plantator Nienadówka 5:4 (2:2)

Bramki: sam. 6, Krawczyk 15, 66, Sitek 54, Wilk 86 – Cyrek 29, Oswald 44, 49, Nędza 90+2-karny

Iskra: Bulman- Ostrowski, A. Burak, Wrona, S. Sitek (76. Wilczek), Rożnowski, Kalandyk, Kishchuk, A. Sitek (70. Dziadura), Krawczyk, Wilk (88. Gruba). Trener: Jakub Słomski.

Plantator: D. Szponar – H. Ożóg (60. M. Chorzępa), M. Szponar, Krzanowski (Kołodziej), Rzeszutek (89. Sołtys), Gielarowski, Shorodok, Nędza, Cyrek, Oswald, Mazurek. Trener: Artur Marciniak.

Sędziował: Patryk Augustyn (Krosno). Widzów: 70.

Stalowa Wola

Już w 16 minucie spotkania drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę w meczu w Łowiskach zobaczył trener drugiego zespołu Stal Stalowej Woli – Marek Kusiak, a jego podopieczni mimo dwubramkowego prowadzenie zdołali przegrać swój mecz. W sobotnim meczu dnia lepsi okazali się zawodnicy z Nowej Dęby. Progres zanotowali zawodnicy z Nowej Sarzyny, którzy nawet wygrywali do 77 minuty. Kamień wygrał w Stalach 0:5.

Stal Nowa Dęba – Pogoń Leżajsk 2:1 (0:0)

Bramki: Wilk 60, Serafin 72 – R.Drożdżal 90.

Stal: Głód – Karkut, Gorzelny (Duda), Styka, Ciździel (Furtak), Mokrzycki, Serafin, Wilk, Stypa (Franuszkiewicz) - Tereszkiewicz, Nowak. Trener Adam Frańczak.

Pogoń: J.Baj – K.Baj, Bubiłek, R.Drożdżal, Bartnik – Misiąg (87 Chmura), Kuchyt (82 Fusiarz), A.Drożdżal, Czado (12 Swieżawski), Gdula (80 Zacharyasz), Bosak. Trener Daniel Zielenkiewicz.

Unia Nowa Sarzyna – Siarka II Tarnobrzeg 1:2 Kusy 12 – Zwolski 77, Krempa 90
Olimpia Pysznica – Azalia Wola Zarczycka 0:5 (0:3) Sypek 12, 45 – karny, Rataj 42, Rutyna 76, Sobota 88
ŁKS Łowisko – Stal II Stalowa Wola 3:2 Leja dwie, Doktor – dla gospodarzy.
Transdźwig Stale – Sokół Kamień 0:5 (0:3) Łuczak 36,64, Sarzyński 11, Piechniak 22, Błajda 90
LZS Ździary – Junior Zakrzów 5:1
Tanew Wola Tanewska – San Kłyżów 2:4
KS Jarocin – Stal Gorzyce 0:4