Nieudana inauguracja Developresu

bum
Rzeszowianki zagrały w Dąbrowie Górniczej bardzo nierówno.
Rzeszowianki zagrały w Dąbrowie Górniczej bardzo nierówno. Krzysztof Łokaj
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w pierwszym meczu nowego sezonu przegrały w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS-em Tauronem 0:3. W trzecim secie rzeszowianianki przeważały 24:21, ale popełniały błędy czym ułatwiły mocnym rywalkom zadanie. MVP spotkania została Yael Castiglione.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Oba zespoły zaczęły trochę nerwowo. Gospodynie uciekały po błędach rzeszowskiej drużyny na dystans dwóch punktów, ale ta szybko odrabiała straty często atakując z drugiej linii. Kiedy jednak dąbrowianki m.in. dzięki udanym zagrywkom i atakom oraz kolejnym błędom Developresu, uzyskiwały większą przewagę (15:12, 20:16), trener Jacek Skrok wzywał rzeszowską drużynę na rozmowy. Po punktowej zagrywce Kamili Ganszczyk MKS przeważał 22:16.

Nasz zespół zmniejszył straty do trzech oczek (23:20), ale napędzony team z Dąbrowy Górniczej postawił na swoim. Kropkę nad "i" postawiła Dominika Sobolska.

Po asie Ewy Śliwińskiej, która zmieniła w połowie pierwszego seta Kremenę Kamenovą było 3:0 dla Developresu. Niestety, kolejne pięć punktów padło łupem dobrze zorganizowanych dąbrowianek, ale nasza drużyna udanym blokiem szybko wyrównała. Ganszczyk kiwnęła i jej ekipa przeważała 9:6, a za chwilę 11:7. Bardzo dobra gra blokiem Developresu sprawiła, że MKS wygrywał tylko 12:11. Bardzo skuteczna rozgrywająca Yael Castiglione (m.in. 3 ataki i 5 asów) kolejny raz zaskoczyła zagrywką Lucynę Borek i na tablicy widniał wynik 16:12. Miejscowe skrzętnie pilnowały kilkupunktowej przewagi do końca tej odsłony.

Trzeciego seta Developres przegrał na swoje wyłączne życzenie. Po bloku Katarzyny Mróz wyszedł na prowadzenie (8:7). Kiedy Katarzyna Żabińska znów zastawiła Sobolską, a po chwili popisała się czujnością na siatce zdobywając trzeci z rzędu punkt dla rzeszowianek, te prowadziły 14:11. 15:11 było po kolejnej akcji przyjezdnych. Tauron nie spasował, ale pomagały mu też własnymi błędami nasze siatkarki. Po ataku Amerykanki Regan Scott notowano 18:16. Gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu. Developres pokazał charakter i teraz on przyjął inicjatywę mając największy argument w postaci bloku. Rzeszowianki zdobywały punkty według schematu: zagrywka, blok, zagrywka, blok. Po zastawie Mróz prowadziły 24:21. Wydawało się, że mają tego seta w kieszeni. Figa z makiem. Zaczęły popełniać błąd za błędem, głownie w ataku. Zabrakło zimnej krwi Kaczorowskiej i Helić. Set i może duży punkt uciekły spod nosa. Bardzo szkoda.

MKS Tauron Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:21, 25:21, 26:24)

MKS: Castiglione 10, Scott 12, Sobolska, Ganszczyk 6, Horka 16, Kaliszuk 4, Lemańczyk (libero) oraz Paszek 1, Dziękiewicz. Trener Juan Manuel Serramalera.

Developres: Kaczmar 2, Helić 9, Kamenova, Mróz 9, Kaczorowska 13, Hawryła 3, Borek (libero) oraz Śliwińska 7, Szczygieł, Żabińska 4, Flakus, Nickowska (libero). Trener Jacek Skrok.