Nowe władze Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa

  Nowe władze Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa

  Ewa Wawro

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Nowe władze Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa

  ©WŁODZIMIERZ RZOŃCA

  Delegaci z 21 kół Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczpospolitej Polskiej w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej województwa Podkarpackiego spotkali się na swoim V Zjeździe Delegatów.
  Nowe władze Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa

  ©WŁODZIMIERZ RZOŃCA

  - Obrady otworzył prezes związku wojewódzkiego Stanisław Gajda i po powitaniu zebranych i przybyłych gości z zaprzyjaźnionych związków: żołnierzy WP i policji oraz z-cę komendanta wojewódzkiego st. bryg. Petrykowskiego zaproponował na przewodnictwo obradom Romana Petryniaka - relacjonuje Włodzimierz Rzońca, jeden z delegatów.

  Powołano komisje : wyborczą, mandatowa oraz uchwał i wniosków. Sprawozdanie zarządu wojewódzkiego za okres kadencji czteroletniej przedstawił Gajda., a sprawozdanie finansowe przedstawiła Teresa Nycz.

  Następnie komisja rewizyjna po przedstawieniu swojego sprawozdania zaproponowała udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi, co zostało przyjęte jednomyślnie.

  - W dyskusji zwracano uwagę na problem braku dostatecznego zainteresowania losem i problemami emerytów, stworzenie barier biurokratycznych na uzyskanie pomocy w zakresie wycieczek, zbiorowych biletów na imprezy, bonów i pomocy przedświątecznej, na zorganizowanie spotkań emerytów i rencistów - mówi Rzońca.

  - Brak jest jednoznacznych i jednolitych uwarunkowań prawnych aby koła i związki emerytów mogły prawidłowo działać i przyciągać do swoich szeregów tych, którzy opuścili służbę w pożarnictwie. Brak jest w szczególności regulaminu o pomocy socjalnej dla emerytów. Poszczególne komisje przedstawiały swoje wypracowane sprawozdania, dokonano wyboru nowego zarządu - wylicza Rzońca.

  Wybrano władze Związku. Nowym prezesem Zarządu Wojewódzkiego Zw. EiR Poż. został Tadeusz Cyrek, zastępcami wiceprezesa : Stanisław Gajda i Roman Petryniak. Wybrana została też 3 osobowa komisja rewizyjna oraz delegaci na Zjazd Krajowy Związku, który się odbędzie w dniach 7- 9 czerwca w Częstochowie.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo