MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy klub w Radzie Miejskiej w Przemyślu. Tworzy go pięcioro radnych

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Marcin Kowalski, przewodniczący klubu radnych Wspólnie dla Przemyśla w Radzie Miejskiej w Przemyślu.
Marcin Kowalski, przewodniczący klubu radnych Wspólnie dla Przemyśla w Radzie Miejskiej w Przemyślu. Norbert Ziętal
Wspólnie dla Przemyśla to nazwa nowego klubu w Radzie Miejskiej w Przemyślu. Tworzy go pięcioro radnych, dotychczas członków klubu Kukiz'15. Twierdzą, że zmienili nazwę, gdyż ich praca na rzecz miasta zbyt często jest wplątywana w ogólnopolską politykę.

- Mamy na uwadze fakt, iż bardzo często nasza praca na rzecz Przemyśla oraz mieszkańców wplątywana jest w politykę ogólnopolską, a powodem jest nazwa naszego klubu. W związku z tym zdecydowaliśmy o zmianie nazwy klubu na bardziej oddającą charakter naszej pracy i chęć zjednoczenia w tej idei jak największej liczby mieszkańców naszego miasta. Cel, z jakim szliśmy do wyborów samorządowych to wspólne działania dla miasta i jego mieszkańców niezależnie od ich poglądów politycznych na szczeblu ogólnopolskim — radni tłumaczą, dlaczego zdecydowali się na nową nazwę klubu, czyli Wspólnie dla Przemyśla.

Wspólnie dla Przemyśla ma pięcioro radnych. Przewodniczący klub Marcin Kowalski, Monika Jaworska-Żurawska, Tomasz Leszczyński, Mirosław Majkowski i Andrzej Zapałowski.

Klub współrządzi Przemyślem razem z sześcioosobowym klubem radnych Koalicji Obywatelskiej. Oprócz tego są jeszcze kluby Prawa i Sprawiedliwości (4 radnych), Regii Civitas (4 radnych), Sojusz Lewicy Demokratycznej (3 radnych), jedna radna jest niezależna.

- Jesteśmy otwarci na wszystkie ugrupowania polityczne, w pracy dla dobra miasta i jego mieszkańców. Na dzisiaj nie utożsamiamy się z żadnym ugrupowaniem politycznym. Jesteśmy gotowi i otwarci na współprace z każdym

— mówi radny Marcin Kowalski, przewodniczący klubu Wspólnie dla Przemyśla.

Opracowując ranking radnych miejskich Przemyśla, korzystaliśmy z oficjalnych danych, udostępnianych przez Urząd Miejski w Przemyślu. Braliśmy pod uwagę indywidualne interpelacje radnych. Zestawienie publikujemy od radnych, którzy zgłosili najmniej interpelacji, do tych z największą ilością.

Ranking radnych Przemyśla. Pierwszy w tej kadencji [GRAFIKI]

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24