OAB Jarosław. Wyniki, relacja, strzelcy. Pięć bramek Startu Pruchnik w drugiej połowie [ZDJĘCIA]

red
Gorliczanka (czerwono-czarne stroje) pokonała Ostrovię i zachowała pozycje lidera w klasie A Przeworsk. Grzegorz Kostka
Dużo ciekawego działo się na boiskach okręgu Jarosław.

O Jarosław

Granica przedłużyła swoje szanse na utrzymanie pokonując Czuwaj. Jedną z bramek zdobył debiutant Konrad Ochenduszkiewicz rocznik 2005. Start Lisie Jamy, które na wiosnę radził sobie bardzo dobrze, dostał srogie lanie w Urzejowicach. Promyk zagrał znakomite spotkanie, a w 20 minut drugiej połowy zdobył cztery bramki. Huragan zwycięstwo nad Radymnem stracił w końcowych fragmentach meczu.

LKS Skołoszów - Sanoczanka Święte 2:0 (1:0)

Bramki: Modny 15, Broda 69.

Skołoszów: D. Buczkowski - Franków ż, Fudali, P. Wojtowicz ż, Pacuła - Mariash (75 K. Buczkowski), D. Wojtowicz, Broda (69 Zarębiński), Grodecki (23 Jaromi) - Pilawa (83 Marek), Modny (83 Grendus). Trener: Piotr Błażkowski.

Świete: Siara - K. Białowąs, Bogacz, G. Karbownik ż, J. Kisielewicz żż cz [67] – Lach, A. Mucha, Andreasik, K. Karbownik, Kobrzyński - Grabski ż (65 M. Mucha). Trener: Marcin Mucha.

Sędziował: Szpilka (Przeworsk).

Widzów: 200.

Derbowy mecz padł łupem gospodarzy, którzy już w 15 minucie otworzyli wynik meczu po strzale Pawła Modnego. W drugiej połowie miejscowi mogli zdobyć drugą bramkę w 67 minucie, jednak rzut karny egzekwowany przez Wojciecha Pilawę, obronił Mateusz Siara. Chwilę później Jacek Broda zdobył drugiego gola. Do końca meczu żadna ze stron mimo stwarzanych okazji bramek już nie zdobyła. Tym samym Skołoszów pozostał na pozycji lidera.

Morawsko - Orły 1:0 (1:0) Skrzypek 4;

Stubno - Czuwaj 2:0 (0:0) Czop 54, Ochenduszkiewicz 68;

Urzejowice – Lisie Jamy 5:0 (1:0) Dziedzic 8, 47, 54, Bochnak 57, Drabik 65;

Gniewczyna – Radymno 2:2 (2:0) Piątek 25, Klepacki 35-samob. - Buczkowski 52, Karakuszka 80;

Pruchnik – Gorzyce 6:2 (1:1) W. Znamienczyków dwie, Czarniecki, K. Rabczak, K. Mikłasz, Stanik- Jagodziński 27, Kubrak 58;

Szówsko - Pawłosiów 2:2 (1;2) Brodowicz 35, Bojarski 83 - Wańkowicz 10, 35

Torki - Ostrów 1:0 (0:0) Wiątek 80.

Klasa A Jarosław

To już pewne: Hetman Laszki w przyszłym sezonie zagra w klasie okręgowej. Przesądziło o tym niedzielne zwycięstwo nad Delinem. Gratulujemy awansu! W tej kolejce aż trzy spotkania nie doszły do skutku.

Kidałowice - Dobkowice 2:2 (1:0) Bichajło 61, Oczkowski 88 - K. Wota 6, Lorenowicz 89;

Manasterz - Chłopice 1:2 (1:2) Kocur (karny) - Łukasiewicz (karny), Pieszko;

Rokietnica - Łowce 0:3 walkower;

Laszki - Munina 2:1 (1:0) Kuta, sam. - Dziobek;

Węgierka - Pełkinie 3:0 walkower - brak gości;

Tuchla - Surochów 1:2 (1:1) dla gości: Surmiak 15, Długoń 55-karny;

Młyny - Jarosław 3:0 walkower - brak gości;

Wietlin - Nienowice 2:1 (0:0) Surmiak 54, H. Iglantowicz 90 - Majka 52.

Klasa A Lubaczów

Efektowne zwycięstwa odniosły drużyny z Horyńca-Zdroju i Oleszyc, każdy tych zespołów strzelił po 10 goli, ale go ci pierwsi mieli powody do podwójnej radości, bo zapewnili sobie awans do klasy O. Jak podaje ich fanpage na facebook.com, klub wraca do okręgówki po 18 latach przerwy. Zryw Młodów wygrywał do 60 minuty 3:1 z grającym w dziesięciu Orkanem, aby stracić punkty po końcowym gwizdku. Osiem bramek zobaczyli kibice w Korzenicy, gdzie miejscowi ulegli Czerwonym Cewków, a trzy bramki zdobył będący ostatnio w dobrej formie Mateusz Trybuszek.

Zapałów – Młodów 4:3 (1:1) B. Dańczuk 36, 76,81, Kozyra 71 – Junik 55, 60, Mróz 35;

Korzenica – Cewków 3:5 Gargała, Kołeczko – M. Trybuszek trzy, S.Jabłoński, Rogoża;

Krowica – Stary Dzików 2:0 (1:0) Hałus 8, Nizerski 86;

Cieszanów –Futory 3:1 (3:0) dla gospodarzy: Wróbel 14, 34, Przestrzelski 43;

Czarni Oleszyce –Ruda Różaniecka 10:1 Kowal cztery, Buksak i Jabłoński po dwie, Polak, Janczura;

Stary Lubliniec – Zdrój Horyniec 0:10 Łysakowski, Bułaś i Mazurkiewicz po trzy, Hass;

Wielkie Oczy – Wólka Krowicka 5:0 Ważny, Głuszyk dwie, Kuchta, Krzyszkowski.

Klasa A Przemyśl

Piłkarze Biało-Czerwonych Kaszyce już tydzień temu mogli cieszyć się z awansu do klasy okręgowej po tym, jak wysoko ograli Gwiazdę Maćkowice. Zawodnicy nie spoczęli jednak na laurach i nadal imponują świetną dyspozycją. W ramach 27. kolejki podjęli u siebie Cresovię Kalników i rozbili rywala 4:0. Pierwsza połowa spotkania to tylko jedna bramka. Po przerwie rozkręcił się Jakub Wielgosz – zdobył dwa gole, a wynik ustalił Mateusz Gołębiowski.

Kaszyce - Kalników 4:0 (1:0) M. Grabowski 32, Jakub Wielgosz 68, 75, M. Gołębiowski 80;

Fredropol - Trójczyce 2:1 (0:0) S. Madziar, A. Bal - M. Niemiec;

Żurawica - Kosienice 3:4 (2:1) Łukasz Bąk dwie, K. Bajwoluk - P. Baran, K. Pańczyszyn, W. Kuzioła, F. Buczyński;

Dubiecko - Hureczko 1:1 (0:0) Kijanka - A. Danielak 90+4-wolny;

Jaksmanice - Nakło 4:3 (2:1) dla gości: Hajduk, Krucan, Wasiewicz;

Grochowce - Krówniki 0:3 (0:1) Szkulski, Janas dwie;

Sośnica - Maćkowice 2:8 dla gości: Arkadiusz Pawłowski trzy, Ł. Pawłowski dwie, Ł. Sedlaczek, J. Pankiewicz, samobójcza.

Pauza: Huwniki.

Klasa A Przeworsk

Liderzy wygrali swoje mecze, choć Gorliczanka wcale łatwo niemiała. Ciekawy mecz rozegrano w Rożniatowie, miejscowi ulegli Cresovii. Zorza zaksięgowała cenne trzy punkty.

Siennów - Żurawiczki 6:0 (4:0) Skrzypek cztery, Boratyn, Sirko;

Gorliczyna - Wola Buchowska 2:0 (0:0) Gujda 50, Dzimira 79-karny;

Jagiełła - Nowosielce 2:0 (1:0) Chruściel, Niemiec;

Rożniatów - Krzeczowice 2:3 (1:1) Świtalski, Podgórski - D. Białogłowski dwie, Pakuła;

Babice - Grzęska 1:2 (0:1) Ślimak 54-karny – Solarz 40, 90;

Wierzbna - Łopuszka Wielka 3:4 (1:2) dla gości: B. Dziedzic, Futoma, Chmura, Zamojski;

Rozbórz - Majdan Sieniawski 2:2 (2:0) Stańko, Dec – K. Kyć dwie.

Mecz Rozbórz - Rożniatów zweryfikowano jako walkower 3:0 (na boisku 0:1).

Klasa B Jarosław

Zwycięstwo nad Makovią zapewniło Tęczy Jankowice awans do klasy A. Druga w tabeli Iskra straciła gola w doliczonym czasie i podzieliła się punktami z Wesołą. Piłkarze Dębu ostro postrzelali w meczu z Błękitnymi.

Jankowice - Makowisko 5:2 (1:1) Balabukh 51, 78, 90, Skop 30, 55 - Czetyrbok 29, M. Wityk 59;

Zadąbrowie - Zabłotce 2:2 (1:2) Kędzior 12-głową, Boratyn 90+2 - Patryk Broda 10, Noga 15;

Cetula - Rudołowice 11:1 (6:0) Ł. Gac dwie, Ciurko dwie, Bobel dwie, Wójcik dwie, Moszczyński dwie, Kudera - sam.;

Michałówka - Łazy 3:1 (1:1) Boczulski 24, 49, Jarmuła 68 - Kwak 25;

Duńkowice - Tuczempy 1:1 (1:1) dla gospodarzy: Sobolewski.

Pauza: Wysocko.

Klasa B Lubaczów

Bramkarz Huraganu Adam Radwan w meczu z Leśnikiem obronił dwa rzuty karne. Mające już pewny awans Roztocze uległo Unii.

Łukawiec - Narol 5:3 (4:0) J. Krzyszkowski 8, 38, Baran 26-karny, Kolano 40-karny, Strojny 60 - Mazurkiewicz 65, Marynicz 67, Nisztuk 85;

Płazów - Basznia Dolna 1:5 (0:2) Ważny 85 - Tokarz dwie, Żak, Szczybyło, Dorota;

Wola Wielka - Antoniki 3:0 (1:0) Surowiec trzy;

Zalesie - Miękisz Nowy 2:1 (0:1) Koraszyński 80, Kuźniar 82 - Olejarz 29;

Opaka - OIeszyce 3:1 (1:1) Chmiel 43, 89, Dryblak 62 - Babik 17.

Pauza: Mołodycz.

Klasa B Przemyśl

Orzechowce do przerwy prowadzili 3:0, ale meczu nie wygrały. Po przerwie trzy razy trafiły Pikulice i uratowały jeden punkt. Z takiego wyniku ucieszyły się rezerwy Polonii, które po wysokim zwycięstwie w Nizinach, są jedną nogą w klasie A.

Nehrybka – Olszany 3:0;

Batycze – Walawa 4:0;

Bolestraszyce – Medyka 4:2 (1:0) dla gospodarzy: Krupa 43, 60, Gas 75, Gierula 78;

Niziny - Polonia II 2:8 (0:2) dla gości: Szczepanowicz, Marym, W. Pudysz, Hajduk dwie, Jasiński dwie, Poszpur;

Orzechowce – Pikulice 3:3 (3:0) Gołąb trzy - Woźnica dwie, Granda.

Klasa B Przeworsk

W Tryńczy mecz rozstrzygnął się już w pierwszej minucie, kiedy to Marek Szałaj wykorzystał rzut karny. Jodłówka w Kisielowie zdobyła osiem goli. W Maćkówce, goście z Zarzecze komplet oczek zagwarantowali sobie w doliczonym czasie.

Kisielów - Jodłówka 2:8 (1:4) Piekarz, Podgórski - Kiper trzy, Gilarski dwie, Przepłata, Kocaj, Barszczak;

Tryńcza - Rozbórz Długi 0:1 (0:1) Szałaj 1-karny;

Świętoniowa - Manasterz 2:1 (1:0) K. Mirek, Krupa - Kubicki;

Hawłowice - Niżatyce 2:1 (2:1) P. Woźnica, Znamieńczyków - P. Cygan;

Maćkówka - Zarzecze 2:3 (1:0) Granda 67-karny, Pieniążek 85 - Baran 17, Hołoń 75, Furtak 90+3;

Gać - Mirocin 0:5 (0:3) Fedor trzy, Trojnar dwie.