OAB Jarosław. Skołoszów uratował zwycięstwo w ostatniej minucie [RELACJE, WYNIKI, ZDJĘCIA]

red
Promyk Urzejowice (biało-czerwone stroje) wysoko ograł Iskrę Cieszacin Wielki.
Promyk Urzejowice (biało-czerwone stroje) wysoko ograł Iskrę Cieszacin Wielki. Grzegorz Kostka
LKS Skołoszów zwycięstwo uratował w 90 minucie. MKS Kańczuga wysoko wygrał w Młodowie.

Klasa O

Zryw Młodów - MKS Kańczuga 1:6 (0:3)

Bramki: Mielnik 52 - A. Gurak 11, Ostrzywilk 19, 78, samob 22, Uchyra 68, Kiszka 89.

Młodów: K. Szmagara – Madej, Kuziemski, A. Antonik (75 Szymeczko), Cisek (83 M. Szmagara), Mielnik (83 Puk), Kwaśniak, Młodziński, Lis, Janczura (46 Powroźnik), K. Antonik. Trener: Michał Kuziemski.

Kańczuga: Groch - Cieleń, Borcz, Frankiewicz, A. Gurak – Ostrzywilk, Cichy (69 P. Gurak ż), Barszczak, Kudła (82 Kiszka) - Kielich (78 Chmura), Dziedzic (54 Uchyra). Trener: Arkadiusz Kiszka.

Sędziował Pszonak (Jarosław).

Widzów: 100

Jeden z kandydatów do awansu nie miał większych problemów z pokonaniem Zrywu. Goście już do przerwy zdobyli trzy gole. Tyle samo dołożyli w drugiej połowie.

Stubno – Czuwaj 1:0 (1:0) K. Mikulec 23-karny;

Lubaczów - Gniewczyna 2:3 (1:1) Hojdak, Krzemiński. - Borcz (karny), Jagieła, J. Słysz;

Narol – Gniewczyna 0:3 vo;

Zarzecze - Lubaczów 0:3 vo.

Klasa A Jarosław

Santos zagrał bez swoich podstawowych napastników, mimo tego wbił Hetmanowi 5 bramek. Trzy były dziełem Piotra Pindaka. W doliczonym czasie ten zawodnik był o mały włos od zdobycia jeszcze jednego gola. Po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki, spadła w okolice linii bramkowej, ale zdaniem sędziego tej linii nie przekroczyła. Drużyna z Piwody przekroczyła za to barierę stu goli strzelonych w całym sezonie. Swoich kibiców ostatnio nie rozpieszczała Wisznia Nienowice. W sobotę się przełamała i odniosła pierwsze wiosenne zwycięstwo.

Piwoda - Laszki 5:0 (3:0) P. Pindak 12-karny, 83, 90-karny, Dziak 24, Wojciechowski 43;

Nienowice - Przedmieście 2:1 (0:1) Halwa 64, Majka 87 - Środek 25-karny.

Chłopice - Pełkinie 5:0 (2:0) Łukasiewicz 22, 34, Adamarek 72, 85, Kalemba 90;

Surochów - Wietlin 3:0 (0:0) W. Mazur 51, 68, Mokijewski 86;

Jankowice - Kidałowice 2:3 (1:2) Skowron 36-karny, 82 - Bichajło 4, 5, Przybek 76;

Młyny - Węgierka 0:2 (0:1) S. Wojdyła 38, A. Wojdyła 90+2;

Tuchla - Munina 1:1 (1:0) Hirny 10-głową - Ochab 90-głową;

Rokietnica - Manasterz 0:1 (0:1) Pietruszka 14.

Klasa A Lubaczów

Do sporej niespodzianki doszło w Rudzie Różanieckiej, gdzie Roztocze nie tyle co wygrało z Gwiazdą Wielkie Oczy, co ją zdeklasowało! Gospodarze już do przerwy prowadzili 5:0, a po przerwie dołożyli kolejne cztery trafienia. Goście odpowiedzieli jedną bramką. Cztery gole w barwach Zdroju Horyniec strzelił Artur Hass, brat Pawła – grającego obecnie w Texom Sokole Sieniawa.

Ruda Różaniecka – Wielkie Oczy 9:1 (5:0) Sikora 11, 28, Rozner 21, Zastawny 31, Urbaniak 38, 70, Ważny 83, Kasperski 87, Farion 90+1 – Kuchta 85;

Łukawiec – Horyniec 0:8 (0:5) A. Hass cztery, Krzysztof Kazik dwie, K. Mazurkiewicz, K. Bułas;

Cewków – Wólka Krowicka 2:1 (0:0) Witko 58-karny, Rogoża 78 - G. Furgała 49;

Antoniki – Lisie Jamy 0:5 (0:3) Sz. Furgała 17, 53, 72, Tobiasz Sęga 36, 42;

Futory – Krowica 3:2 (2:1) Romaniszyn 2, Czerski 37, 90+2 - Chomyszyn 6, Terech 47

Płazów – Cieszanów 0:7 (0:1) Horodko 8, G. Wróbel 47, Mielnik 55, Sałek 61, samobójcza 65, Przestrzelski 71, Krzaczyński 82.

Rozegrano awansem w środę: Stary Dzików – Oleszyce 4:0 (1:0) Pracało 20-sam., Nieckarz 65, 90, Puk 77;

Klasa A Przemyśl

Strażak Sośnica uległ u siebie 1:2 w meczu z Pogórzem Dubiecko, choć do przerwy prowadził 1:0. Zwycięstwo gościom zagwarantował świetnie dysponowany Kamil Baran, który zdobył dwie bramki pod koniec drugiej połowy. Zacięte spotkania rozegrały Tęcza Kosienice z Unią Fredropol (5:4) oraz San Hureczko z LKS-em Batycze (4:3).

Medyka - Krówniki 1:2 (1:1) J. Cwynar 14 - D. Czekański 25, D. Gołębiowski 77;

Sośnica - Dubiecko 1:2 (1:0) K. Klaczkowski 38 - Kamil Baran 61, 78;

Kosienice - Fredropol 5:4 Fabian Buczyński dwie, Damian Buczyński dwie, W. Kuzioła - Pelc, Bal, Łoś, Winiarski;

Hureczko - Batycze 4:3 (1:0) dla gospodarzy: Arkadiusz Fedak dwie, A. Kot. K. Karaś;

Jaksmanice - Nakło-Starzawa 2:2 (0:1) B. Domaradzki dwie - K. Wasiewicz, P. Kazimir;

Huwniki - Kalników 4:2 (2:0) dla gospodarzy: Waldemar Gierczak dwie, Głowaty, Giergont;

Maćkowice - Żurawica 2:1 (2:0) W. Kostecki 11, K. Mazur 32 - G. Hajduk 50;

Ujkowice - Torki 2:2 (2:1) K. Stachura, Kilian - P. Gagat, P. Chrobak.

Pauza: Wyszatyce.

Klasa A Przeworsk

W Urzejowicach miejscowy Promyk wysoko pokonał Iskrę. Do przerwy nie zanosiło się na taki wynik, co więcej kibice nie obejrzeli żadnej bramki. W drugiej połowie lider zdobył osiem bramek i zwycięstwem odpowiedział na triumf Błyskawicy w Wierzbnej. Wice lider na wyjeździe zdobył sześć goli i podobnie jak Promyk więcej goli zdobył po przerwie. W trzecim sobotnim meczu Zorza nie dała rady Cresovii, która skopiowała wyczyn Promyka i również zdobyła osiem goli. Łupem bramkowym dla gości podzieliło się czterech zawodników, którzy zgodnie zdobyli po dwa gole.

Urzejowice – Cieszacin 8:0 (0:0) Mroczka 56, 64, 70, 77, 82, A. Kondracki 61, Orzechowski 75, Hanus 78;

Jagiełła - Krzeczowice 2:8 (1:3) Hanejko 21, Luch 52 - Pakuła 35, 67, Szczepanski 6, 69, Bialogłowski 14, 85, Mazurek 50, 73;

Wierzbna - Rożniatów 1:6 (0:2) Kielich 76 - M. Wilczek 18, 31, 52, 60, Pańko 48, Kiełbowicz 83;

Majdan – Nowosielce 6:0 Kosior dwie, Kyć, Gardzielik, Miłosz, Niemczyk;

Gorliczyna - Siennów 1:1 (0:0) Kojder 58 - Kuras 68;

Babice - Rozbórz 3:2;

Łopuszka - Grzęska 4:0 (1:0) samob 31, Wiącek 85, Bawor 87, Kwolek 90.

Klasa B Jarosław

Osiem goli padło w Łazach, ale siedem zdobył zespół Sanovii Michałówka. Tęcza napędziła sporo strachu liderowi, jednak ostatecznie Dąb wygrał 3:2. Skromnie na wyjeździe zwyciężyła Cetula, zaś Makovia jako jedyna zgarnęła komplet punktów na własnym boisku.

Łazy - Michałówka 1:7;

Wysock – Dobkowice 2:3;

Makowisko - Rudołowice 3:0;

Duńkowice - Cetula 0:1.

Klasa B Lubaczów

W Korzenicy kibice obejrzeli aż dzisięć goli, z czego miesjcowi do siatki rywali trafili aż dziewięć razy. Huragan nie odpuszcza pościgu za wspomnianą Korzenicą i również odpowiedział zwycięstwem, zdobywając sześc goli w Mołodyczy. Pierwsze zwycięstwo odnieśli Zjednoczeni Zabiała.

Korzenica – Zalesie 9:1 dla gospodarzy: Pieniążek trzy, Nawłoka dwie, Kamień, Kłak, Piesiak, Broda;

Miękisz Nowy - Wola Wielka 0:3 (0:2) Mazurkiewicz 22, 33, 57;

Oleszyce - Zabiała 1:2;

Stary Lubliniec – Opaka 3:1;

Mołodycz - Basznia Dolna 1:6 (0:3) dla gości: Tokarz 12, 15, Szeliga 22, Szeliga 55, Gutkowski 58, 73.

Klasa B Przemyśl

Iskra Zabłotce popisała się niebywałym wyczynem, zdobywając jedenaście goli na boisku w Nizinach. Walawianka skromnie pokonała Wesołą, zaś Korona Olszany walcząca z Leśnikiem o drugie premiowane, awansem miejsce pokonała Radę.

Walawa - Zadąbrowie 1:0;

Niziny - Zabłotce 0:11;

Olszany – Orzechowce 4:2;

Trójczyce - Bircza 3:0

Klasa B Przeworsk

Sobol, który praktycznie przez cały sezon plasował się w czołowej dwójce, przegrał z Wisloczanką i wypadł z miejsc premiowanych awansem. W meczu dwóch drużyn z dołu tabeli padł wynik nierozstrzygnięty, a obie ekipy zdobyły po jednym golu.

Niżatyce - Tryńcza 0:4 (0:3) Bury 8, Brus 16, Kuźniar 36, Sosnowy 87;

Jodłówka - Mirocin 1:1;

Hawłowice - Żurawiczki 1:2 (0:2) dla gości: Majkutowski, Pelc;

Świętoniowa - Wola Buchowska 2:5 dla gospodarzy Lasek, Jagieła;

Kisielów - Maćkówka 1:5 (1:3) Podgórski 34 – Granda 5, Surówka 26, 60, Pieniążek 45, Drozd 68;

Rozbórz Długi - Manasterz 3:0 (2:0)