Podkarpacka Firma SECURITY OFFICE zgłosiła do konkursu NOWIN nowatorskę usługę Nowoczesne systemy monitoringu: wideoweryfikacja alarmów, pre -alarmy i wideoobchody.

O co tak naprawdę chodzi w nowoczesnych innowacyjnych systemach monitoringu: wideoweryfikacja alarmów, pre -alarmy i wideoobchody?
- Wyjaśniając najprościej chodzi o pieniądze przedsiębiorców, firm, zakładów czy instytucji. Do tej pory, normą było, że do ochrony niektórych obiektów, placów, terenów otwartych, szczególnie np. w porach nocnych zatrudnialiśmy osoby - często starszych panów, których głównym zadaniem było nie spać oraz od czasu do czasu obejść teren.

Skuteczność takiej ochrony była często niewielka a koszt miesięczny niemały - wyjaśnia Bogdan Porada, prezes Security Office w Rzeszowie. - W zależności od ilości godzin w miesiącu zakład musi wydać co najmniej 6000 zł netto przy dozorcy w nocy i dniach wolnych od pracy.
Jak widzimy w skali roku to są już znaczne koszty.

– A miesięcy koszt nowoczesnej usługi może być kilkukrotnie niższy od ochrony stacjonarnej –dopowiada prezes.
System monitoringu: wideoweryfikacja alarmów, pre -alarmy i wideoobchody jest stanie ograniczyć te koszty .
- Właśnie o to chodzi. Nasz system to inteligentne połączenie elektroniki i informatyki , elektroniczny dozorca realizujący znacznie większy zakres zadań niż jego „ludzki” odpowiednik - zapewnia prezes.
System to połączenie elektronicznych wielozadaniowych systemów alarmowych (włamanie, pożar, stężenie gazu itp.), systemów ostrzegania, systemów kontroli dostępu z systemami telewizji przemysłowej i z czynnikiem ludzkim w tym wypadku z OPERATOREM .

- Ten ostatni reaguje na informacje elektroniczne , podejmuje założone procedury - mając do dyspozycji obrazy online z kamer telewizji przemysłowej . I to jest właśnie wideoweryfikacja . Dodatkową funkcją systemu jest to , że operator otrzymuje na swoich monitorach dodatkowo obraz „cofnięty w czasie ” ( tzw. prealarm ) to znaczy sprzed kilkudziesięciu sekund poprzedzających wywołanie alarmu czyli otrzymuje informację co było jego przyczyną – podkreśla Bogdan Porada.

Tak więc, operator otrzymuje wiedzę, której zwykły portier czy dozorca nigdy by nie posiadł ponieważ mało prawdopodobne jest to, aby mógł obserwować co dzieje się w każdej chwili i w każdym miejscu rozległego terenu .

- Na dodatek wszystko to jest rejestrowane, osadzone na osi czasu , możliwe do przeglądania w czasie późniejszym np. przez właściciela firmy. Ale jest jeszcze trzecia funkcjonalność systemu tj. wideoobchód . Często właściciele pilnowanych obiektów chcą, aby ktoś co jakiś czas obchodził teren, jak dawniej to robił dozorca. Trzeba pamiętać, złodzieje bez rozpoznania nie rozpoczynają swojej pracy i najpierw obserwują obiekt. Szybko poznają zarówno czasy jak i trasy obchodów portierów i działają najczęściej w tych przerwach – wyjaśnia prezes.

Operator może być oddalony od obiektu kilka czy kilkadziesiąt kilometrów.

- Nawet 1000 km nie stanowi przeszkody . Nasz system poza tym , że sam alarmuje o naruszeniu określonych stref i pokazuje stamtąd obraz to może generować (nawet losowo) obrazy online z chronionego terenu i operator musi na niego skierować uwagę oraz wykonać procedurę zatwierdzającą „bez uwag” – mówi prezes Security Office w Rzeszowie. - Wszelkie działania Operatora są udokumentowane i mogą być prezentowane w postaci czytelnych raportów.

Firma SECURITY OFFICE mieści się przy ul. Jałowego 29 w Rzeszowie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ:

Kartacze z mięsem
Chleb pszenno-żytni z kaszą gryczaną
Twaróg półtłusty wiejski
Doceńmy produkty i usługi podkarpackich firm, a także gmin. Czekamy na zgłoszenia