Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów 2018 w Krośnie. Sprawdź szczegółowy program imprezy

Redakcja
Tomasz Jefimow
Tradycyjnie krośnieńskie muzea przyłączają się w tą sobotę (19 maja) do kolejnej edycji Nocy Muzeów.

Muzeum Podkarpackie, ul. Piłsudskiego
Od godz. 16 do 24 zwiedzać będzie można wszystkie ekspozycje stałe i czasowe. Zaprezentowana będzie kolejna odsłona Wielkiego Albumu Krośnieńskiego - wystawa będącą owocem zeszłorocznej akcji portretowania krośnian.

Tuż przed Nocą Muzeów otwarta zostanie nowa wystawa czasowa przygotowana we współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. Ekspozycja „Znaki” to pokaz dzieł artystów-pedagogów, pracowników Wydziału Sztuki UR.

Od godz. 16 do 21 pedagodzy, słuchacze i absolwenci Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy będą portretować krośnian w dwóch studiach: tradycyjnym i cyfrowym.

Na dziedzińcu Pałacu Biskupiego do godz. 20 będzie możliwość rozmowy z twórcami i poznania ich dzieł. Na Kiermaszu Sztuki będą stoiska z malarstwem, grafiką, ikonami, rzeźbą, witrażami, szkłem artystycznym, biżuterią karpacką, koronkami klockowymi.

Na scenie wystąpią: Trio Familijne oraz gwiazda wieczoru zespół Holeviater (godz. 21).

Muzeum Rzemiosła, ul. Piłsudskiego
Zaprasza od godz 16 do 24. Oprócz zwiedzania ekspozycji stałej zaplanowano kiermasz wydawnictw, koszulek, gadżetów i pamiątek, projekcje multimedialne na ścianie kamienicy przy muzeum oraz konkurs na tajemniczy eksponat.

Piwnica PodCieniami, Rynek 5
Zwiedzanie wystawy "Od ucznia do mistrza. Michał Mięsowicz – zegarmistrz" od godz. 16 do 24. Na godz. 19 organizatorzy zapraszają najmłodszych na "Dobranockę". O godz. 21 Marek Burdzy będzie czytał korespondencję Michała Mięsowicza „O życiu, Krośnie, rodzinie…”.

Wieża Farna, ul. Piłsudskiego
Zwiedzanie będzie możliwe od godz. 16 do 20.30. Rezerwacja: telefonicznie pod nr 13 43 241 88 lub osobiście w sekretariacie Muzeum Rzemiosła. Szczególnie zapraszamy do obejrzenia wystawa fotografii Tomasza Okoniewskiego "Dotyk Słońca".

Centrum Dziedzictwa Szkła, Piwnice Przedprożne, Rynek (wejście od strony ulicy Kazimierza Wielkiego)
Piwnice zostaną po raz pierwszy udostępnione do zwiedzania za darmo. Mieszczą przede wszystkim ekspozycję najcenniejszych dzieł szklanej sztuki, wykonanych przez najsłynniejszych artystów działających, lub związanych z Krosnem (Stanisław, Paweł oraz Stanisław Jan Borowscy, Jerzy i Mateusz Marajowie, Henryk i Rafał Ryszowie, Agnieszka Leśniak-Banasiak, Maciej Habrat, Marzena Krzemińska-Baluch, Stanisław Mól i Witold Śliwiński).

Jest tu także tzw. sala „szkła w fizyce”, w której turyści poznają właściwości szkła, przeprowadzając samodzielnie eksperymenty na szklanych rekwizytach (m.in. soczewki, kalejdoskop, światłowody). W podziemiach krośnieńskiego rynku zobaczyć można również przykłady szkła wykonanego w mieście dla słynnych światowych marek, m.in. weneckiego Murano.

Centrum Dziedzictwa Szkła będzie czynne od godz. 17 do 24.

Muzeum Misyjne, ul. Łukasiewicza 62
Oprócz zwiedzania ekspozycji stałej muzeum (od godz. 16 do 24) Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera zapraszają na "Kiermasz misyjny" na którym będzie można nabyć egzotyczne pamiątki, pochodzące z różnych krajów Afryki (do godz. 20).

Cukiernia Bambo zaoferuje wszystkim chętnym kawę, herbatę, słodką niespodziankę oraz kameruńskie przysmaki.

W programie też: wystawa fotograficzna „Marzenia afrykańskich dzieci”, spotkanie z misjonarką s. Immakulatą Faustynowicz (godz. 17) oraz projekcje filmów misyjnych, które pokażą codzienne życie i pracę wielu polskich misjonarzy i misjonarek (godz. 20).

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosno.naszemiasto.pl Nasze Miasto