NOWINY PRZEPYTUJĄ KANDYDATÓW NA PREZYDENTA RZESZOWA. Czy Rzeszów powinien dalej rosnąć poprzez włączanie sąsiednich gmin?

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
DZISIEJSZE PYTANIE: Poszerzenie Rzeszowa. Czy miasto powinno dalej rosnąć, a jeśli tak, to które tereny należy włączyć w pierwszej kolejności?Sprawdź na kolejnych zdjęciach co na ten temat mówią kandydaci na prezydenta Rzeszowa.
DZISIEJSZE PYTANIE: Poszerzenie Rzeszowa. Czy miasto powinno dalej rosnąć, a jeśli tak, to które tereny należy włączyć w pierwszej kolejności?Sprawdź na kolejnych zdjęciach co na ten temat mówią kandydaci na prezydenta Rzeszowa. Krzysztof Kapica
Udostępnij:
Powiększanie Rzeszowa poprzez włączanie kolejnych sąsiednich sołectw było znakiem rozpoznawczym prezydenta Tadeusza Ferenca. Za jego rządów miasto urosło o 140 procent. Czy jego następca będzie kontynuował tę politykę?

Od 2006 roku, kiedy miasto miało tylko 53 kilometry kwadratowe powierzchni, w granice Rzeszowa włączono kolejno Słocinę, Załęże, Przybyszówkę, Zwięczycę, Białą, Miłocin, Budziwój, Bziankę i Matysówkę. W tym czasie miasto zyskało kolejnych 76 kilometrów kwadratowych, a liczba ludności wzrosła do ponad 196 tysięcy.

Ostatnią decyzją radnych, Rzeszów stara się o włączenie od stycznia 2022 roku Kielanówki i Racławówki Doły z gminy Boguchwała i Malawy z gminy Krasne. Wciąż aktualny jest także temat połączenia miasta z całą gminą Krasne. Czy następca Tadeusza Ferenca będzie kontynuować tę politykę?

DZISIEJSZE PYTANIE: Poszerzenie Rzeszowa. Czy miasto powinno dalej rosnąć, a jeśli tak, to które tereny należy włączyć w pierwszej kolejności?

Sprawdź na kolejnych zdjęciach co na ten temat mówią kandydaci na prezydenta Rzeszowa.

DZISIEJSZE PYTANIE: Poszerzenie Rzeszowa. Czy miasto powinno dalej rosnąć, a jeśli tak, to które tereny należy włączyć w pierwszej kolejności?Sprawdź na kolejnych zdjęciach co na ten temat mówią kandydaci na prezydenta Rzeszowa.

NOWINY PRZEPYTUJĄ KANDYDATÓW NA PREZYDENTA RZESZOWA. Czy Rze...

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
stary

Przypominam Kandydatom, że zgodnie z prawem nie utraciła mocy nie zrealizowana do dziś Uchwała LXIII/228/2006 Rady Miasta Rzeszowa z dnia 26 września 2006 roku, która zobowiązuje Prezydenta Miasta Rzeszowa, a więc i każdego z kandydatów do przyłączenia do Rzeszowa (prócz sołectw wnioskowanych w tym roku) także obrębów Rudnej Małej, Rudnej Wielkiej, a tmnawet, co wydaje się dziś trochę dyskusyjne lub odległe w czasie np. Rogoźnicy, części Jasionki i części Tajęciny.

Pani Wojewoda Leniart wypełniąjąca ustawowe zadanie badania zgodności uchwał z prawem ani Jej poprzednicy nie dopatrzyli się wad prawnych tejże uchwały, a, więc ona nadal obowiązuje i obliguje prezydenta Rzeszowa, a więc i Państwa Kandydatów do jej realizacji. Rozsądnym na dziś i kończącym etap siłowego przejmowania sołectw wydaje się przyłączenie prócz tegorocznych wniosków na zachodzie miasta obu Rudnych i Zaczernia oraz terenów pomiędzy Przybyszówką a Rudną Wielką z węzłem przyszłej północnej obwodnicy Rzeszowa na przedłużeniu ulicy Krakowskiej w Świlczy-Osiedle. Nie ukrywajmy, że przyłączenie Pogwizdowa Nowego było wstępem do takiego właśnie ruchu. Dałby on możliwość skomunikowania tak powstałych części miasta przez budowy połączenia z rondem w Rogoźnicy i drogą lotniskową od zachodu drogi biegnącej od ul. Żołnierzy IX Dywizji Piechoty przez Staroniwę i os. Karoliny na zachodzie oraz na wschodzie ronda w rejonie Auchan/ul. Marcina Filipa z lotniskiem i S-19 i na południe przez Słocinę z przedłużoną ul.Krzyżanowskiego.

Mocnym testem wiarygodności Ewy Leniart jako kandydatki na prezydent Rzeszowa będzie jej opinia w sprawie tegorocznego wniosku miasta Rzeszów, która obiektywnie biorąc powinna być pozytywna wobec Kielanówki i Racławówki-Doły. Taki zakres przyłączeń da miastu Rzeszów właściwe proporcje powierzchni do ludności czyli około 162 km² dla ok. 210 tys. Mieszkańców i 15 a docelowo w perspektywie 15-25 lat 12 miejsce w Polsce zarówno pod względem ludności, jak i powierzchni.

G
Gość

Rzeszów powinno się zaorać i posadzić śrubokręty a kandytatów wy[wulgaryzm]ić z stąd

Dodaj ogłoszenie