Nowy lider w rzeszowskiej klasie O

Stobierna (na zielono) pokonała Sawę Sonina w meczu na szczycie rzeszowskiej klasy O. Krystyna Baranowska
Beniaminek ze Stobiernej wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli rzeszowskiej klasy O. Piłkarze Artura Marciniaka zrobili to jak należy, czyli pokonali dotychczasowego lidera Sawę Sonina.

Tym zwycięstwem piłkarze ze Stobiernej przeskoczyli nie tylko Sawę, ale również kilka innych ekip w czołówce i teraz są na samym czele.

Pierwsze minuty nie wskazywały, że mecz zakończy się zwycięstwem miejscowych. Wręcz przeciwnie, bo to Sawa prowadziła 1-0 po golu Woźniaka, który skorzystał z prezentu miejscowych. Wyrównał Jakubowski
Walka toczyła się cios za cios. W 60. minucie Bal dał prowadzenie gospodarzom, chwilę potem z boiska wyleciał Graczyk i wydawało się, że ta sytuacja dobije gości. Nic z tych rzeczy. Przyjezdni nie zwolnili nawet na chwilę i z jeszcze większą zaciętością zaatakowali. Mimo kilku okazji nie udało się im wyrównać. Okazje na podwyższenie wyniku miała też Stobierna, ale więcej bramek już nie padło.

KS Stobierna - Sawa Sonina 2-1 (1-1)

BRAMKI: Jakubowski (17), Bal (60) - Woźniak (10).

STOBIERNA: Fabiński - Drzał (60. Dworak), Grzesik, Ł. Lepionka, Wilk - Gdula (46. M. Bal), Nowak (80. R. Lepionka), Warchoł, Jakubowski - Pilecki, S. Lepionka (46. M. Szczygieł).

SAWA: R. Cisek - Mach, Walas, Ślęczka, Gaweł (65. Naworol), Nycz (70. K. Cisek), Woźniak, Graczyk, Grzebyk, Ziobro, Kluz (43. Kwoka).

SĘDZIOWALI Andrzej Zwierzchowski (Rzeszów).
CZERWONA KARTKA: Graczyk (70, druga żółta).