OAB Stalowa Wola. Pewna wygrana Sokoła Nisko ze Stalą Nisko [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Sokół Nisko (zielone koszulki) nie dał szans Stali Gorzyce
Sokół Nisko (zielone koszulki) nie dał szans Stali Gorzyce Damian Kuziora
W weekend obyły się kolejne mecze w klasach OAB Stalowa Wola.

Klasa O

Dwa czołowe zespoły ligi spotkały się w Nisku, gdzie tamtejszy Sokół podejmował Stal Gorzyce. Zdecydowanie lepsi okazali się miejscowi choć do przerwy prowadzili minimalnie 1:0. Potem dorzucili jednak jeszcze trzy gola, a Stal zdołała trafić do siatki Moskala dopiero w końcówce. Bardzo wyrównane było spotkanie pomiędzy Rzeczycą Długą a Wolą Zarzycką. Do przerwy na tablicy widniał remis 1:1, a w drugiej połowie strzelanie na tym się nie zakończyło, bo każda z drużyn zdobyła jeszcze po dwa gole. Po raz pierwszy w sezonie przegrała Unia Nowa Sarzyna. Pogromcami lidera okazali się piłkarze Stali II Stalowa Wola.

Sokół Nisko – Stal Gorzyce 4:1 (1:0)

Bramki: Stępień 45+1, Marut 48, Juda 63 i 67 – Chmiel 84.

Sokół: Moskal - Buczek, Drelich, Stępień, Tabaka - Tur P., Dziopak, Moskal, Marut - Serafin, Juda. Trener Paweł Wtorek.

Stal: Kuszaj - Bernaś, Winiarski, Guściora, Świąder - Falasa (60 Szustak), Golik (70 Andrasik), Partyka, Toś - Kaczmarczyk (60 Chmiel), Szymanek. Trener Michał Szymczak.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Łowisko – Brzyska Wola 3:1 (2:0) Kobylarz 14, Delekta 38, Bigdoń 88 – Kyć 76;

Rzeczyca Długa – Wola Zarzycka 3:3 (1:1) Chamera 15 i 49, Stelmach 83 – Sypek 40, Fajger 52 i 53;

Siarka II Tarnobrzeg – Zdziary 5:1;

Stal II Stalowa Wola – Unia Nowa Sarzyna 3:0;

Stale – Pysznica 5:1;

Mecz Leżajsk – Kłyżów został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Pauza Stal Nowa Dęba.

Klasa A1

Po dramatycznym meczu Unia Skowierzyn pokonała LZS Żabno, bohaterem Unii został Sławomir Prarat, który najpierw wyrównał a w doliczonym czasie gry zapewnił komplet punktów dla ekipy ze Skowierzyna. Jeziorak wciąż niepokonany, tym razem rozprawił się z Wolą Rzeczycką. Kolejne zwycięstwo zanotował również Wisan Skopanie, który pokonał u siebie San Wrzawy.

WYNIKI:
Skowierzyn – Żabno 3:2 Prarat 57, 90+1, Sałach 71 – Kurkiewicz 39, Brymora 68;

Skopanie – Wrzawy 2:0 (1:0) Kubiak 5, Kubisztal 68;

Wola Rzeczycka – Chwałowice 1:4 (0:2) Pajor 54 – Oskroba 11, 22, Kurkiewicz 65, Fietko 90;

Dąbrowica – Serbinów 0:0;

Kopcie – Jastkowice 3:1;

Wielowieś – Zakrzów 0:3;

Lipa – Grębów 2:4

Klasa A2

Lider z Wólki Tanewskiej nie zawiódł i pewnie wygrał z Sokołem Hucisko. Wólczanka wciąż nie straciła w tym sezonie jeszcze żadnego punktu. Pewnie wygrała również Sparta Jeżowe, która rozbiła u siebie Staromieszczankę Stare Miasto.

WYNIKI:
Jeżowe – Stare Miasto 6:1;

Ulanów – Podwolina 2:1;

Podlesie – Łętownia 3:0;

Wólka Tanewska – Hucisko 5:1 (1:0) dla gości Dec 61-karny.

Mecze Krzeszów – Jelna; Sójkowa – Rozwadów i Jarocin – Łukowa zostały odwołane z powodu złego stanu boiska.

Klasa B1

Cały czas bardzo dobrze grają piłkarze z Żupawy, którzy tym razem pewnie wygrali spotkanie z Chmielowem. Ciekawie było w Tarnowskiej Woli, gdzie niżej notowani w tabeli gospodarze poradzili sobie z Knapami. Mecz był jednak wyrównany i ostatecznie o trzech punktach miejscowych przesądził jeden gol. Przed meczem w Ocicach Krzątka miała tylko „oczko” mniej od miejscowej Koniczynki, ale na boisku jednak gospodarze wygrali bardzo pewnie.

WYNIKI:
Ocice – Krzątka 3:0 (1:0) Kołodziej 10, Szczepanek 66, Sidor 79;

Chmielów – Żupawa 1:4;

Tarnowska Wola – Knapy 3:2;

Sobów – Wola Baranowska nie odbył się (goście nie przyjechali);

Jadachy – Wydrza 11:0.

Mecz Cygany – Trześń został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Pauza Wspólnota II Serbinów.

Klasa B2

Do małej niespodzianki doszło w meczu Turbii z Bielinami. Lotnik wygrał bardzo pewnie, a przed meczem te dwa zespoły dzieliło w tabeli pięć punktów. Ostatnia w tabeli Kurzyna na swoim boisku dostała spore baty od Łęgu Stany, dla którego były to pierwsze punkty w tym sezonie. Bardzo wyrównane było spotkanie Zarzecza z Przędzlem. W meczu padło aż dziewięć goli, a górą okazali się piłkarze z Przędzla.

WYNIKI:
Turbia – Bieliny 5:0;

Kotowa Wola – Zaklików 2:4 (1:1) Paterek 15, Nawrocki 71 – Pankowski 33, Odrzywolski 58 i 74, Komierzyński 61;

Zarzecze – Przędzel 4:5;

Kurzyna – Stany 0:7;

Majdan Zbydniowski – Zbydniów 0:9.

Mecze Krzaki-Słomiana – Rudnik nad Sanem oraz Glinianka - KSTŁK Stalowa Wola zostały odwołane z powodu złego stanu boiska.

Pauza Zdziechowice.

Klasa B3

Piłkarze Górnovii zaliczyli czwartą wygraną z rzędu. Podopieczni Tomasza Korzennego nie mieli jednak tak łatwej przeprawy jak w poprzednich meczach. Zwycięską bramkę zdobyli na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem.

WYNIKI:
Brzóza Królewska – Górno 1:2 (0:0) Ostrowski 80 – Słonina 75, Szewczyk 88;

Sarzyna – Wola Zarczycka II 4:0 (3:0) Niedbała 19, Pawlos 33, Kołodziej 36, Zebzda 73;

Giedlarowa – Biedaczów 5:1 (3:1) Półtorak dwie, Kamiński, Grodzicki dwie - Filip;

Tarnogóra – Hucisko 0:4 Kotula dwie, Krupa, Bazan;

Harasiuki – Kopki 7:1 (1:0).

Mecze Wólka Grodziska – Wierzawice i Majdan Łętowski - Przychojec przełożone z powodu złego stanu boiska. Pauza Kuryłówka.