Niespodzianka w Mielcu. Stal pewnie ograła MKS w trzech setach

Tomasz Leyko
Radość mielczanek po ostatniej piłce.
Radość mielczanek po ostatniej piłce. Tomasz Leyko
Zespół siatkarek mieleckiej Stali pokonał we własnej hali faworyzowany zespół Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3-0.

Tylko początek I partii należał do przyjezdnych.Przy prowadzeniu MKS-u 12:9 Adam Grabowski poprosił o czas i bardzo nerwowo przekazywał swoje uwagi. Poskutkowało. Mielczanki zaczęły grać uważnie, dokładnie i konsekwentnie. Po wymagających serwach Sylwii Pyci zrobił się remis. Konsekwencji starczyło do końca seta. Podczas drugiej przerwy technicznej było już 16:13 dla Stali. Koncert mielczanek trwał, mimo rozlicznych roszad trenera dąbrowianek.

W II secie także na początku chwilowo prowadziły rywalki (8:4, 9:5). Znów wspaniałą serią popisały się miejscowe. Potem dwa auty Żebrowskiej, atak w taśmę Szczurek i to Stal prowadziła 15:11. W końcówce seta swoje zrobiła Dorota Ściurka do spółki z Sylwią Pycią.

Ostatni set to popis Stali. To miała być partia ostatniej szansy dla przyjezdnych a zaczęło się od 4:0 dla Stali!. Czas dla MKS-u wziął Waldemar Kawka. Nic nie pomogło. Stal grała coraz pewniej, krocząc do zgarnięcia kompletu punktów. Udało się skończyć za trzecim meczbolem.

Stal Mielec - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:21, 25:22, 25:15).

STAL: D. Wilk, Sadowska, Pycia, Koczorowska, Ściurka, A. Wilk, Durajczyk (libero) oraz Kwiatkowska, Gierak, Szpak,

MKS: Muhlsteinova, Żebrowska, Plchotova, Lis, Skowrońska, Szczurek, Strasz (libero) oraz Haładyn, Pura, Liniarska.

SĘDZIOWALI: Zbigniew Wolski (Gorzów Wlkp.) i Paweł Zajc (Radom)