OAB Jarosław. Relacja, wyniki, strzelcy. Skołoszów ograł Czuwaj i ma juz dziewięć punktów przewagi

red
Grzegorz Kostka
Pierwszej porażki w sezonie doznał MKS Kańczuga. Dziewiąte trafienie obrońcy Błękitnych Wierzbna, Damiana Ostrzywilka.

Klasa I

Płomień Morawsko – MKS Kańczuga 3:1 (2:0)

Bramki: Kuźniar 26, 29, Owarzany 87 – Barszczak 48.

Morawsko: Stawarz - Draus, Kuźniar, Ł. Pajda, Niemczak ż - Szuflita, Pilch - Mazur, M. Pajda ż, Dylewski (72 Skiba) – Sawa (58 Owarzany ż). Trener: Jarosław Kos.

Kańczuga: Płocica – Ł. Borcz, Gaweł, Cieleń ż, A. Gurak – Barszczak **ż, Kudła ż, Cichy (55 Dziedzic), P. Gurak, Kielich ż, Ostrzywilk. Trener: Arkadiusz Kiszka.

Sędziował: Drabik (Jarosław).

Mecz drużyn ze ścisłej czołówki nie zawiódł. Nie pokonana Kańczuga tym razem musiała uznać wyższość rywala. Strzelanie bramek dla gospodarzy rozpoczął Szymon Kuźniar, trafiając dwa razy po uderzeniach głową. Tuz przed przerwą Płomień omal nie zdobył trzeciej bramki, strzał Marka Pajdy wylądował na poprzeczce. Tuż po przerwie bramkę kontaktową dla gości zdobył Szymon Barszczak. W kolejnych minutach dwie znakomite sytuacje zmarnowali gospodarze. W końcówce meczu wynik spotkania ustalił Grzegorz Owarzany, wykorzystując sytuację sam na sam.

Gorzyce – Gniewczyna 6:0 (4:0) Kielbasa dwie, Poprawa dwie, E. Flak, Groch;

Leszno – Orły 2:0 (1:0) Kuszaj 11, Głuszko 85.

Klasa A Jarosław

W najciekawszym meczu kolejki wicelider z Laszek pokonał rywali z Chłopic, mimo iż do przerwy przegrywał. Santos Piwoda zgodnie z planem ograł KS Wietlin i dopisał do swojego dorobku komplet oczek. W dole tabeli cenne punkty zdobyli zawodnicy Muniny i Manasterza.

Tuchla - Surochów 1:0 (1:0) P.Wolański 25;

Piwoda - Wietlin 4:2 (1:2) Pindak 28, G.Broda 30, 64, Bzdoń 74 – Jasny 76, D. Bednarz 84;

Chłopice - Laszki 1:2 (1:0) Łukasiewicz 45 – M. Czerwiński 49, 66;

Jankowice - Pełkinie 2:3 (1:2) Skowron 38, Jakubik 57 – Słysz 8, Ilasz 15, Rupar 47;

Młyny - Kidałowice 3:1 (0:0) dla gospodarzy: Gołębiowski 67, Kądzior, Bachmat 84;

Rokietnica - Węgierka 1:2 (0:1) Pelc 62 – Foremny 15, Kurasz 55;

Nienowice - Manasterz 0:0;

Munina – Przedmieście Jarosław 3:1 (1:1) Drozdowicz dwie, Sudoł – Kuglarz 20.

Klasa A Lubaczów

Start Lisie Jamy stracił pierwsze punkty w sezonie, ale drużyna lidera musiała radzić sobie bez pięciu piłkarzy, którzy pozostają w kwarantannie. Aż 10 goli padło w Cieszanowie, gdzie miejscowa Juwenia przegrała z wyżej notowaną Gwiazdą Wielkie Oczy 2:8. Sporo bramek padło również w Zapałowie; tu miejscowy Orkan ograł ekipę z Płazowa 6:3. Zdrój rozbił Czerwonych 6:0 - hattricka zanotował Sebastian Rogowski, jedno trafienie zanotował Łukasz Puzio, a po bramce zdobyli również bracia Urban: Rafał i Marcin.

Cewków – Horyniec 0:6 (0:2) S. Rogowski trzy (jedna z karnego), R. Urban, M. Urban, Ł. Puzio;

Stary Dzików – Wólka Krowicka 1:4 T. Ozimek - Piotr Hanus dwie, G. Furgała, Mirosław Kubiszyn;

Lisie Jamy – Oleszyce 0:0;

Ruda Różaniecka – Krowica 0:3 P. Chomyszyn dwie, P. Furgała;

Cieszanów – Wielkie Oczy 2:8 dla gości: M. Głuszyk, Piotr Hawrylak cztery, K. Sopel-karny, K. Kuchta dwie;

Zapałów – Płazów 6:3 (3:0) B. Dańczuk 25, 63, M. Kozyra 32, 88, 90, J. Małek 38-karny – W. Sikora dwie, K. Sobczyszyn.

Rozegrano awansem Futory – Antoniki 3:0 (2:0) Kudyba 35, Żrałka 44, Czerski 81;

Pauza Łukawiec.

Klasa A Przemyśl

Fort Jaksmanice ograł lidera tabeli Wiar Krówniki i zdobył bardzo cenne trzy punkty. Strzelcem jedynego gola był Karol Furman. Tęcza Kosienice wygrła z Pogórzem Dubiecko, ten mecz też miał jednego bohatera - strzelca dwóch bramek - Piotra Nycza. Orzeł Torki rozgromił Wiar Huwniki 4:0, a Żurawianka Żurawica podzieliła się punktami z Sanem Hureczko.

Jaksmanice - Krówniki 1:0 (0:0) Karol Furman 77;

Medyka - Batycze 2:1 (2:1) M. Adamski, Ł. Piwowar - K. Bajwoluk 51;

Kosienice - Dubiecko 2:0 (1:0) Piotr Nycz dwie;

Ujkowice - Fredropol 1:4 dla gości: Delikat, Bal, K. Pelc, Fujarowicz;

Maćkowice - Kalników 2:3 (1:1) M. Zagulak dwie - Konieczny, Kalawski, Pelc;

Huwniki - Torki 0:4 Hubert Baran dwie, K. Tomaszewski, P. Chrobak;

Hureczko - Żurawica 2:2 (0:0) gospodarze w 50 minucie, 70 samobój - Marcin Dmitrzyk 75, Maciej Bąk 84.

Mecz Sośnica - Wyszatyce nie odbył się; goście nie dojechali na spotkanie.

Pauza: Nakło-Starzawa.

Klasa A Przeworsk

W mecza na szczycie Błyskawica uległa na własnym boisku Wisełce i straciła pozycję lidera. Potknięcie ekipy z Rożniatowa wykorzystał Promyk, wygrywając w Krzeczowicach. Cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze z Wierzbnej w Grzęsce, która to jak tak dalej pójdzie to w krótkim czasie, z solidnej ekipy grającej w okręgówce wyląduje w Klasie B. Dla Grzęski jest to pierwsza runda w historii XXI wieku, kiedy to na własnym boisku drużyna nie zdobyła nawet punktu. Dla drużyny z Wierzbnej jedną z bramek zdobył Damian Ostrzywlik i jest to dziewiąte trafienie zawodnika grającego na pozycji obrońcy.

Cieszacin Wielki - Majdan Sieniawski 1:5;

Nowosielce – Gorliczyna 3:3 (1:1) Zieliński 40, M. Kowal 70, Ł. Kowal 83 - Knytel 15 Kycinski 55, Nykanowicz 60;

Krzeczowice – Urzejowice 0:3 (0:0) Mikuła 50, Kondracki 83, Drabik 86;

Rożniatów – Siennów 0:3 (0:0) G. Kuras, Gawlowski, Garbarz;

Rozbórz – Jagiełła 1:2 (1:1) Tarociński – Luch, Pietruś;

Grzęska – Wierzbna 0:3 (0:0) Ostrzywilk 60-karny, Duliban 70, Liszewski 90+2;

Łopuszka Wielka – Babice 5:2 (3:1) Bawor 24, 26, B. Dziedzic 33, Trzyna 76, Zajac 79 – Ł. Pawlowski 81, M. Pawlowski 10.