O Stalowa Wola. Dobry start Stali Gorzyce. Wyrównany mecz w Nowej Dębie

PuchZaktualizowano
archwium
Po roku gry w 4 lidzie, Stal Gorzyce wróciła do gry w klasie okręgowej i już w inauguracyjnym meczu wysoko pokonała drużynę ze Zdziarów.

Spotkanie, co prawda rozpoczęło się prowadzeniem LZS-u i było wyrównane do przerwy, jednak ostatnie pół godziny to już strzał za strzałem gości, którzy ostatecznie wygrali 6:2, zamykającą mecz bramkę trafiając już w doliczonym czasie gry. Przewrotnie również w Nowej Dębie, gdzie gospodarze obudzili się dopiero w II połowie spotkania z Łowiskiem.

Stal Nowa Dęba – ŁKS Łowisko 3:2 (1:2)

Bramki: Puzio 45+2, 57, 69 – Gumieniak 7, Kobylarz 13.

Stal: Olech - Ciach, Kotrych, Dudek ż, Franuszkiewicz (36 Wolan) – Nowak (90 Peret), Sz. Serafin ż, K. Serafin, Gorzelany, Florys (60 Wilk), Puzio.

ŁKS: Osipa – Nizioł, Piersiak ż, Miazga (60 Rembisz), Bąk (80 Wilk) – Iwanicki (70 Radomski), Delekta, Szeliga (75 Kolano) – Kobylarz ż, Gumieniak. Trener Jerzy Węglarz.

Sędziowali: Tomasz Giżka oraz Józef Wieleba i Karol Wołoszyn (Stalowa Wola).

Pierwszy kwadrans spotkania to dobra gra gości i ich dwa celne trafienia. ŁKS do przerwy stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, których nie udało się wykorzystać, jednak prowadzenia nie oddał już do końca I połowy. Jeszcze przed gwizdkiem, Stali udało się natomiast strzelić gola do szatni i na II połowę wyszła już znacznie bardziej zmobilizowana. Skuteczne ataki i kolejne dwie bramki przesądziły o zwycięstwie gospodarzy.

Pozostałe wyniki:

LZS Ździary - Stal Gorzyce 2:6 (1:1) Gruszczyk 6, Wojtas 65 - Tur 13, 63, 84, Toś 72, Szymanek 79, Jędral 94,

Sokół Sokolniki - LKS Brzyska Wola 1:2 (1:1) Surdy 44 – Hacia 45+1-karny, Staroń 48-wolny,

Słowianin Grębów - Sokół Nisko 0:1,

Sokół Kamień - Unia Nowa Sarzyna 1:1 (0:0) dla gości: Bajda 73,

Transdźwig Stale - Olimpia Pysznica 5:1 (2:0) Walski 16, Jeczeń 28, Kabata 53, Szeser 59, Stąporski 78 – Błażejowicz 80 – karny,

Francesco Jelna - Pogoń Leżajsk 1:2 (1:0) Bielak – Leja, Stefan,

Bukowa Jastkowice - Siarka II Tarnobrzeg 3:0 (2:0) Bartnik, Kaczmarczyk, Tofil.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans