OA Jarosław. Relacja, wyniki, strzelcy. Płomień Morawsko wygrał w Stubnie z Granicą i lideruje w klasie okręgowej

red
Grzegorz Kostka
Beniaminkowie z Lisich Jam i Urzejowic zdobyli kolejne punkty. Czuwaj musiał uznać wyższość Czarnych. Huragan bez większych kłopotów odprawił Orła Torki.

Klasa O Jarosław

GKS Orły – Start Lisie Jamy 0:1 (0:1)

Bramka: Pytel 27.

Orły: Wojdyła - Balawender (65 Jucha), Tokarz ż, Kiernozek, Włoch ż, Dudek (78 Demeńczuk), Przytuła, Łuc, Świst, Bratkowski (57 Kuźniar), Nycz. Trener: Grzegorz Tokarz.

Lisie Jamy: Szularz – Czerski, Kubiszyn, Polak, Parciak, R. Klufas, Taratuła, Linek ż, Hulak (63 Sęga), Pytel, Sitarz. Trener: Anna Klufas.

Sędziował Ł. Łamasz (Jarosław).

Widzów: 100.

Beniaminek z Lisich Jam zaksięgował kolejne punkty. Tym razem zgarnął komplet oczek w meczu wyjazdowym w Orłach. Bramkę na wagę trzech punktów w pierwszej połowie zdobył Kamil Pytel.

POZOSTAŁE MECZE:

KS Szówsko – Pogoń-Sokół Lubaczów 1:1 (0:1) Bałanda - Krzemiński;

Czuwaj – Pawłosiów 2:3 (0:1) Gniatek 49, Kocaj 69 – Bańka 45, Krysa 80, Kupiszewski 85;

Radymno – Promyk 1:1 (1:0) Hamacher 41 - Bochnak 71;

Gniewczyna – Torki 3:1 (2:0) Trelka 38, 44, Szewczyk 68 – Tomaszewski 87;

Skołoszów - Piwoda 1:1 (0:1) Bruk 60 – M. Socha;

Ostrów – Gorzyce 0:2 (0:1) Kubrak 45, Tołpa 65;

Święte – Pruchnik 2:2 (0:1) Wolański dwie - Sykała, Gemra;

Stubno – Morawsko 2:3 (1:1) Pempuś 42, 87 – M. Pajda 15, Pilch 50, Stokłosa 86.

Klasa A Jarosław

Piłkarz Szkła Młyny Mateusz Gołębiowski w pół godziny strzelił 5 goli, a jego zespół nie dał szans Delinowi. Łęg Łowce w Chłopicach długo musiał radzić sobie w dziesiątkę i uległ Wirażowi. Grający bez kilku podstawowych piłkarzy Błękitni byli bardzo nieskuteczni w pojedynku z Victorią. Marcin Tołpa z LKS-u Manasterz zaliczył drugi z rzędu hat-trick, tym razem w meczu z Surochowem.

WYNIKI:

Dobkowice - Nienowice 4:1 (2:1) Wota dwie, Czub, Rokicki - Majka 5;

Chłopice - Łowce 2:1 (1:0) Kalemba 10, 56 - Gilarski 90+1;

Kidałowice - Pełkinie 3:1 (0:1) Winiarski, Niemczak, Bichajło - Gliniany;

Manasterz - Surochów 5:0 (3:0) Tołpa 41, 57, 62, Rygowski 25, Hrysio 43;

Munina - Młyny 0:7 (0:5) Gołębiowski 3, 14, 19, 28, 32, Derba 60, Andrushchyshyn 75;

Rokietnica - Tuchla 1:1 (0:0) Raba 60 - Mykhaylo 87-karny;

Wietlin - Węgierka 2:1 (1:1) Bednarz 44, 63 - Kurasz 27;

Laszki - Przedmieście 4:0 (2:0) Mateusz Gonciarz 23, Szpunar 43, Pik 68, Gwóźdź 80.

Mecz z 1. kolejki Łowce - Laszki (na boisku 0:1) zweryfikowano na walkower 0:3.

Klasa A Lubaczów

Na inaugurację sezonu w lubaczowskiej klasie A, Victoria Stary Dzików podejmowała Roztocze Ruda Różaniecka. Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie i do przerwy prowadzili. Po zmianie stron wszystko się odwróciło – dwa szybkie gole Eryka Wajsa i to gospodarze byli na prowadzeniu. W końcówce dobili Roztocze, strzelając gola już w doliczonym czasie gry. Hattrickiem popisał się Krzysztof Pieniązek z LKS-u Korzenica.

WYNIKI:

Stary Dzików – Ruda Różaniecka 3:1 (0:1) Wajs 46, 55, Puk 90+1 – Szwajka 9;

Wólka Krowicka – Młodów 1:1 M. Kaciuba – K. Wójciak;

Futory – Oleszyce 6:1 (3:0) M. Bem trzy, M. Pytel, D. Źrałka, samobójcza – K. Kowal;

Cewków – Zapałów 1:1 (1:0) Lis 9 – Dańczuk 65;

Horyniec-Zdrój – Krowica 1:1 Czaba – P. Chomyszyn;

Stary Lubliniec – Wielkie Oczy 1:6;

Korzenica – Cieszanów 5:1 dla gospodarzy: K. Pieniążek trzy, M. Gargała, D. Gargała.

Klasa A Przemyśl

Korona Trójczyce po porażce w pierwsze kolejce odniosła przekonujące zwycięstwo nad Strażakiem Sośnica. Po dwie bramki zdobyli Ariello Rogusq i Maciej Łach. Wysoką wygraną pochwalić może się także San Hureczko, który rozbił u siebie Leśnika Birczę. Świetne spotkanie rozegrali Arkadiusz Fedak i Sebastian Marciniak.

Sośnica - Trójczyce 1:4 (1:2)
Bramki: B. Marcińczak 33 - Ariello Rogusq 15, 25, Maciej Łach 66, 75.
Sośnica: Lisowski, Łysik, Łoś, P. Partyka, K. Partyka, P. Iwaneczko (75 Zaworski), B. Iwaneczko, Cyrek, Stopa, Marcińczak, Nikholz (46 Zdyb).
Trójczyce: Sierant (B. Hołyszko 65), Rogusq (70 Mateusz Łach), Podgórski, Niemiec (66 Jankowy), Majcher, Maciej Łach (80 Piwiński), Korniat, Kasprzyk, G. Hołyszko, Lorenowicz, Banaś.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Hureczko - Bircza 6:1 (3:0) Arkadiusz Fedak dwie, Sebastian Marciniak dwie, A. Kot, E. Walczyszewski - Antonik-wolny;

Maćkowice - Kalników 1:0 (0:0) Volodymyr Partyka 85;

Huwniki - Jaksmanice 0:1 (0:1) Miłosz Urban;

Krówniki - Żurawica 6:0 (1:0) Czekański trzy, Michałowski, Wiącek, Florek;

Kaszyce - Fredropol 2:2;

Grochowce - Kosienice 5:2 (3:1) Arkadiusz Gosa 19-karny, 39, P. Jakubiec 31, Tomasz Bednarz 53, 62 - N. Bobko 42, R. Kluz 64;

Dubiecko - Nakło-Starzawa 1:3 dla gości: P. Kitor, K. Krzyśko, M. Hajduk;

Klasa A Przeworsk

Jeden z faworytów do awansu, Gorliczanka ograła zawsze mocną Wisełkę. W pierwszej połowie gola zdobył najlepszy strzelec gospodarzy w ubiegłym sezonie Jacek Kyciński. Wynik spotkania ustalił w drugiej połowie Adrian Kojder. W drugim sobotnim meczu beniaminek z Żurawiczek po ciekawym meczu uległ Błyskawicy Rozbórz. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili jedną bramką. Na początku drugiej odsłony stracili dwa gole. Kolejną bramkę zdobył Wojciech Majkutowski z rzutu karnego. Goście z Rozborza jednak szybko odzyskali prowadzenie i zaksięgowali komplet oczek.

Gorliczyna – Siennów 2:0 (1:0) Kyciński 39, Kojder 58;

Żurawiczki – Rozbórz 2:3 (1:0) Rząsa 43, Majkutowski 55-karny - Tarociński 47, 58, Stańko 49;

Łopuszka – Babice 3:0 (1:0) Chmura 8, Jędryka 78-karny, Dziedzic 84;

Grzęska – Majdan 5:1 (0:1) Domka 53-karny, 74, Solarz 54, 78, Żuk 68 – Gardzielik 3;

Nowosielce – Krzeczowice 1:5 (1:1) Paluch – P. Gurak dwie, Mokrzycki, Pakuła, Białogłowski;

Wierzbna – Jagiełła 2:3;

Wola Buchowska – Rożniatów 1:7 (0:4) dla gospodarzy: Ilasz.