Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa Dęba. 11-latka podtruła się tlenkiem węgla i trafiła do szpitala. Ewakuowano 14 mieszkańców bloku!

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Archiwum Polskapress
11-letnia mieszkanka Nowej Dęby trafiła w niedzielę do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Nastolatka zasłabła podczas kąpieli pod prysznicem. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Z uwagi na podwyższone stężenie tlenku węgla, ewakuowano 14 mieszkańców bloku. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

O godzinie 10.30 strażacy oraz dyżurny tarnobrzeskiej policji otrzymali zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla 11-letniego dziecka, które brało prysznic w łazience. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w bloku przy alei Zwycięstwa w Nowej Dębie (powiat tarnobrzeski).

- Na miejscu interweniowali policjanci, straż pożarna i ratownicy medyczni. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu przebywało małżeństwo z dziećmi w wieku 5 i 11 lat. Rodzina przebywała w pokoju, a z łazienki, w której znajduje się piecyk gazowy, korzystała ich córka. 11-latka biorąc prysznic źle się poczuła, a po wyjściu z kabiny upadła i traciła przytomność. Dziecko z objawami podtrucia tlenkiem węgla zostało przewiezione do szpitala w Stalowej Woli. Do szpitala na obserwację trafili także rodzice i ich 5-letni syn. Z uwagi na zagrożenie życia oraz zdrowia, ewakuowano 14 mieszkańców bloku

- przekazuje podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili w mieszkaniu podwyższone stężenie tlenku węgla. Z ustaleń wynika, że prawdopodobnie było to spowodowane niesprawnym piecykiem gazowym. Na miejscu policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i wykonali dokumentację fotograficzną. Po zakończonych czynnościach, lokatorzy bloku powrócili do swoich mieszkań. W tej sprawie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające.

Ryzyko zatrucia tlenkiem węgla można zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu lub mieszkaniu czujnika tlenku węgla. Podstawową funkcją takiej czujki jest wykrywanie czadu i generowanie sygnałów alarmowych w sytuacji wykrycia jego nadmiernego stężenia w powietrzu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia.

Pamiętajmy, że tlenek węgla, popularnie zwany czadem, to cichy zabójca. Nie zaklejajmy kratek wentylacyjnych w naszych mieszkaniach, sprawdzajmy urządzenia grzewcze i wietrzmy nasze mieszkania. Gdy poczujemy się źle, jesteśmy senni, boli nas głowa, jest nam duszno - sprawdźmy, czy przyczyną tego stanu nie jest czad.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowa Dęba. 11-latka podtruła się tlenkiem węgla i trafiła do szpitala. Ewakuowano 14 mieszkańców bloku! - Echo Dnia Podkarpackie

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24