NOWINY24
  POLECAMY

  To się czyta i ogląda

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To się czyta i ogląda

  • Miauuuuu... koty naszych Czytelnikówi
  • Antyki, zabawki i letnie opony. Na giełdzie samochodowej kupisz wszystko
  • Studniówka 2019 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie

  O krok od tragedii. Pod prąd na S19 na trasie...

  O krok od tragedii. Pod prąd na S19 na trasie Rzeszów-Sokołów

  Anna Janik

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Nagranie z S19, na którym widać, jak nagle z mgły wyłania się kierowca jadący pod prąd na drodze szybkiego ruchu robi furorę w sieci. Sprawę bada już policja.
  Nagranie zarejestrował jeden z kierowców jadących trasą S19 Rzeszów-Sokołów Młp. Na jego pasie ruchu nagle niespodziewanie pojawia się Renault Thalia. Kierowcy udaje się uniknąć czołowego zderzenia.

  - Byłem bardzo skupiony na jeździe ponieważ była duża mgła . Udało mi się jeszcze spojrzeć w prawo, czy mam miejsce na pasie i od razu odbiłem w prawo - relacjonuje Dominik, autor zdjęć.

  - Z zachowania kierującego samochodem marki Renault wynika, że najprawdopodobniej nieprawidłowo wjechał na zjeździe, po czym kontynuował jazdę pod prąd.
  Mógł też przeoczyć zjazd w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi, czyli z mgłą -mówi kom. Marta Tabasz-Rygiel, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego. - Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników może grozić mandat w wysokości od 20 do 500 zł i 6 pkt. - dodaje.

  Policja przyznaje, że podobne nagrania w sieci sama analizuje, a czasem dostaje nawet na specjalną skrzynkę stopagresjidrogowej@rz.policja.gov.pl. Nagrania są często podstawą do nadania sprawie urzędowego biegu.

  - Od początku roku na skrzynkę "stop agresji drogowej" wpłynęło blisko 20 zgłoszeń. Jednak należy pamiętać, że jedno zgłoszenie nierzadko zawiera kilka lub kilkanaście wykroczeń. Te najczęściej zarejestrowane to wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych, korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, niestosowanie się do znaków nakazujących jazdę w lewo czy prawo oraz nieprawidłowe parkowanie - dodaje.

  Zgłoszenie na skrzynkę poczty elektronicznej może być anonimowe, jednak bardzo ważne jest aby wraz z filmem przesłać niezbędne informacje tj: data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica), dane dotyczące pojazdu, czyli jego numer rejestracyjny, markę. Można ewentualnie podać dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy. Otrzymane zgłoszenia przesyłane są do jednostki, na terenie której popełniono wykroczenie. Kierowca, który popełnił wykroczenie może zostać ukarany mandatem karnym lub może zostać skierowany wniosek o jego ukaranie do sądu.


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (28)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (28) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo