NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Nowy przystanek kolejowy w Ostrowie koło Radymna. Jest...

  Nowy przystanek kolejowy w Ostrowie koło Radymna. Jest nowocześnie, ładnie i z udogodnieniami [ZDJĘCIA]

  Norbert Ziętal, PKP PLK

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Nowy przystanek kolejowy w Ostrowie koło Radymna.
  1/5
  przejdź do galerii

  Nowy przystanek kolejowy w Ostrowie koło Radymna. ©Archiwum PKP PLK SA

  Podróżni mogą korzystać już z nowego przystanku PKP w Ostrowie koło Radymna. Ma lepszą lokalizację, bliżej centrum miejscowości, udogodnienia dla niepełnosprawnych, jest bardziej funkcjonalny oraz ma nowocześniejszy i ładniejszy wygląd od poprzedniego.
  Podróżni mogą korzystać już z nowego przystanku PKP w Ostrowie koło Radymna. Ma lepszą lokalizację, bliżej centrum miejscowości, udogodnienia dla niepełnosprawnych, jest bardziej funkcjonalny oraz ma nowocześniejszy i ładniejszy wygląd od poprzedniego.

  Nowy przystanek w Ostrowie koło Radymna działa od niedzieli, 10 czerwca. Bardzo różni się od dotychczasowego.

  - Perony wybudowano bliżej centrum miejscowości, tak by ułatwić dostęp do kolei. Dla podróżnych są wiaty, ławki, tablice informacyjne. Jest nowe oświetlenie i oznakowanie. Wykonano także system oznakowania dotykowego umożliwiający sprawną i bezpieczną komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się tzn. ścieżki dotykowe, pola uwagi, pasy ostrzegawcze. Również dojścia do przystanku to oprócz schodów także pochylnie. Dla cyklistów są stojaki na rowery - wylicza PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

  W tym roku PLK przebuduje perony na przystankach Sośnica Jarosławska, Niziny i Walawa. Przystanek Ostrów Koło Radymna jest częścią inwestycji PLK za 33 mln zł na odcinku Jarosław – Radymno.
  Zobacz galerię
  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl, które zapewniają sprawniejsze i wygodniejsze podróże. Prace obejmują tory, perony, obiekty inżynieryjne: wiadukty, mosty, przepusty oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjną. W marcu br. rozpoczęto kolejne zadanie inwestycyjne, obejmujące min. przebudowę trzech przystanków na odcinku Munina – Żurawica.

  W ubiegłym roku, lepsze standardy obsługi przygotowano na przystanku Przemyśl Zasanie i na stacji w Przeworsku. Wcześniej, wygodniejszą obsługę zapewniono pasażerom na pięciu stacjach Strażów, Łańcut, Rogóżno, Jarosław, Przemyśl oraz sześciu przystankach Rzeszów Załęże, Krzemienica, Głuchów, Kosina, Grzęska, Pełkinie.

  Obecnie realizowane prace na odcinku Munina – Żurawica, finansowane z pieniędzy budżetu państwa. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest w pierwszym kwartale 2019 r.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo