MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe samochody specjalistyczne dla Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Opracowanie:
32 nowe samochody specjalistyczne dla Krajowej Administracji Skarbowej. Dwa z nich trafiły do funkcjonariuszy podkarpackiej KAS.
32 nowe samochody specjalistyczne dla Krajowej Administracji Skarbowej. Dwa z nich trafiły do funkcjonariuszy podkarpackiej KAS. KAS
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie otrzymała dwa samochody specjalistyczne. To nowe pojazdy, wyposażone w system łączności radiowej z funkcją bezprzewodowej transmisji danych. Będą wykorzystywane podczas kontroli na drogach, m.in. posłużą w walce z obrotem nielegalnymi paliwami.

32 nowoczesne samochody wzmocniły flotę Krajowej Administracji Skarbowej w 16 województwach. Dwa z nich otrzymała podkarpacka KAS.

- Nowe pojazdy, wyposażone w system łączności radiowej z funkcją bezprzewodowej transmisji danych będą wykorzystywane podczas kontroli na polskich drogach i przyczynią się do dalszego ograniczenia wprowadzania do obrotu nielegalnych paliw w Polsce

- mówi mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

W przekazaniu nowej floty, z udziałem wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka i szefowej KAS Magdaleny Rzeczkowskiej, wziął udział dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek.

- Dzięki działaniom kontrolnym realizowanym przez KAS z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i technologii, skutecznie redukujemy szarą strefę i wspieramy uczciwe firmy w obszarze towarów akcyzowych i podatku VAT. Od stycznia do czerwca 2020 r. w rejestrze SENT zarejestrowano ponad 1,8 mln zgłoszeń przewozu. Przeprowadzono blisko 227 tys. kontroli na drodze i ujawniono ponad 2,1 tys. przypadków nieprawidłowości. Nasze działania przekładają się na wzrost sprzedaży u uczciwych dostawców paliw – twierdzi Magdalena Rzeczkowska, wiceminister finansów, szef KAS.

Jednym z elementów uszczelniania systemu podatkowego, szczególnie w obrocie paliwami, jest System Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). To skuteczne narzędzie do walki z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi i próbują wyłudzać nienależne zwroty VAT.

W rejestrze SENT w 2019 r. zostało zarejestrowanych ponad 3 mln 300 tys. zgłoszeń przewozu tzw. towarów wrażliwych. KAS przeprowadziła ponad 500 tys. kontroli i ujawniła ponad 6,5 tys. przypadków nieprawidłowości.


FLESZ: Najwięksi truciciele w UE. Jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24