Gry
  Niezwykłe zdjęcie misia na Marsie obiegło świat. Zobacz...

  Niezwykłe zdjęcie misia na Marsie obiegło świat. Zobacz fotografię przesłaną przez sondę kosmiczną

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gra

  Niezwykłe zdjęcie Marsa, na którym widać... misia.

  Niezwykłe zdjęcie Marsa, na którym widać... misia. ©Smart Entertainment

  Najnowsze zdjęcie zrobione na Marsie przez sondę kosmiczną zdobyło rozgłos na całym świecie. Wszystko przez to, że przedstawia… „misia” na powierzchni czerwonej planety. Niecodzienna fotografia to ciekawy obraz pozaziemski. Zobaczcie sami.
  Niezwykłe zdjęcie Marsa, na którym widać... misia.

  Niezwykłe zdjęcie Marsa, na którym widać... misia. ©Smart Entertainment

  Technologia pozwoliła ludziom już wiele lat temu wzbić się w kosmos, dzięki czemu teraz z różnych źródeł napływają do nas szalenie ciekawe materiały spoza Ziemi. Najwięcej takowych dostarczają oczywiście sondy kosmiczne, które już w dość licznej reprezentacji eksplorują przestrzeń pozaziemską. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się w ostatnim czasie natomiast Mars, a najnowsze fotografie NASA doskonale pokazują, że jeszcze wiele jest tam do zobaczenia.

  Miś na Marsie  Choć może zabrzmieć to dziwnie i w istocie jest to dość niecodziennym zjawiskiem, na marsie zrobiono zdjęcie… „misia”.
  Oczywiście nie chodzi o prawdziwego niedźwiedzia, ani nawet pluszową maskotkę ewentualnie wysłaną przez ludzi. Mowa tu o niezwykłym ułożeniu terenu, w którym formacja skalna ułożyła się w kształt przypominający niedźwiedzi pyszczek. Tuż nad nim są rozstawione w niewielkiej odległości dwa kratery, a całość okala pęknięcie powierzchni w formacie koła. W efekcie patrząc na zdjęcie, niemal nie sposób doszukać się na powierzchni Marsa wizerunku pluszowego misia.

  Wykapany miś, tylko uszka się gdzieś zapodziały, ale i tak robi wrażenie.
  Wykapany miś, tylko uszka się gdzieś zapodziały, ale i tak robi wrażenie. NASA/Uniwersytet Arizona


  Zdjęcie zostało zrobione przez sondę HiRISE (ang. High Resolution Imaging Science Experiment, Naukowy Eksperyment Przetwarzania Obrazu Wysokiej Rozdzielczości). Została ona wystrzelona w 2005 roku w ramach misji Mars Reconnaissance Orbiter prowadzonej przez NASA. Sama fotografia „misia” na Marsie została natomiast wykonana 12 grudnia 2022 roku, jednak dopiero teraz została udostępniona przez Uniwersytet Arizona i szybko zdobyła popularność w internecie.

  Sprawdź też:

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo