OAB Jarosław. MKS Radymno żegna się z okręgówką. Gorliczanie grali tylko 45 minut, ale zdążyli strzelić 10 goli

red
Piłkarze z Gorliczyny tak mocno dali w kość drużynie z Wierzbnej, że ta... nie wyszła na drugą połowę Grzegorz Kostka
San Gorzyce ze Startem Lisie Jamy strzeliły w sumie 6 goli, a komplet oczek pozostał w Gorzycach. Lubaczów, który do końca walczył o awans ze Skołoszowem, odprawił Czarnych. Radymno musiało wygrać, aby zachować szansę na utrzymanie, musiało wygrać.

Radymnianie przegrali jednak z Orłem Torki i przyszły sezon spędzi w klasie A. Podobnie spadek zalicza Sanoczanka, która przegrała z Płomieniem. Trzy bramki dla Płomienia zdobył Grzegorz Owarzany. Huragan na własnym boisku pokonał Szówsko i zapewnił sobie utrzymanie. Promyk pierwszy strzelił gola w Ostrowie, ale ostatecznie tylko zremisował. Orły skromnie pokonały Start Pruchnik.

LKS Skołoszów - Granica Stubno 2:0 (2:0)
Bramki
: Modny 25, Zarębiński 41.

Skołoszów: D. Buczkowski - Franków, P. Wojtowicz, Fudali (57 Broda), Pacuła - Mariash (73 K. Buczkowski), D. Wojtowicz, Zarębiński (73 Grendus), Florko (68 Jaromi) - Pilawa (78 Marek), Modny (80 Kuryj). Trener: Piotr Błażkowski.

Stubno: Wierzbicki – Czop, J. Styś, Harłacz, Kowal (46 Kupiec) - Mikulec, Gida (80 Kopacz), Wojciechowski, Hrycelak, Ochenduszkiewicz – A. Styś. Trener: Bogusław Sierżęga.

Sędziował Kublas (Jarosław)

Widzów: 200.

Lider ze Skołoszowa sezon przed własną publicznością pożegnał zwycięstwem nad Granicą. Wynik meczu otworzył Paweł Modny strzałem z rzutu wolnego, zaś zwycięstwo przypieczętował Artur Zarębiński. Po końcowym gwizdku miejscowi mogli wraz z kibicami świętować awans do 4 ligi. W drużynie ze Stubna, która jeszcze nie tak dawno grała w 4 lidze wystąpiło 7 młodzieżowców.

Ostrów - Urzejowice 2:2 (2:1) dla gości: Al. Kondracki 8, Wota 55;

Czuwaj - Piwoda 2:2 (2:0) Kitor 16, Łach 20 – Do. Skrzypek 71, samob. 73.

Klasa A Jarosław

Losy pojedynku Victoria - Łęg rozstrzygnęły się w drugiej połowie; obie drużyny kończyły grę w dziesiątkę. Po jednej czerwonej kartce dla obu ekip pokazał też sędzia meczu LKS Manasterz - Wisznia Nienowice. Czwartej w tym sezonie porażki, a drugiej na swoim stadionie doznał Hetman Laszki. Ta drużyna ma już zapewniony awans do klasy O.

Tuchla - Węgierka 1:1 (1:0) dla gości: Lizak 70;

Wietlin - Przedmieście 3:0 (1:0) Kamiński 8, Iglantowicz 73, Bednarz 83-karny.

Klasa A Lubaczów

Zapałów – Wólka Krowicka 2:3 (1:1) Hałuszczak 16, B. Dańczuk 49 – K. Hanus 6,85, M.Kubiszyn 57

Cieszanów – Horyniec Zdrój 1:5 Jarosiewicz – K. Bułas dwie, M. Łysakowski dwie, D. Łysakowski

Czarni Oleszyce – Stary Dzików 3:1

Wielkie Oczy – Cewków 4:1

Młodów – Ruda Różaniecka 3:2

Korzenica – Stary Lubliniec 5:6

Krowica – Futory 3:1

Klasa A Przemyśl

Nakło wygrało z Wiarem Huwniki, a ostatnią bramkę strzelił 56-letni zawodnik Stefan Mikulec. Podziałem punktów zakończyła się walka Pogórza Dubiecko z Cresovią Kalników, która od 25 minuty prowadziła 1:0. Decydująca okazała się zmiana wykonana w 82 minucie – wprowadzony wtedy na boisko Łukasz Jasiński zdobył bramkę na wagę remisu minutę przed końcem podstawowego czasu gry.

Dubiecko - Kalników 1:1 (0:1) Bramki: Łukasz Jasiński 89 - Daniel Stecyk 25;

Huwniki - Nakło 2:5 (1:3) Głowaty, Giergont - Mateusz Hajduk dwie, Grzegorz Dudek dwie, S. Mikulec;

Jaksmanice - Fredropol 2:2 (0:0) Ślimak 47, Domaradzki 65 - Podbilski 52, Duński 55;

Żurawica - Trójczyce 4:6 (3:1) Krzysztof Bajwoluk, M. Górniak - Sierant, Patryk Parawa trzy, Bratkowski, Majcher;

Hureczko - Krówniki 2:3 (0:0) dla gości: Czekański dwie, Gołębiowski;

Grochowce - Maćkowice 3:3 (3:1) dla gości: Ł. Pawłowski, A. Pawłowski. D. Dratwa;

Kaszyce - Kosienice 2:1 (1:0) Mateusz Gołębiowski dwie - Kuzioła. Pauza: Sośnica

Klasa A Przeworsk

W Gorliczynie mecz trwał tylko 45 minut. Miejscowi strzelili dziesięć bramek, a przyjezdni po przerwie nie zdecydowali się wyjść na boisko. Żuraw wywiózł komplet oczek z Babic. W takim samym stosunku jak Żuraw, wygrała w Jagiele, Ostrovia.

Babice - Żurawiczki 1:2 dla gości: Białogłowski, Majkutowski;

Jagiełła - Wola Buchowska 1:2 (1:1) Luch - Siwoń B. Goń;

Gorliczyna – Wierzbna 10:0 (10:0) Kyciński 21, 23, 24, 30, Weres 35, 41, 43, Kojder 6, Bober 12, Gujda 25;

Siennów - Łopuszka Wielka 12:2 (5:0) dla gospodarzy: Sirko trzy, Skrzypek trzy, G. Kuras, Głąb, M. Boratyn, Mazur, K. Boratyn, Zabłocki;

Rozbórz - Grzęska 1:2 (0:1) Dec - Solarz 35-karny, Mirek 74;

Rożniatów - Nowosielce 3:0 (1:0) Surmiak, M. Wilczek, Wywrot;

Krzeczowice - Majdan Sieniawski 2:1 (0:1) Pakuła, Mazurek - Gardzielik.

Klasa B Jarosław

Iskra Zabłotce zrównała się punktami z Tęczą Jankowice. Duet liderów już wcześniej zapewnił sobie awans do klasy A.

Jankowice - Zadąbrowie 2:3 (0:2) Skop 60, Mazurkiewicz 85-karny - Kędzior 22, Noga 36, P. Gancarz 47;

Michałówka - Zabłotce 0:7 (0:2) Dubanik 40, 88-karny, sam. 29, Wojtowicz 58-karny, Jaromi 60, Zubrzycki 80-karny, Noga 85;

Rudołowice - Tuczempy 0:5 (0:3) Lis dwie, Dziedzic, Pacuła, Ochab;

Wysocko - Makowisko 7:2 (3:1) Janiec trzy, Białowąs dwie, Wielgos, sam. - Nienajadło 40, Sycz 54;

Cetula - Łazy 8:0 (4:0) Sabat dwie, Bobel dwie, Kudera, Wieliczko, Wójcik, Gac. Pauza: Duńkowice.

Klasa B Lubaczów

Huragan Basznia Dolna drugą drużyną która wywalczyła awans do lubaczowskiej A klasy.

Mołodycz – Legia Oleszyce 2:1Zagrobelny, Arian – Rymarowicz

Opaka – Narol 1:6 Kucharski – Nisztuk trzy, Banaś dwie, Bielec

Łukawiec – Miękisz Nowy 3:6

Zalesie – Płazów 3:6 Kuźniar, Stec, Koraszynski – Bundyra trzy, Sikora trzy

Wola Wielka – Basznia Dolna 1:2 (0:1) Reszko – Tokarz, Byra (sam)

Klasa B Przemyśl

Rezerwy Polonii, które wcześniej zapewniły sobie awans przegrały w Nehrybce. Walka o drugie premiowane awansem miejsce rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Batycze i Orzechowce nie odpuszczaja, obie ekipy wygrały swoje mecze.

Olszany – Ujkowice 6:1 (1:1) Chawa 45, 64, 84, Grochoła 59, Rożek 78, 79 – Stachura 12;

Nehrybka - Polonia II 3:1 (1:1) dla gości Halendy;

Batycze – Bolestraszyce 3:2;

Orzechowce – Walawa 6:2 (1:1) dla gospodarzy: Sikora dwie, Kwater dwie, Gołąb, samob;

Niziny – Medyka 3:0

Klasa B Przeworsk

Pewny awansu Start Mirocin przegrał w Tryńczy z Wisłoczanką. Wisłok w drugiej połowie strzelił cztery bramki i zainkasował trzy punkty. Wicelider z Hawłowic do przerwy przegrywał, jednak w drugiej [połowie odwrócił losy meczu.

Tryńcza - Mirocin 3:1 (1:0) Bury dwie, Wojtyna - Sołoma;

Świętoniowa - Jodłówka 4:0 (0:0) K. Mirek dwie, Birek, Kojder;

Zarzecze - Niżatyce 0:2;

Hawłowice - Manasterz 2:1 (0:1) dla gości Argasiński;

Kisielów - Gać 4:2 (2:1) Czekalski dwie, Piekarz, Syk (karny) - Szewczyk, Sitek;

Maćkówka - Rozbórz Długi 1:1 (0:1) Granda 61 - Kolasa 35.