O Stalowa Wola: Derbowe starcie w Nowej Sarzynie z Pogonią Leżajsk dla gospodarzy. Przesądziła jedna bramka

KRM
Derby powiatu w Nowej Sarzynie obejrzało około 600 kibiców. Oglądali zaciętą walkę Unia Nowa Sarzyna
Szesnastą kolejkę rozpoczął sobotni mecz w Jadachach. Było to kluczowe spotkanie dla obu drużyn, których sytuacja w tabeli jest mocno rozczarowująca. Cenne trzy punkty zdobył zespół z Kłyżowa, który dzięki temu zwycięstwu znacznie poprawił swoją sytuację.

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem było derbowe starcie w Nowej Sarzynie, gdzie miejscowa Unia podejmowała Pogoń Leżajsk. Od początku meczu na boisku było nerwowo, a mecz obfitował w wiele niepotrzebnych starć. Przeważali gospodarze, którzy w dodatku od 31 minuty spotkania grali w przewadze jednego zawodnika za sprawą czerwonej kartki dla Czarnieckiego za brzydki faul. W 39 minucie spotkania jedyną bramkę zdobył Kwaśniak, który skierował piłkę do siatki wślizgiem, po tym jak piłkę z rąk po nieudanej interwencji wypuścił bramkarz gości. W dalszej części meczu wciąż przeważali piłkarze Unii, a goście liczyli na stałe fragmenty gry, których nie udało zamienić się na gola.

Unia Nowa Sarzyna – MZKS Pogoń Leżajsk 1:0 (1:0)

Bramka: Kwaśniak 39

Unia: Żuraw – Pieróg, Wośko, Jandziński, Ulawski – Wołoch (75 Błajda), Grześkiewicz, Wiatr, Madej – Klocek, Kwaśniak (70 Filip); Trener: Zenon Janiec

Pogoń: Cich – Maruszak I, R. Drożdżal, Luft, Bukowski I – A. Drożdżal (74 Brudniak), Bubiłek I, Baj (46 Gaweł), Czarniecki II, D. Drożdzal – Leja (62 Borek); Trener: Daniel Zielenkiewicz

Sędziowali: Potęba, B. Maciąg, Brandys (KS Dębica) Widzów: 600

POZOSTAŁE MECZE:

Sokół Kamień – Olimpia Pysznica 6:1 (3:0) Szeser 20, Metenka 32, M. Socha 41, 68, Smusz 64, Słonina 82 – D. Ryś 80;

Wisan Skopanie – Stal Nowa Dęba 0:3;

Bukowa Jastkowice – Słowianin Grębów 4:0;

LZS Jadachy – San Kłyżów 1:2 (1:1) M. Wolan 31 – P. Kryń 18, D. Cichoń 50;

Sparta Jeżowe – Siarka II Tarnobrzeg 3:0 (2:0) Szewczyk 7, Wójcik 44, Kopeć 85;

Sokół Sokolniki – Rotunda Krzeszów 3:0 (0:0)