Niespodzianka w Przemyślu! Niedźwiadki Chemart przegrały po raz pierwszy w sezonie

Tego raczej nikt się nie spodziewał - przemyślanie przez 20 minut byli bezradni. Po dużej przerwie gonili wynik, ale meczu nie uratowali. Nz. Bartosz Bal (z piłką) Łukasz Solski
Stało się - Niedźwiadki Chemart znalazły pierwszego w tym sezonie pogromcę. Przemyślanie we własnej hali przegrali 82:91 z Bozzą Kraków. Ekipa znad Sanu miała koszmarne dwie pierwsze kwarty, tracąc w nich aż 60 punktów

Bozza słaba nie jest, na inaugurację wygrała w Rzeszowie, ale konia z rzędem temu, kto spodziewał się, że ustrzeli także drugi podkarpacki team. Przemyślanie po dziewięciu zwycięstwach z kolei byli mocnym faworytem i można było jedynie wątpić, czy wzorem poprzednich meczów wygrają wysoko, notując przy okazji trzycyfrową zdobycz punktową.

Gospodarze pierwsi trafili do kosza (Bal), ale kiedy swój koncert rozpoczął Włodarczyk (22 pkt. w I połowie) zaczęli tracić grunt pod nogami. Nie szło im ani w ataku, ani w obronie. Krakowianie trafiali na niesamowitym procencie. W II odsłonie nasi trochę poprawili celowniki, ale goście nadal szaleli pod atakowaną tablicą i po 20 minutach mieli ustawiony mecz (60:35).

Nasz zespół nie zamierzał wywieszać białej flagi, poprawił szyki w defensywie i zaliczka Bozzy zaczęła topnieć. W 35. minucie trafił Serwański, przewaga gości zmalała do 5 punktów (73:78) i wydawało się, że zespół znad Sanu ma szansę wygrać przegrany, zdawało się, mecz.

Niestety, ekipa spod Wawelu nie spanikowała. Dwie minuty przed syreną Włodarczyk zaliczył akcję 2+1, zapalił na tablicy wynik 87:78 i Bozza nie wypuściła z rąk wygranej.

Niedźwiadki Chemart - Bozza Kraków 82:91 (13:27, 22:33, 25:15, 22:16)

Niedźwiadki Chemart: Bal 14 (2 str., 3 prz.), Uberna 14 (1x3, 2bl.), Serwański 25 (2x3, 12 as., 7 str., 2 prz.), W. Majka 5 (1x3, 2 bl.), Kulikowski 6 oraz Puchalski 12 (2x3), Kucharski 4, Strzępek 2, Skubiński 0, Kindlik 0. Trener Daniel Puchalski.

Bozza Kraków: Włodarczyk 28 (3x3, 9 as., 5 str.), Szwedo 23 (2x3), Piszczatowski 15 (1x3, 9 zb., 6 str., 4 prz., 3 bl.), Jakubek 2, Pieniążek 5 (1x3, 4 prz.) oraz Michałowski 16, Siwak 2, Jewuła 0.