Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy oddział kardiologiczny w mieleckim szpitalu poprowadzi American Heart of Poland [ZDJĘCIA, WIDEO]

Andrzej Plęs
Andrzej Plęs
Piąte piętro bloku J Szpitala Specjalistycznego w Mielcu mieścić będzie jeden z najnowocześniejszych oddziałów kardiologicznych w Polsce. Uroczyste otwarcie nastąpiło w piątek.

Pomoc znajdą tu głównie pacjenci cierpiący na choroby wieńcowe, ale przygotowany jest na to, by udzielać pomocy w pełnym spektrum schorzeń kardiologicznych, włącznie z kardiochirurgią i wszczepianiem stymulatorów pracy serca.

- Wierzymy w to, że we współpracy z podkarpackim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia będziemy mogli zaoferować mielczanom pełną opiekę kardiologiczną - obiecywał podczas uroczystości dr Paweł Kaźmierczak, Członek Zarządu Grupy Amarican Heart od Poland i jej Dyrektor Medyczny.

– Właśnie oddajemy oddział liczący 24 łóżka, z których 9 służyć będzie pacjentom w ramach intensywnego nadzoru kardiologicznego, pozostałe łóżka, to tak zwane zachowawcze. Prócz tego oddział dysponuje dwoma pracowniami hemodynamiki.

Uczestniczący w otwarciu starosta mielecki Stanisław Lończak przyznał, że mieszkańcy powiatu mieleckiego bardzo potrzebowali tak zaawansowanego medycznie oddziału, ale były obawy, czy uda się pomysł zrealizować.

- Wiemy, w jakim bólu i kontrowersjach rodziła się decyzja, która wiązała się przecież z gruntownym przebudowaniem tego piętra - przypominał.

- Wiemy jaka jest sytuacja finansowa szpitali, liczyliśmy na Polski Ład, ale pewności, co do źródeł finansowania nie było. Tym bardzie wdzięczny jestem Polsko – Amerykańskim Klinikom Serca, bo bez ich udziału nie udałoby się w takim tempie pomysłu zrealizować.

Starosta szczególnie docenił, że oddział będzie prowadził także nieinwazyjne metody terapii kardiologicznych, bo „wielu pacjentów naszego szpitala zalegało na SOR z objawami zaburzeń rytmu serca i nikt nie był w stanie skutecznie i szybko ustabilizować im układu krążenia, a teraz to się zmieni”.

Dr Marcin Suska, który objął ordynaturę oddziału przyznał, że jest pod wrażeniem jego możliwości i… pozazdrościć mu mogą lekarze wiodących, klinicznych oddziałów kardiologicznych w kraju.

Marcin Suska, ordynator nowego oddziału kardiologicznego mieleckiego szpitala.
Marcin Suska, ordynator nowego oddziału kardiologicznego mieleckiego szpitala. Mariusz Guzek

Polsko – Amerykańskie Kliniki Serca prowadzą w całym kraju ponad 20 ośrodków medycznych, także Uzdrowisko Ustroń i Centrum Badawczo – Rozwojowe. Istnieje od 21 lat, hospitalizuje ok. 50 tys. pacjentów rocznie, a każdego roku udziela pomocy ok. 175 tys. pacjentów.

- Z Mielcem jesteśmy związani od 2006 roku – przyznał dr Kaźmierczak.

– W wyniku umowy z władzami powiatu udało nam się przedłużyć tę obecność o minimum osiem lat. Pokłosiem tych rozmów jest także inwestycja w nowy oddział mieleckiego szpitala. Oczywiście podstawą funkcjonowania oddziału jest umowa z NFZ. Bardzo ważne jest to, że opieka nad pacjentami będzie kompleksowa: nie tylko choroby wieńcowe, ale zaburzenia rytmu serca i przewodzenia, pacjenci będą mieli dostęp do szerokiego spectrum usług medycznych z zakresu medycyny sercowo – naczyniowej.

Nowy oddział kardiologiczny w mieleckim szpitalu poprowadzi ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wiosenne problemy skórne. Jak sobie z nimi radzić?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24