OAB Jarosław. Relacja, wyniki, strzelcy. Pierwszy punkt MKS Kańczuga [ZDJĘCIA]

Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) pokonał rywala z Kaszyc.
Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) pokonał rywala z Kaszyc. Grzegorz Kostka
Piłkarze z Kańczugi w Gorzycach wywalczyli remis, tym samym zdobyli pierwszy punkt w sezonie.

Klasa O

Pierwsze zwycięstwo odniósł zaś Piast, który pokonał Start Pruchnik. Santos w najmniejszym możliwym stosunku ograł Hetmana.

Orzeł Przeworsk - Biało-Czerwoni Kaszyce 2:1 (0:1)

Bramki: Piątek 46, 51 – Stopa 22.

Orzeł: Bieleń – Gurak, Broda, Pikuła (85 Fluda), Kowal - Młodnicki ż (61 Kocur), Obłoza, Lech ż, Kielich - Piątek (68 Bogacz), Boratyn (46 Majba ż). Trener Marcin Laska.

Kaszyce: Przybyszek – Majcher, Mat. Grabowski, Radwanski ż – Lizak ż (81 Mac. Grabowski), K. Kuźminski ż, Cyran, Sawka ż (65 Wielgosz) – Stopa, Trelka, Ziobro. Trener Maciej Mikłasz.

Sędziował Puka (Jarosław).

Widzów 300.

Orzeł pokonał kolejnego rywala, jednak swoja grą nie zachwycił. W pierwszej połowie gospodarze nie potrafili wykorzystać żadnej sytuacji, a za to stracili gola. Losy meczu rozstrzygnęły pierwszy minuty po przerwie. Wtedy to Marcin Piątek zdobył dwa gole i mimo okazji z obu stron wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Piwoda - Laszki 1:0 (0:0) Gawura;

Piast – Pruchnik 2:0 (1:0) Duda 25, Strawa 74;

Gorzyce - Kańczuga 3:3 (1:1) Słysz, Groch, Kubrak – M. Cieleń, Kielich, Cichy;

Gorliczyna - Lubaczów 0:6 (0:3) Hass 18, 42, 64, Roman 44, Hojdak 63, Piotr Hawrylak 72;

Gniewczyna – Urzejowice 3:4 (1:2) Mirek 45+1, 55, 90+4 - Bochnak, Gaweł, Drabik dwie;

Horyniec – Morawsko 0:2 (0:1) Owarzany 33, 77;

Torki – Lisie Jamy 1:1 (0:1) Łapisz - Zygarlicki.

Klasa A Jarosław

MKS Radymno wysoko wygrało w Jankowicach, chociaż po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało. Gospodarze pękli po zmianie stron, Hat-trickiem w samej końcówce meczu popisał się Jarosław Stysiał, który w 5 minut dobił gospodarzy. Okazałe zwycięstwa odniosły też drużyny Wirażu Chłopice, Czarnych Pawłosiów i Sanoczanki Święte. Tabelę z zerowym dorobkiem zamyka zespół Błękitnych Pełkinie.

Tęcza Jankowice - MKS Radymno 0:6 (0:1) Fedyk 30, Karakuszka 50, Zagulak 60, Stysiał 84, 85, 89;

Błękitni Pełkinie - Sanoczanka Święte 0:4 (0:2) Andreasik 34, Grabski 43, Metz 61, Niedźwiecki 83;

Szkło Młyny - Dąb Dobkowice 0:3 (0:2) Tarnawski, Rokicki, Gala;

Czarni Pawłosiów - KS Węgierka 5:0 (3:0);

Wiraż Chłopice – Wietlin 7:1 (5:1) dla gospodarzy: Łukasiewicz trzy, Łuc dwie, Marcińczak, Duda;

Łęk Ostrów - LKS Manasterz 2:1 (1:0) dla gości: Gawura;

Iskra Zabłotce - Victoria Kidałowice 1:2 (1:1) dla gospodarzy: Zubrzycki;

Fredro Surochów - KS Szówsko 1:3 (0:1) dla gości: Ciurko, Kozyra dwie;

Klasa A Lubaczów

Drugiej porażki w sezonie doznali zawodnicy z Zapałowa, którzy musieli uznać wyższość Czarnych Oleszyce. Pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie z Oleszyc zdobył 17- letni Kornel Filipowicz, który precyzyjnym strzałem ustanowił wynik spotkania. Przy pierwszej bramce asystę zanotował bramkarz Rafał Bębnik. Druga drużyna z Gminny Oleszyc musiała uznać wyższość Victorii z Starego Dzikowa.

Czarni Oleszce – Orkan Zapałów 3:1 (2:0) Buksak 19, Kubala 22, Filipowicz 90 – Luft 61;

Victoria Stary Dzików – Błękitni Futory 1:0 (1:0) Kornaga 22;

Cewków – Stary Lubliniec 1:2

Krowica – Korzenica 4:3 dla gospodarzy: P.Chomyszyn dwie, Pilip, Nizierski

Wielkie Oczy – Narol, 0:2 M. Banaś, Mazurkiewicz

Młodów – Basznia Dolna 1:2

Klasa A Przemyśl

Kibice w Kosienicach oglądali bardzo emocjonujące spotkanie. Niestety, dla nich nie skończyło się ono pomyślnie, bo z wygranej cieszyli się przyjezdni. Drużyna Cresovii zaczęła od szybkiej bramki, ale później oddała inicjatywę i na prowadzeniu była Tęcza. W ostatnich 20 minutach zespół z Kalnikowa postawił wszystko na jedną kartę. Opłaciło się, bo najpierw wyrównał stan meczu, a tuż przed ostatnim gwizdkiem zapewnił sobie trzy punkty. Kolejne, pewne zwycięstwo zanotował przemyski Czuwaj.

LKS Nakło - Wiar Krówniki 2:2 (1:1) dla gości: B. Mirek dwie;

San Hurko/Hureczko - Granica Stubno 1:0 (0:0);

Tęcza Kosienice - Cresovia Kalników 3:4 (2:1) dla gości: Hajduk 1, 65, Nycz 70, Polny 89;

Polonia II Przemyśl - GKS Orły 1:2 Hajduk 29 - Przytuła 13, Sedlaczek 65,karny;

Żurawianka Żurawica - Gwiazda Maćkowice 0:3 (0:2);

Unia Fredropol - Fort Jaksmanice 3:0 (3:0);

Pogórze Dubiecko - Czuwaj Przemyśl 0:6 (0:3) Świst 30, 69, Kocaj 32, 36, Fudali 77, Urbański 87;

LKS Batycze - Korona Trójczyce 0:0.

Klasa A Przeworsk

Znakomity start rozgrywek mają drużyny z Żurawiczek i Jagiełły, obie ekipy zaksięgowały kolejny komplet punktów. W Łopuszce kibice bramek nie zobaczyli. W Babicach zespoły czekały na sędziów, lepiej na tym wyszli goście, którzy już do przerwy strzelili dwie bramki.

Łopuszka - Hawłowice 0:0;

Jagiełła - Nowosielce 1:0 (0:0) Rachfał 60;

Żurawiczki - Rozbórz 4:1 (1:1) Kubas 20, 87, Majkutowski 61, Rzasa 68 – S. Goń 13;

Babice - Grzęska 1:2 (0:2) dla gości: Popielarski 18, Bartnik 40;

Siennów - Majdan 5:0 (1:0) G. Kuras trzy, ZIęba dwie;

Krzeczowice – Wola Buchowska 1:0 (0:0) D. Białogłowski 75;

Rożniatów - Mirocin 7:1 (2:0) dla gospodarzy: Zielonka dwie, M. Wilczek trzy, Podgórski, K. Surmiak.

Mecz Wola Buchowska - Jagiełła (na boisku 1:2) zweryfikowano jako walkower 0:3.

Klasa B Jarosław

Rezerwy Piasta Tuczempy nie miały litości dla rywala z Łazów. Spotkanie od pierwszych minut toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy byli blisko dwucyfrowego wyniku. Zespół Przedmieścia Jarosław powalczył na trudnym terenie w Cetuli, ale zabrakło mu atutów, a miejscowi byli skuteczniejsi. Piłkarze z Łowiec nie dali rady w Muninie, gdzie przegrali dwoma trafieniami. Te trzy ekipy; Łazowianka, Przedmieście i Łęg na pierwsze punkty w tym sezonie wciąż muszą jeszcze czekać.

Wesoła Zadąbrowie - Tęcza Wysocko 1:3 (1:1) dla gospodarzy Marut 3;

Wisznia Nienowice - Makovia Makowisko 2:0 (1:0);

Delin Munina - Łęg Łowce 2:0 (1:0) Kubas 10, Bugryn 82;

Dąb Cetula - Przedmieście Jarosław 3:1 (2:1) Wójcik, Wieliczko, Plasło - Zagrodnik;

Sanovia Michałówka - Korona Tuchla 3:1 (3:0) Dziobak 10, Łuc 12, Stopa 44 - Banaś 80;

Piast II Tuczempy - Łazowianka Łazy 9:0 (5:0).

Klasa B Lubaczów

Udany powrót na swój stadion zaliczyli zawodnicy z Woli Wielkiej. Dużo nowych twarzy w Legii Oleszyce, która zapowiada walkę o awans.

Legia Oleszyce – Antoniki 1:1 (0:0) T. Ozimek – Hypiak;

Wola Wielka – Ruda Różaniecka 6:0 (2:0) Czereczon 28,55 Putkowski 45 – karny, Wagner 52, Baluszczak 60, Sienkiewicz 70;

Mołodycz – Zalesie 4:0 (2:0) Zagrobelny 10,63, Arian 3, samobójcza 46;

Miękisz Nowy – Leśnik Płazów 6:1 Trojnar dwie, Bawoł, Olejarz dwie, Kłak – Bundyra;

Opaka – Łukawiec 2:2

Zdrój II Horyniec - pauza

Klasa B Przemyśl

Piłkarze z Orzechowiec i Olszany jako jedyni po dwóch kolejkach mają komplet oczek. Obie ekipy wygrały swoje mecze na wyjazdach. Fenix, który tydzień temu zdobył 12 goli tym razem przegrał w Wyszatycach.

Klasa B Przeworsk

Pierwszym liderem została Wisłoczanka, która wysoko pokonała Zorzę. Pogórze pierwszy mecz po reaktywacji przegrało z Błękitnymi Maćkówka. Wierzbna musiała uznać wyższość Huraganu.

Tryńcza - Zarzecze 6:2 (5:0) Bury trzy, A. Kasia, Jakubiec dwa – Tarociński dwie;

Rokietnica - Maćkówka 0:2 (0:1) Gujda 42, Drozd 59;

Wierzbna - Rozbórz Długi 2:4;

Jodłówka - Niżatyce 2:3 (0:2) Dragan, Kamiński - Kubicki, Kałamarz, Czopor;

Gać - Kisielów 1:1 (1:0) K. Sitek - Stachowicz.