Nina Nowak w rewelacyjnym koncercie, prof. D. Dudek światowej sławy kardiolog gościem honorowym uroczystości dla kobiet Podkarpacia

ape
Nina Nowak
Nina Nowak Nina Nowak archiwum
Udostępnij:
Nina Nowak zaśpiewała w Przemyślu. Niezwykły koncert czołowej Polskiej śpiewaczki klasycznej, śpiewającej z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i na świecie, takimi jak London Symphony Orchestra, New York Radio Symphony, New York Philharmonic, Berlin Philharmonic Orchestra,Los Angeles Philharmonic Orchestra, Filharmonia Narodowa,Teatr Wielki-Opera Narodowa w Wiedniu. Koncert odbył się na Zamku Kazimierzowskim. Tłumy ludzi, reprezentacyjna kompania 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy zapewnili wspaniałą asystę honorową dzięki dowódcy brygady generałowi Ryszardowi Pietrasowi, dowódca brygady Garnizonu Przemyśl pułkownik Marcin Dusza oraz wspaniały gość w postaci światowej sławy kardiologa prof. Dariusza Dudka. To wszystko dla kobiet z Przemyśla i regionu Podkarpacia, które przybyły na tę wyjątkową uroczystość.

Nina Nowak: wyjątkowy, wartościowy koncert dla kobiet

W Przemyślu odbył się specjalny koncert z okazji Dnia Kobiet, którego projekt zainicjował prezydent miasta Przemyśla Robert Choma i Nina Nowak. Koncert zadedykowany był wszystkim paniom z Przemyśla i Podkarpacia, a w szczególności tym, które walczą o życie w ciężkiej chorobie i dla tych, które wygrały walkę z chorobą, nowotworem, po przeszczepach, chorobach serca, paniom zrzeszonym w Stowarzyszeniu Metalowych Serc, jak również amazonkom nie tylko z Przemyśla, ale i całego Podkarpacia, które przeszły zabieg mastektomii i przybyły na tę piękną i wartościową uroczystość.

Koncert zgromadził tłumy ludzi. Oprócz pań, którym koncert został zadedykowany obecny był także wicemarszałek Podkarpacia Piotr Pilch, który osobiście powitał wszystkie zebrane panie oraz władze regionu Podkarpacia.

Nina Nowak - gość wyjątkowy uroczystości - prof. Dariusz Dudek

Gościem honorowym uroczystości był światowej sławy kardiolog prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek, ordynator II Kliniki Kardiologii Instytutu Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, który tego dnia otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla powiatu przemyskiego”. W akcie wręczania udział wziął Starosta Powiatu Przemyskiego Jan Pączek, Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Ryszard Adamski oraz Honorowa Prezes Stowarzyszenia Metalowych Serc w Przemyślu lek.med kardiolog Alicja Pietruszka-Zasadny. Prof. Dariusz Dudek Swoją wiedzą i autorytetem wielokrotnie wspierał już przemyski szpital, a 8 marca w ramach wydarzenia wygłosił specjalną prelekcję poświęconą najnowocześniejszym metodom wykorzystywanym w leczeniu schorzeń kardiologicznych.

Nina Nowak zaśpiewała dla kobiet z Przemyśla i Podkarpacia

Na koncercie zaśpiewała Nina Nowak - czołowa polska śpiewaczka klasyczna, występująca w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, która pochodzi z czołowej arystokratycznej rodziny. Urodziła się w Przemyślu. Naukę gry na fortepianie zaczęła w wieku zaledwie 2 lat u boku swojej babci, księżnej Anny Jankowskiej-Sapieha, słynnej pianistki. Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Zrobiła również doktorat z zakresu nauk muzycznych wokalistyki i fortepianu na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. E.Sąsiadka. Koncertuje z największymi orkiestrami symfonicznymi na świecie od Ameryki po daleką Azję śpiewając zarówno muzykę klasyczną,muzykę sakralną poprzez musical, muzykę filmową jak i również muzykę rozrywkową.

W 2012 r. ONZ wyróżniło Ninę Nowak nagrodą specjalną za jej charytatywną działalność na rzecz głodujących krajów Afryki oraz na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie. Zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II a także podczas mszy celebrowanej przez papieża Franciszka na Watykanie. Od 2004 roku śpiewaczka współpracuje z Krzysztofem Pendereckim.

W marcu 2014 r. zaśpiewała na Wielkiej Gali Pokoju z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie, zorganizowanej przez króla i królową Jordanii, na której były czołowe głowy Państw wspierających pokój na świecie.

Nina Nowak 7 czerwca 2012 roku na zaproszenie prezydenta UEFA Michela Platiniego zaśpiewała na wielkiej GALI UEFA EURO 2012 otwarcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na otwarciu Mistrzostw Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W 2016 roku zaśpiewała na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W 2017 roku zaśpiewała w Izraelu na Wielkiej Gali Pokoju z Israel Symphony Orchestra.

Nad całością koncertu i sztabem ekip od spraw technicznych całej uroczystości czuwała perfekcyjnie dyrektor Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu Renata Nowakowska. Cała sekcja medyczna koncertu została przygotowana przez doktor kardiolog Alicję Pietruszka-Zasadny, prezesa Stowarzyszenia Metalowych Serc.

– Poprzez muzykę zawsze staram się dawać kobietom walczącym o życie nadzieję i siłę do walki z chorobą. Z wieloma z pań, którym dedykowany był ten koncert, pozostaję w stałym kontakcie i wiem, jak ważne są dla nich takie gesty wsparcia – powiedziała już po wydarzeniu przemyślanka Nina Nowak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Dodaj ogłoszenie